Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

33 uživatelů půjde

hledání


UFOD 6th RELEASE PARTY with SANDEENO & FIRESON

http://www.crossclub.cz/cs/novinky/929-v-patek-14-12-2012-se-chysta-reggae-dubova-smrst/

United Forces of Dub se hlásí s dalším releasem, založeným na hudebním podkladu kapely RiddimShot, za mikrofonem Sandeeno, Dark Angel a Fireson.

Release party proběhne jak jinak než ve spřízněném klubu Cross a to za účasti výše zmíněných vokalistů Sandeena a Firesona, kteří vystoupí naživo s kapelou Riddimshot a dále pak doprovodí United Forces of Dub v jejich sound systémovém setu.
O warm up se postará duo Petr Míkovec & Jakub Johánek a o zakončení místní Fyah Sound.
Spodní stage obsadí Roots'n'Future DJs.

?

SANDEENO /UK/
Sandeeno se sice narodil v Birminghamu ve Velké Británii, ale vyrůstal a byl vychován v okrese Manchester na Jamajce, a to mimochodem ve stejné komunitě, kde vyrůstali i umělci jako Garnett Silk nebo Tony Rebel. Hudební kariéru odstartoval jako deejay Superman doprovázen kolegou Spidermanem. Do posluchačského povědomí vstoupili už debutovým albem produkovaném Ranking Joem. Během následujících let spolupracovali s různými producenty a vydávali na zásadních labelech jako King Jammy’s, Shocking Vibes nebo Penthouse. Opravdovým přelomem bylo úspěšné a kritikou vřele přijaté album „IT AIN’T EASY“ z roku ’93, po kterém následovalo turné ve Švýcarsku. Po jeho skončení se duo rozdělilo, Spiderman se vrátil na Jamajku a Superman – teď už jako Sandeeno – zůstal v Evropě. Usadil se v Anglii, kde roku ’96 zabodoval hitem „Tear Down Babylon“, z dnes již legendárního stejnojmenného alba. Singl se vyšplhal až na první příčku reggae hitparády, kde setrval po dobu několika měsíců a dočkal se i mnoha remixů, včetně toho nejslavnějšího junglového, vydaného na kultovním labelu Knowledge & Wisdom. Sandeeno se pro svůj originální projev a skvělý zpěv stal žádaným artiklem, což ho dovedlo ke spolupráci s elitními producenty jako Gussie P, Blacker Dread či studio Fashion, se kterými vydal nespočet singlů. Po novém miléniu mu vyšlo tématické album „GUNCRIME GONE CRAZY“, kde dokázal žánrovou nespoutanost od roots k dubu přes raggamuffin až k r'n'b. V součastnosti hojně spolupracuje se známým britským producentem Dougie Wardropem (The Bush Chemists), jejichž zatím posledním počinem je loňské album “THE HEATHENS” na značce Conscious Sounds s hitem „Bad Mind“, známým také ze singlu United Forces of Dub. Novinka „Guns down“ tak bude jejich druhou spoluprací a navazuje na Sandeenovo velké téma “protest proti zbraním a zbrojnímu průmyslu”.

FIRESON /KEN/
Fireson Bantu je umělec, kterého u nás jíž není třeba široce představovat. Místnímu publiku je znám např. peckou „Babylon waan tear me“ na "Amiga Riddimu", vydané na značce United Forces a rovněž nespočtem vystoupení po celé České republice a čerstvě i spoluprací s další místní produkcí Cocojammin.
Fireson je talentovaná naděje keňského a dost možná i celého afrického reggae. Hudba jej ovlivňovala již od útlého věku a brzy se jí začal věnovat aktivně. Do širokého povědomí vstoupil v roce 2005 se singlem „Nairobi Too Rough“ na Ark-Angel Records. Na stejném labelu podpořil svou rostoucí popularitu dalšími hity jako „God Bless“ nebo „She Want Fire“. Hitem se stala nahrávka „Police Brutality“ nazpívaná společně s jamajskou reggae hvězdou Ginjahem.
Momentálně se Fireson zdržuje v Praze a soustředí se na studiovou produkci hlavně s United Forces crew a také na živé sound systémové nebo koncertní vystupování po Evropě. Na novém riddimu představí song „Burning” podpořený backvokály od King Kalabashe.

RIDDIMSHOT
Česká kapela Riddimshot působí na hudební scéně v různých sestavách již od roku 2001. Od svého založení vystupovali hlavně jako backing band se zpěváky jako King Kalabash, Baron Black, U-cee a dalšími. Neustále se vyvíjející projev kapely přechází ze zvuku roots reggae až do moderní podoby reggae, dancehallu, dubu a hip-hopu. V současnosti, vedle lety sehrané a prověřené rytmiky kapelu tvoří zkušení hudebníci, hrající a spolupracující i s kapelami United Flavour, Švihadlo, atd.
Základní myšlenkou nynější sestavy Riddimshot je, kromě vytváření vlastní studiové produkce, se dale rozvíjet a fungovat především jako kvalitní backing band, schopný doprovázet umělce napříč žánrovým spektrem moderní urban music.
V současnosti mají také připravený program právě s výše zmíněným talentovaným zpěvákem Firesonem z Keni a celou řadou místních vokalistů.


Sandeeno:
last.fm
myspace


Fireson:
soundcloud


Riddimshot Band:
bandzone


United Forces of Dub:
web
soundcloud


Fyah Sound
facebook page

do 21:00 ZDARMA / PO 100,-

DASHA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.