Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

4 uživatelé půjde

hledání


http://www.csfd.cz/film/5916-pro-hrst-dolaru/

Wakata Cinema uvádí Pro hrst dolarů. Druhý večer ze série "Wakata na divokém západě"

TRAILER - http://www.youtube.com/watch?v=gqvK80XGJkA

Pro hrst dolarů nebo také Pro pár dolarů (orig. it. Per un pugno di dollari) je italský spaghetti western z roku 1964. Režíroval ho Sergio Leone a do hlavních role byl obsazen tehdy jen málo známý Clint Eastwood. Leone se zároveň podílel i na námětu a scénáři. Hudbu složil Ennio Morricone.

Film natočený ve španělských exteriérech znamenal zlom v Leoneho kariéře. Jedná se o první díl pozdější trilogie, film Pro hrst dolarů (A Fistful of Dollars). V podstatě se rovněž jedná o remake filmu Jódžinbó (1961) Akiry Kurosawy.

Cizinec (Clint Eastwood) přijíždí do malého mexického města San Miguel nacházejícího se poblíž hranic. Hostinský, Silvanito (José Calvo), vypráví cizinci o hořkém sporu mezi dvěma rodinami, které chtějí získat kontrolu nad městem: na jedné straně jsou to bratři Rojovi - Don Miguel (Antonio Prieto) (nejstarší, velitel), Esteban (Sieghardt Rupp) (nejtvrdohlavější) a Ramón (nejschopnější a nejchytřejší, Gian Maria Volonté) - a na straně druhé rodina místního šerifa Johna Baxtera (Wolfgang Lukschy). Cizinec se rozhodne využít situace a vytěžit z ní peníze pro sebe.

SARRI
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.