Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


http://www.facebook.com/events/370675406353578/

Něco přines nebo vytvoř, cokoliv si odnes nebo spotřebuj!Bezpeněžní zóna by měl být kolektivně spravovaný a otevřený prostor, kde peníze a s nimi související vztahy nemají místo. V takové zóně se nic prodává a nic se zde nenakupuje! Pouze se zde svobodně tvoří hodnoty a distribuují se za účelem individuálního a kolektivního užívání. Nejde při tom všem a akumulaci zisku, ale o přímé uspokojení našich potřeb a tužeb. V Bezpeněžní zóně by měla být finanční pravidla trhu nahrazena principem každému podle jeho potřeb, každý podle svých schopností a možností. Něco zde můžeš vytvořit nebo přinést, cokoliv si pak můžeš odnést nebo spotřebovat.

Trvalá Bezpeněžní zóna je vyhrazena v jedné z místností Atenea. Občas pak tuto zónu dočasně rozšiřujeme i do veřejného prostoru v okolí komunitního centra. Kdy to je, se lze vždy s předstihem dozvědět v sekci PROGRAM na našem webu http://ateneo.cz/.

V Bezpeněžní zóně by se hodnoty měly tvořit a distribuovat pro přímé užívání a spotřebu. Je tedy nežádoucí, aby někdo věci ze zóny odnášel pryč za účelem následného prodeje.

Mezi hmotnými věcmi v distribuci mohou být například: knihy, časopisy, oblečení, jídlo, nádobí, drobný nábytek, hračky, elektrospotřebiče, nářadí, gramodesky, bižuterie, kosmetika, hygienické potřeby aj.

Mezi nabízenými službami mohou být například: hudební či divadelních vystoupení, distribuce jídla, poskytování kadeřnických služeb, pořádání vzdělávacího programu (přednášky, diskuze, promítání), malba obrazů, provozování dětského koutku, pomoc s opravami poškozených věcí, realizace praktických workshopů, poskytování masáží aj.

V Bezpeněžní zóně by nemělo docházet k výrobě či distribuci drog a zbraní!

mapa: http://mapy.cz/s/5ANC

AHANKA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.