Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

2 uživatelé půjde

hledání


HERETOIR (DE, post-black metal) + Heiden + Drom +

https://www.facebook.com/events/188369981297540/

Unikátní post-metalová akce v Chapeau!
Vůbec poprvé k nám zavítá německá post-black metal/shoegaze kapela HERETOIR. Doplní je trojice toho nejlepšího

Heartnoize & Brainwave uvádí:

Tento nedělní večer v Chapeau se ponese ve znamení zkoumání různých temných zákoutí ''post'' žánrů. Těšit se můžete na první vystoupení v ČR německých post-blackmetalistů Heretoir, brněnské Heiden z podobného soudku, pomalou temnotu Drom z Liberce nebo pražský instrumentální post-rockový kvintet Tengri.


// HERETOIR (post-black metal, Augsburg, Germany)
/ http://bandzone.cz/heretoir
/ http://www.heretoir.com/
/ live: http://www.youtube.com/watch?v=vXaUgpHKuXU&NR=1

Na začátku tohoto tisíciletí začal pronikat post-rock a shoegaze do black metalu. Přes internet se tato nová vlna rychle rozšířila do různých koutů světa, ale dostupnost počítačových technologií ji zároveň tak trochu brzdila. Nahrát si něco na svém notebooku dneska zvládne každý, ale ne vždy to stojí za to.
To ale rozhodně není případ Heretoir. Z původně jednočlenného projektu se stala plnohodnotná živá kapela, která jak na svém eponymním debutu, tak na kompilaci své předchozí tvorby v novém kabátu, albu Substanz, jasně prokázala, že se o žádný tuctový lo-fi projekt nejedná.
Jejich hudba je plná kontrastů. Agresivní vokály vs. zasněné plochy, distorsion na kytarách vs. výrazné melodie. Dohromady to však dává více než zajímavý celek, který se naživo dozajista promění v nezapomenutelný zážitek.


// HEIDEN (post-black/depressive rock, Brno)
/ http://heidenhorde.com/
/ live: https://www.youtube.com/watch?v=3KQ2Y7Kjt5I

Heiden jsou opravdu ojedinělý úkaz na české scéně. Ačkoliv by se dali strčit do stejného žánrového pytle jako Heretoir, inspiraci čerpají trochu odjinud. Jak ostatně napovídá jejich název, původně se jednalo o pagan black metalovou kapelu. Postupně ale skotačení okolo ohně a uctívání starých dubů vyměnili za něco docela jiného. To něco je zvláštně introvertní mix blacku, doomu a rocku s pořádnou dávkou deprese a melancholie. A jako důkaz, že to opravdu stojí za to, budiž fakt, že jejich poslední deska Dolores dostala žánrovou cenu Anděl za rok 2011.


// DROM (post-metal, Liberec)
/ http://bandzone.cz/drom
/ live: http://www.youtube.com/watch?v=ktBdlh5O_DA

Epický post-metal s lehkou příměsí screama, to jsou Drom. Dlouhé tracky dávají možnost vyniknout atmosféře a nezměrné energii, která v nich dříme. Jejich druhý počin Hectop je s určitostí řadí do top “pomalých“ kapel u nás.


// TENGRI (dark post-rock, Praha)
/ http://bandzone.cz/tengri
/ live: http://www.youtube.com/watch?v=U6npMnnY6xw

Hypnotický a tajuplný post-rock pražských Tengri bude dozajista zajímavým zpestřením tohoto večera. Jejich hudba jsou Mogwai prohánějící se na koni po nekonečné stepi a Earth hrající na housle pod věčným nebem.

CLEEMAN
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.