Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

7 uživatelů půjde

hledání


Cíl:

Využití Street Art umění prostřednictvím renomovaných umělců k vyzdobení vstupní brány do objektu Národní Kulturní Památky - Důl Hlubina. Jako


Corporation Art cleans air uvádí:

Zahájení Smogové Sezóny

Cíl:

Využití Street Art umění prostřednictvím renomovaných umělců k vyzdobení vstupní brány do objektu Národní Kulturní Památky - Důl Hlubina. Jako přidaná hodnota je použita nejmodernější nanotechnologie k čištění vzduchu a konzervaci plochy. Tato kulturní událost je také doplněna o doprovodný program včetně videomappingu, vizuálních prvků v rámci budovy MTZ, hudebního programu ostravských kapel a elektronické scény v podobě nové platformy spolupráce.

Technologie přidané hodnoty:

První část je zaměřena na nanočástice TiO2 o velikosti 2nm, které mají vlastnost přeměny, za působení světla, organických sloučenin, nebezpečných plynů, těkavých látek, mikročástic prachu a dalších na H2O a CO2 díky jevu nazývanému fotokatalýza. TiO2 má také funkci konzervovat povrch na dobu nejméně 2 let a používat přírodních vlivů k samočištění povrchu jako je slunce, déšť, vítr.

Druhá část je zaměřena na aplikaci nanočástic TiO2 na povrch. Používá se ESS (Electro Static Spraying system) technologie k přímé fixaci na povrch s co nejmenší ztrátou materiálu a díky tomu je šetrná nejen ekologicky, tak i ekonomicky.

Tato metoda souznění kultury a čištění vzduchu v zamořeném prostředí je hlavní náplní Korporace Umění čistí vzduch (Corporation Art cleans air) a bude proto zahajovat smogovou sezónu v jedné z nejvíce zamořených oblasti v rámci střední Evropy.

Jeden z cílů je také otevření dveří k všeobecné diskuzi a činech, které mohou vést k nalezení cesty k očištění ovzduší. Další z cílů je zvýšení motivace obyvatelstva v otázce informovanosti o možnostech cest, k nalezení společného postupu k očištění ovzduší, životního prostoru, zdraví obyvatel a regenerace přírody okolo nás, na které nám velmi záleží.

FERDA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BRANA --- 2:26:45 11.10.2012
to je dobry ;]
GEN_IO --- 20:31:12 9.10.2012
mně jen mrzí, že tady nejsme.. tohle bych podpořit šel