Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

43 uživatelů půjde

hledání


http://www.nerasismu.cz/na-e-l-nky/na-e-l-nky/ak-n-dny-neb-t-n-cek-nesta-26-2810

Akční víkend s názvem Nebýt nácek nestačí s koncerty, diskuzí a demonstrací. Celý víkend se bude točit okolo témata nárůstu rasistických tendencí v če

Ve dnech 26.-28.10. pořádá Iniciativa Ne Rasismu! akční víkend s názvem Nebýt nácek nestačí. V jeho rámci proběhnou koncerty a diskuze, hlavní akcí pak bude nedělní demonstrace. Tématem celého víkendu bude nárůst rasistických tendencí v české společnosti a cesty jak jim čelit.

Prohlášení k akčním dnům NEBÝT NÁCEK NESTAČÍ

PROGRAM AKČNÍCH DNÍ:
(BUDE POSTUPNĚ DOPLŇOVÁN A UPŘESŇOVÁN)

Pátek 26.10.
19:00, autonomní centrum Cibulka, Praha-Košíře
KONCERT NA PODPORU SOS PŘEDNÁDRAŽÍ
V rámci akčních dní Nebýt nácek nestačí se v pátek 26. října uskuteční koncert, který má kromě zábavy za cíl rovněž informovat o situaci v ostravském Přednádraží a dalších ohrožených lokalitách či vybrat nějakou tu korunu na další antirasistické aktivity . Koncert proběhne v košířském autonomním centru Cibulka od 19 hodin. Vystoupí zde skupiny Kyklos Galaktikos a Wunderbar Band (+další účínkující v jednání).

Sobota 27.10.
14:00, studentský klub K4, Celetná 20
PANELOVÁ DISKUZE „JAK REAGOVAT NA SÍLÍCÍ RASISTICKÉ TENDENCE V ČESKÉ SPOLEČNOSTI“
Iniciativa Ne rasismu! Vás zve na otevřenou panelovou diskuzi na téma „Jak reagovat na sílící rasistické tendence v české společnosti“.
Za poslední rok jsme byli svědky mnoha kritických situací, kdy se společnost polarizovala z hlediska etnicity. Nenávistné pochody na romské ubytovny na Šluknovsku, v Břeclavi, kterých se neúčastnili tradičně jen neonacisté, ale tentokrát se ze židlí zvedli i „běžní občané“ obcí. Pochody Dělnické strany a podobných uskupení zesilují svou intenzitu. Média přilévají olej do ohně formou falešných zpráv o zlých „nepřizpůsobivých“ a chudácích „občanech“ (nebo ještě hůře „lidech“).
Někteří příčinu a řešení nacházejí velmi rychle, „za to můžou cikáni, ať táhnou“. Někteří nad situací přemýšlí déle a snaží se s ní něco dělat. Probíhá mnoho dlouhodobých programů vedoucích k řešení sociálních nerovností nebo k zmírnění mezietnických konfliktů.
Ale co dělat ve chvíli, když je oheň na střeše a je třeba ho velmi rychle uhasit, jinak počet rasově motivovaných útoků vzroste?
jak reagovat na rasismus bezprostředně v našem okolí?Jak reagovat na rasistické pochody? Jaké jsou nejčastější předsudky a jak na ně reagovat? Jakou roli v kritických situacích hrají (mas)média a jak s nimi pracovat? Jaká je role institucí a neziskovek?

Neděle 28.10.
Praha
DEMONSTRACE "NEBÝT NÁCEK NESTAČÍ"
Hlavním smyslem nedělní demonstrace je dát hlasitě a veřejně najevo, že zde existují i lidé, kterým není lhostejný nárůst rasismu v české společnosti a kteří jsou ochotni se mu postavit. Více informací již brzy.

Neděle 28.10.
18:00, Café v lese, Krymská 12, Praha
AFTERPARTY
Jako afterparty po nedělní demonstraci se ve vršovickém Café V lese uskuteční koncert berlínské klezmerové kapely Neofarius 249. Smyslem afterparty je především vytvořit neformální a otevřené prostředí pro zapojení se do již probíhajících antirasistických aktivit a vymýšlení a plánování aktivit nových, hodnocení již proběhlých akcí či navazování nových kontaktů.

NERASISMU
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
POLIS --- 10:45:19 22.10.2012
plakát skvělej!
ALATAR --- 13:33:24 20.10.2012
Dobrý plakát..