Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


http://www.divadlokampa.cz/divadlo/tickets/441

Milostná korespondence Augusta Strindberga, muže co nenávidí ženy - pokud je zrovna s celou silou své vášnivé, ironické, sebestředné a věčně bolavé du

Milostná korespondence Augusta Strindberga, muže co nenávidí ženy - pokud je zrovna s celou silou své vášnivé, ironické, sebestředné a věčně bolavé duše hluboce nemiluje.

August Strindberg je nepřítel žen a urputný korespondent. Máme důkazy, Slečnu Julii a dvaadvacet sebraných svazků jeho dopisů... A mezi nimi i ty, které posílal Siri von Essen a Harriet Bosse, dvěma ženám, které s urputností sobě vlastní miloval, s nimiž se oženil - a v těžkých depresích rozvedl.

Inscenace Tvůj Gusten (píše milostné dopisy) se dotýká nejintimnější sféry Strindbergovy osobnosti, do níž smíme nahlédnout prostřednictvím jeho dopisů. V jejich vášnivém egocentrismu, nečekaných zvratech a ironii nalézáme důvěrně známého ironika, stejně jako muže plného křehkosti, přesvědčeného, že byl stvořen k rodinnému životu. Krom unikátních, do češtiny prvně přeložených dopisů, se v inscenaci objeví i fragmenty jeho her, zápisky z Okultního deníku a především, do zcela nového kontextu zasazená aktovka Ta silnější.

Hrají:

Strindberg: Dalibor Buš, Siri: Tereza Lexová, Harriet: Lucia Jagerčíková

Režie: Barbara Herz

Vstupné: pro členy Severské společnosti zdarma, ostatní 50,-

SEIBEI
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.