Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

3 uživatelé půjde

hledání


dokument V ROCE HIP HOPU + slovinskej raper N'TOKO

promítání dokumentu z roku 2011 o slovinský hip hopový scéně : "V roce hip hopu" + vystoupení tamějšího rapera N'TOKA

N’Toko (vlastním jménem Miha Blažič) je bez nejmenší pochybnosti jeden z nejznámějších a nejvlivnějších hlasů slovinského hip hopu, talentovaný muzikant a rap poeta s kultovním statusem na slovinské hudební scéně.

Není dítětem „ghetta“ a s mytologií života v něm si nepohrává ani ve svých textech: neopěvuje ulici, střety mezi wannabe gangy nebo mačistickou mužskou etiku. Stejně tak nekoketuje ani s líbivou estetikou popu. N‘Tokův pohled na svět a život je pohledem kritického sociologa a filozofa a jeho texty představují hořkou sebereflexi současného Slovince i světoobčana; jeho rýmy se tak otevírají i estetice grotesky. Svět je v N’Tokových očích „zombi caffe“, člověk sám sobě odcizený produkt konzumního materialismu a Slovinec vězeň maloměšťáckých mantinelů, který v zajetí malých satisfakcí a strachu z jejich ztráty touží po pocitu významnosti.

N’Toko je několikanásobným vítězem slovinských freestyle battlů a platí za „nejrychlejšího“ slovinského rapera. Zvláštní, nejvyšší místo mu zpravidla přiznávají i jeho žánroví kolegové.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Dokument V roce hip hopu (2011) je průřezem historie slovinského hip hopu od jeho počátků dodnes. Film divákovi před očima skládá mozaiku z neformálních rozhovorů s významnými představiteli slovinské scény, střípků z klipů a koncertů a množství dalších archivních záběrů, a kromě chronologického pohledu klade důraz i na společensko-kritickou roli daného žánru; stejně jako jinde, i ve Slovinsku utvářelo rapovou hudbu a kulturu především prostředí.
Režie Boris Petković. Účinkují Ico, Dalaj Eegol (Ali En), Simon Stojko Falk, Ezy-G, Ziebane, 6 Pack Čukur, Valterap, Murat & Jose, Doša, Klemen Klemen, Stekli psi, Tekochee Kru, Thug Connect, N'Toko, Pižama, Kosta, Trkaj, Zlatko a mnozí další...

---------------------------------------------------------------------------------------------


začátek promítání v 19:00
pak koncert.

těšíme se, tyjo

JEHUDITH
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.