Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


http://blog.rond.cz/pozvanky/bretonske-bal-folkove-tance-pravidelne-kurzy-20122013

Pravidelné kurzy bretonských & bal folkových tanců. S důrazem na tancovačkový repertoár, pro širou veřejnost, hlavně aby bylo veselo.

Lidé ve všech koutech Evropy spolu odedávna tancovali. I když v mnoha ohledech platí, že jiný kraj – jiný mrav, všude najdeme jednoduché tance, které dokázaly pobavit mladé i staré. A ač mají mnohdy kořeny hluboko v minulosti, vydržely živé do dnešních dní. Prostě proto, že se dobře tancují a přinášejí lidem radost. Pokud vás zajímá, jaké to je, tancovat nejen v páru, ale i ve čtverylce, řadě, řetězu či kruhu, nebojte se přijít. Za tyhle tance ručí celé generace spokojených tanečníků…

Kurz je vhodný i pro začátečníky, kromě nových tanců budeme průběžně důkladně opakovat i základy tancovačkového / festnozového / bal folkového repertoáru.

Co že je ten bal folk? Staré lidové tance, z nichž mnohé lze prokazatelně stopovat až hluboko do šestnáctého století a neprokazatelně ještě mnohem hlouběji. Některé z nich se přímo váží k určité zemi nebo kraji (jako tance bretonské, kterým z řady důvodů věnujeme největší pozornost), jiné se tancovaly všude po Evropě – mazurku, valčík, scottish (u nás šotyšku) a podobně jste si mohli skočit od Moskvy po Lisabon. A dneska ostatně můžete zase, bal folk funguje všude ve světe a naprosto přirozeně dává lidem prostor pro společné setkávání a sdílení. Radosti z pohybu, hudby i posledních drbů dne. Tancují mladí stejně jako staří, na kapely nejrozmanitějšího zvuku, od tradičních harmonik přes ska, funky až po nejmodernější elektro. Žádný kožený foklór socialistických festivalů.

Náš kurz se zaměřuje především na tance bretonské – Bretaň si jako nejodlehlejší část Francie uchovala neuvěřitelné bohatství tanečních forem, od kruhových přes řetězové až k párovým. Zároveň se nebojíme přidávat populární tance z celé Evropy: baskické fandango, švédskou polsku, en avant deux z Poitou, německé zwiefachery, alsaské nepravidelné valčíky a tak dále…

Kdo pořád nemá jasno v tom, co jsou bretonské a bal folkové tance zač, může se podívat na Wikipedii, hodit do YouTube klíčová slova “bal folk” nebo se pokochat třeba mírně punkovým všelidovým záznamem z Mezinárodního dne tance.

Příspěvek za účast zcela lidový: na celý rok (38 lekcí) přátelských 3200 Kč. K tomu sleva 50% na semináře a tancovačky pořádané Rond, o.s. Pololetí (19 lekcí) vás vyjde na rovné 2000,- a pro váhavější je tu permanentka na 10 hodin za 1300 Kč nebo možnost zaplatit si jednotlivé hodiny po 150 Kč.

---

Weekly classes of breton & bal folk dances. Focused on social dancing, for all the ages and levels, mostly to have fun and spend a good time dancing together.

Every Tuesday from 20:15 to 21:30,
Taneční studio Naboso, Školská 12, Praha 1,
beginning on the 18th of Sepmtember 2012 and finishing the 18th of June 2013.
We dance social folk dances from all around the Europe – gavottes from Brittany, fandango from the Basque country, polskas from Sweden, en avant deux from Poitou, zwiefachers from Germany, irregular waltzes from Alsace, Czech polka and more!

Classes are suitable for beginners, we put a lot of effort into finding a balance between learning new dances and improving our knowledge of the most common social dances enjoyed through the whole Europe.

If you are not sure, what we are talking about, you can try Wikipedia articles on bal folk and breton dances, or just watch this videos of French mazurka Breton gavotte or Swedish polska.

Contribution: for the whole year (38 evenings) only 3200 Kč. Plus you get a 50% discount on all the workshops and bals held by Rond, o.s. One term (19 evenings) only 2000,-, and if you don’t feel like comitting, you can get a flexible 10 lesson pas for 1300 Kč or pay evening by evening contribution of 150 Kč.

MICHALMEDVED
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.