Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

7 uživatelů půjde

hledání


Po vzoru Alerty (www.alerta.cz), která ji pořáda v Praze, expanduje Bezpeněžní zóna do Plzně, protože peníze nemusí být pokaždé potřeba.

Jablka za 19,90, rajčata za 39,90, tričko za 199,-, nejnovější sestřih za 399,-, ... křičí na nás poutače ze všech stran. Kličkujeme mezi slevovými lákadly, které slibují výhodnou koupi. Bombardují nás reklamy, které nám vnucují to, bez čeho nebudeme moci žít. Číhají a násilně okrádají naši peněženku a my se bezhlavě vrháme do konzumní propasti. Sami však lapají po dechu, když propast z vlastní svobodné vůle míjíme ...
I my jsme se rozhodli tuhle propast minout a jedinou cestou, která se nám naskýtá je směna. A proč směna? Snad každý disponuje dovedností, kterou druhý postrádá, snad každý má plno nepotřebných věcí, které druhý naopak využije. Proč hned utíkat do krámu a utrácet? Můžete však namítnout, že můžeme prodávat, ale je také pravdou, že za získané peníze si zase koupíme to, co nám chybí. A už jsme uvízli v kolotoči, který se točí a točí a nejde z něj vyskočit. My chápeme směnu, jako záchrannou brzdu, která kolotoč přibrzdí. proto jsme se rozhodli, po vzoru Alerty, Bezpeněžní zónu uskutečnit i tady v Plzni. Chceme se pokusit a sami vyzkoušet, že právě směna, je tou brzdou kolotoče. Přijďte i vy směnit.
Jen činem bude svět takový, jaký si jej přejeme!

Od 14.00 si můžete přijít vyměnit ty věci, které nepotřebujete a odnést si místo nich to, co vám padne do oka.
Bude připraven:
bazárek
výměnné FNB distro, kde za směnu dostanete jídlo
kadeřnické umění
a další připravujeme.

Od 18:00 vám pustíme film, a aby toho nebylo málo, tak váš sluch uspokojí místní dj´s.

YYUGH
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.