Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

166 uživatelů půjde

hledání


http://www.cannafest.cz/

Cannafest – největší konopný veletrh v České republice proběhne letos již potřetí na Výstavišti Incheba v pražských Holešovicích

Již tradičně se i letos sjedou z celého světa ve dnech 9. – 11. listopadu na Výstaviště Incheba v pražských Holešovicích příznivci konopné subkultury. Ve třech dnech zde více než 140 vystavovatelů z 18 zemí představí své produkty v kategoriích Pěstování, Semena, Přírodní zdroje, Doplňky, Média, Instituce a Umění.

Cannafest Prague 2012 zaznamenal opětovně zvýšený zájem zahraničních vystavovatelů, a tak jsou již nyní vyprodány Střední hala i Pravé křídlo Průmyslového paláce. Kromě již tradičních vystavovatelů se návštěvníci mohou těšit především na nové firmy s pěstební technikou z Velké Británie a USA. Na veletrhu se bude poprvé prezentovat rovněž několik předních semenných bank z Holandska. Levé křídlo, jehož část až doposud sloužila pro odborné a doprovodné programy, se rozroste o výstavní sekce zaměřené na konopí jako přírodní zdroj. Zde návštěvníci naleznou konopnou kosmetiku, pestrou škálu potravin, konopné oblečení či stavební materiály. Sekce s kuřáckými potřebami a doplňky pak nově nabídne Vapo zónou s informacemi o vaporizaci.

K veletrhu Cannafest neodmyslitelně patří i třídenní mezinárodní odborná konference, která je simultánně tlumočena z češtiny do angličtiny a naopak. Na konferenci vystoupí na 25 odborníků se svými příspěvky, týkajícími se především využití konopí v medicíně a s tím spojených chystaných legislativních úprav, dále využití konopí jako přírodního zdroje či pěstování. Za pozornost stojí především přednáška Konopí jako lék Doc. RNDr. Lumíra Ondřeje Hanuše, DrSc., Dr.h.c.mult. z hebrejské univerzity v Jeruzalémě, nebo přední italský odborník na léčebné konopí Gianpaolo Grassi či Joep Oomen z organizace ENCOD se svým příspěvkem o zaběhnutých Cannabis Social Clubech. Neméně zajímavá bude i beseda přímo s pacienty užívajícími dlouhodobě léčebné konopí.Pro zájemce o využití konopí jako přírodního zdroje je vyhrazena sekce workshopů zaměřených na práci se suchými stonky, tradiční zpracování stonků na vlákno, předení a tkaní, výrobu provazů a sítí, konopné semínko, stavění z konopí či na rukodělnou výrobu papíru.

V prostranství odborných programů bude instalována panelová výstava o konopí, zaměřená na historii a současnost. Výstava bude doplněna praktickými ukázkami produktů z konopí i artefakty.

Organizátoři Cannafestu chystají pro návštěvníky i letos pestrou škálu nejrůznějších doprovodných akcí. Samozřejmostí bude oblíbené kino Cannafest Cinema, které nabídne kromě tematických dokumentů třeba autorské promítání filmu Rok konopí – Year of Mari©huana nebo uvedení celovečerního životopisného snímku Mr. Nice za účasti samotného „aktéra“ Howarda Markse.

Odpočinková zóna v Levém křídle bude doplněna o stage s celou řadu zábavných vystoupení i soutěží. K tomu se návštěvníci mohou občerstvit vyhlášeným konopným cateringem v podobě pochutin jako jsou těstoviny či pizza. Jako tečka poslouží konopné pivo nebo konopná zmrzlina. Tradičně proběhne i ochutnávka konopného oleje, spojená se soutěží o nejlepší olej veletrhu Cannafest.

Venkovní plochu opět oživí Oko Dome chill out párty stan s hudbou DJs a různými sponzorskými soutěžemi. Zavírací doba stanu je posunuta každý den do půlnoci, nespavci mohou pokračovat ještě v některém z pražských klubů, ve kterých budou probíhat oficiální afterparty.

Kompletní seznam vystavovatelů s mapou a dalšími informacemi o odborných a doprovodných programech je k dispozici na oficiálních webových stránkách www.cannafest.cz či na www.facebook.com/Cannafest. Návštěvníci obdrží zdarma na pokladně ve dnech konání veletrhu rovněž oficiální katalog, majitelé chytrých mobilních telefonů s operačním systémem Android si navíc můžou stáhnout aplikaci, která obsahuje kromě informací o veletrhu i hru o hodnotné ceny.

Vstupenky bude možno zakoupit v předprodeji prostřednictvím sítě Ticketportal za 120 Kč jednodenní a 240 Kč třídenní, na místě pak jednodenní za 170 Kč a třídenní za 340 Kč.


Seznam vystavovatelů

Doprovodné programy
Stage
Kino
Odborná konference
Rolls and Smoking chillout zone
Workshopy
Vystava a expozice
Afterparties
Mobilni aplikace
Konopný catering

FUNLOCO
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BUKAJ --- 12:23:57 14.11.2012
Podle mne nejvydarenejsi rocnik...jen jsem to nestacil projit cely!! jeden den je pro nadsence malo:)
VALOR --- 16:54:56 10.11.2012
safra letos neni čas a já se těšil na Ježíška
VERUTKKA --- 14:27:17 10.11.2012
Mají tam výbornou tomatovou polévku s konopným semínkem, pro ty co budou mít hlad, doporučuji ;)
DRAXXUR --- 17:04:38 5.11.2012
CHAPORA: jojo už to vidim, spletl jsem si to s jinou akcí :-)
CHAPORA --- 14:57:37 5.11.2012
DRAXXUR: Cannafest rozhodne neni zrusen.
DRAXXUR --- 9:53:38 5.11.2012
zrušeno ?
FUNLOCO --- 22:15:30 1.11.2012
OWL666: koupit, dostat, vyhrat, vsechno pujde :)
OWL666 --- 11:46:34 1.11.2012
domnivam se spravne, ze si tam budu moci koupit nejaky seminka? ja jen abych tam neprijel a pak nekoukal, jak puk...coz stejne budu :D
FUNLOCO --- 20:45:32 25.10.2012
VARAN23: prubezne se to aktualizuje, pred veletrhem to rozhodne bude kompletni
VARAN23 --- 17:12:43 25.10.2012
FUNLOCO: tak o tomhle samo vim,jen tam neni porad kompletni seznam,par mejch dodavatelu tam ani neni napsanejch a vim ze tam budou...nic necham se prekvapit:)
VARAN23 --- 13:04:17 25.10.2012
FUNLOCO:seznam vystavovatelu jeste neni nebo hledam blbe???
FUNLOCO --- 3:01:19 25.10.2012
Chcete mít přehled o tom, co se chystá na 3. ročníku mezinárodního konopného veletrhu Cannafest a navíc rádi soutěžíte? Potom není nic snazšího, než si stáhnout do svého chytrého mobilního telefonu oficiální aplikaci Cannafest Prague 2012 na http://aplikace.cannafest.cz nebo prostřednictvím QR kódu na reklamních nosičích festivalu. Díky této aplikaci si můžete jednoduše a rychle zobrazit program i mapu festivalu včetně seznamu vystavovatelů. A navíc na vás každý týden čeká soutěž o zajímavé ceny, která bude pokračovat i v době konání této podzimní události. Zde soutěž vyvrcholí speciální akcí, při níž můžete každý den během konání veletrhu soutěžit o ceny v hodnotě desítek tisíc.

http://www.cannafest.cz/pro-navstevniky/mobilni-aplikace-cannfest-prague-2012/
TSKA_RESETKA --- 9:22:29 17.10.2012
jé super to máme tady za rohem 8)
ROMANICAK --- 14:07:40 2.10.2012
Tak budu makat na stanku SativaSister, toz se stavte.