Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


http://www.pq.cz/cs/nekazanka.html

divadelní resuscitace opuštěné budovy

Pod heslem KUNSTernace - resuscitace polomrtvého domu uměleckým šokem vtrhnou přední tuzemští divadelníci na začátku září do prázdné budovy v ulici Nekázanka v centru Prahy. Site-specific představení inspirované atmosférou povídek Franze Kafky s názvem Příliš tichý nos zde připravuje na pozvání Pražského Quadriennale osvědčená umělecká dvojice režiséra Jana Nebeského a scenáristy Egona Tobiáše společně s herci Lucií Trmíkovou, Davidem Prachařem, Tomášem Matonohou a Petrou Lustigovou.

„Za soumraku, ve společnosti čtyř herců a dvou muzikantů, postupně dobudeme prostory domu," přibližuje autor hry Egon Tobiáš. „Probuzený dům odhalí své medové sluje, sovy ve skříních, ryby i nosorožce za tichého dohledu plešaté zpěvačky," dodává. Umělci diváky provedou prostřednictvím bizarních situací a výstupů, kabaretních čísel i improvizací fantaskním příběhem reflektujícím dvojjazyčnou historii hlavního města. V textu na diváky čekají zažité germanismy, které se ukáží v novém, odhalujícím světle. Jevištěm i hledištěm se postupně stane celý dům a podle slov tvůrců se role hostitelů a jeho návštěvníků budou v pasivní formě postupně proměňovat, aby v závěru splynuly v jedno. O živý hudební doprovod se postarají Joe Karafiát a Petr "Pepíno" Valášek.

Nový život domu v Nekázance 18 vdechnou umělci premiérově 5. září. Příliš tichý nos bude uveden v průběhu měsíce září celkem dvanáctkrát.

Organizátoři Pražského Quadriennale představením Příliš tichý nos pokračují v různorodých aktivitách mezi jednotlivými ročníky PQ. Tentokrát dali umělcům k dispozici dům v Nekázance, který se po rekonstrukci v následujících letech stane vedle Manhartského paláce v Celetné ulici druhou budovou Institutu umění - Divadelního ústavu (IDU). Nekázanka pak bude moci nabídnout nové prostory pro výstavy, přednášky nebo různé tematické prezentace IDU.

RERA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.