Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


http://ateneo.cz/?page_id=13

Večery kritického myšlení jsou cyklem přednášek a diskusí na různá společenská témata.

Smyslem této aktivity není prezentace pouze názorů, se kterými kolektiv Atenea souhlasí. Jde nám spíše o to, dát prostor k vyjádření různých názorů, které jsou sociálně kritické. Tyto názory v Ateneu nechceme bezhlavě přijímat za své, ale spíše o nich diskutovat, analyzovat je a případně je i podrobovat kritice, tam kde to budeme považovat za nezbytné. Přednášky budou probíhat v Ateneu alespoň dvakrát měsíčně a mezi přednášejícími budou jak naši přátelé, jejichž postoje sdílíme, tak osobnosti, jejichž názory z různých důvodů považujeme za problematické. Věříme, že tato pestrost názorů přednášejících bude dobrým stimulem pro rozvoj plodných diskusí.

přednáška: O demokracii a jejích proměnách (Zdeněk Masojídek, FF UJEP) Příspěvek se zabývá historickým vývojem demokracie. Jak funguje v různých společnostech? A jaká je její povaha v současné době? Na tyto otázky se snaží příspěvek v krátkosti odpovědět.

přednáška: 17. listopad a proměna občanské společnosti (Dalibor Dvořák, FF UJEP) Příspěvek se věnuje změně postavení občana v posttotalitní společnosti. Nově ustanovená demokracie předpokládá aktivně participujícího občana. Je v demokracii možná a žádoucí proměna občana vedeného na občana vedoucího?

AHANKA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.