Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

9 uživatelů půjde

hledání


NILS FRAHM /D + OLAFUR ARNALDS /ISL + A WINGED VIC

V Praze se představí elektronicko-akustický label Erased Tapes.

Říjnové Music Infinity představí českému posluchači tvorbu hudebníků z londýnsko-berlínského labelu Erased Tapes, který se věnuje prorůstání soudobé klasiky a elektronické hudby. Svoje křehké klavírní skladby zahraje v Paláci Akropolis německý skladatel a hudebník Nils Frahm a repetitivní vážnohudební motivy utopené v ambientních plochách bude servírovat projekt A Winged Victory For The Sullen, v němž se potkal autor filmové hudby a klavírista Dustin O'Halloran a hudebník Adam Wiltzie, který je už i u nás známý jako polovina skupin Stars of The Lid a Dead Texan. Právě koncert posledně jmenované skupiny před sedmi lety sérii Music Infinity zahájil. Zároveň jako speciální host s nimi zahraje i islandský talent Ólafur Arnalds, který vystoupil už sólově na jaře právě v rámci Music Infinity.

Erased Tapes letos oslaví pět let své existence, během nichž se staly jedním z nejdůležitějších labelů současné alternativní scény. Značka hostí taková jména jako Peter Broderick, Rival Consoles či u nás dobře známý Ólafur Arnalds a je rozkročená nad žánry s důrazem na ambient a moderní vážnou hudbu. „Vždycky mě nejvíce zajímal dialog mezi opačnými póly – mezi tradicí a současností, či mezi digitálním a analogovým, elektronickou a akustickou hudbou a nebo popem a klasikou,“ říká zakladatel labelu Robert Raths a dodává: „Tím, že tyto světy přiblížíme, nebo alespoň iniciujeme jejich dialog dostaneme způsob, jak využít těch nejlepších momentů z obou a vytvořit tak něco vzrušujícího, trvalého a existující mimo čas.“

Jsou to právě nahrávky jako loňské debutové album A Winged Victory For The Sullen zastoupené v mnoha výročních žebříčcích nebo počiny Nilse Frahma (ať už sólové či v duu s čelistkou Anne Müller), které patří k skvělým příkladům tohoto přístupu, jež překračuje žánrové škatulky a míří k hudební dokonalosti. 9. října se v Paláci Akropolis můžeme těšit na magický zážitek s hudbou, která zdánlivě proklouzává mezi prsty a zároveň zanechává nesmazatelné stopy na duši posluchačů.

http://www.youtube.com/watch?v=GdXozAsJ-xg
http://vimeo.com/38432826
http://www.youtube.com/watch?v=_2Usi28hk7U

BARCIA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.