Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

18 uživatelů půjde

hledání


www.sanctuary.cz

V roce, kdy legendární tvrdě elektronický projekt Leæther Strip oslaví 25 let fungování, přijede premiérově zahrát do Prahy!

Projekt Leæther Strip je zásadní součástí EBM historie let devadesátých. Claus Larsen, samojediný člen souboru, ho založil v roce 1988 a hned dva roky nato vypustil na legendárním labelu Zoth Ommog jeden ze svých největších hitů "Japanese Bodies". Od té doby se s projektem a jeho punkovějším oddenkem Klutæ, muselo na scéně počítat. Claus vydal celou řadu velmi silných alb, včetně instrumentální "Serenade for the Dead" a tribut EP "Anal Cabaret" plné vlastních verzí Marka Almonda a jeho Soft Cell, zakončenou vynikající deskou "Self-Inflicted" v roce 1997. Pak vyšlo ještě EP "Carry Me" a následovala pětiletá autorská pauza, kterou protrhla až deska "After the Devastation" v roce 2005. To už Leæther Strip upsala pod svá křídla vydavatelská firma Alfa Matrix a načala tak neméně produktivní druhý život projektu. Během několik let vyšlo Clausovi několik nových desek, ale vedle nich i nově přearanžované klasiky z let devadesátých. Navíc po sérii desek se Claus rozhodl znovu koncertovat a jeho vystoupení jsou pověstná maximálním nasazením, při kterém je sám (nebo čerstvě v doprovodu Kurta Grünewalda) schopen bez bombastické projekce i jiných speciálních efektů utáhnout nejen zaplněný klub, ale i několikatisícové publikum na velkých žánrových festivalech. Návštěvníci letošního polského Castle Party by mohli vyprávět. Jak praví klasik, záleží především na nasazení a kvalitě hudby. A obojího Leæther Strip, projekt, ke kterému se jako velkému vzoru hlásí stovky kapel po celém světě, nabízí měrou vrchovatou.

Leæther Strip se představí v České republice vůbec poprvé, jeho vystoupení si přijďte užít v sobotu 6. dubna 2013 do pražského klubu Chapeau Rouge. Vstupenky za předprodejovou cenu 290,- Kč (+ poplatky) pořídíte v síti Ticketstream, na místě potom za 390,- Kč.

NEPHILIM
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ICE --- 22:07:34 10.10.2012
ha!