Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

2 uživatelé půjde

hledání


http://www.divadlokampa.cz/divadlo/tickets/153

Autorské představení Nataši Burger a Vlaďky Kužílkové. Znáte ten pocit, když se vám zavaří hlava plná myšlenek? Sníte je? Co se stane, když se v hrnci

Ve hře jsou tři postavy. Obědvající ženy Ema a Eli a číšník hudebník. Hra se odehrává v restauraci, ve které je jenom jeden stůl a dramaturgicky je rozdělena na sedm obědů. Číšník, který zároveň maluje hudební obraz představení, pro každý oběd připraví stůl: talíře, sklenice, příbor, ubrusy a karafu vody. Ema a Eli obědvají a číšník je obsluhuje. Jídlo je imaginární, pro postavy na jevišti ale reálné. Hlavním tématem je proudění během obědů, které rozkrývá, rozlušťuje příběhy dvou žen, Emy a Eli. Během jídla si Ema a Eli vypraví o sobě, o životě, o svém dětství, o svých bolestech a radostech. Restaurace je symbolem komory, hrnce ...ve kterém se vaří a měkne...jde o změkčení tvrdých myšlenek, tvrdých emocí a tvrdých příběhů.To třetí v představení představuje mlčící číšník, který obsluhuje ženy a umožňuje jim svou pozorností a laskavostí, aby skutečně pochopily smysl svých životů a svého vnitřního tématu.

Představení ukazuje smysl jídla nejenom jako fyzického požitku, ale také jako duchovní okamžik potkání se s samým sebou a s druhým. Jídlo je také touha setkání s božím v nás.

Text: Nataša Burger a Vladislava Kužílková

Hrají: Ema - Nataša Burger, Eli - Vladislava Kužílková, Číšník - Andraž Polič

Hudba na jevišti: Andraž Polič, použitá hudba: Milko Lazar

Režijní dohled: Iveta Dušková

SEIBEI
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.