Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

19 uživatelů půjde

hledání


http://www.faval.cz/

MACKA B (UK)

Pawlač Zewls, Dread K, NTKZ b2b RadioBufera

27. 9. 2012 BRNO, FAVÁLMacka B , to je reggae veterán, který se na hudebních pódiích po celém světě pohybuje déle než čtvrt století. První desku „Sign Of The Times“, kterou mu produkoval dubový mág Mad Profesor, vydal již v roce 1986. Mimochodem první vystoupení Macka B v České republice proběhlo právě s Mad Profesorem v roce 1999 v klubu Roxy. S odstupem času lze tuto show označit jako jeden ze zásadních momentů reggae dub kultury v ČR a startovní čáru mnoha místních projektů.

Od té doby se Macka B už párkrát v Čechách a na Slovensku objevil, aby ukázal, že jej energie, pozitivní přístup k životu a schopnost psát krátké a trefné texty neopustila. Není náhoda, že se po celou dobu drží na špici britské, tím pádem i světové, reggae scény.

Právě textová stránka je to, co jej odlišuje od většiny ostatních zpěváků a mc‘s. S nadhledem a vtipem dokáže exportovat témata jako antimilitarismus, veganství nebo práva žen napříč všemožným hudebním a společenským škatulkám. Ne nadarmo je nositelem přezdívky „Lyrical Teacher“ a sám svoji produkci označuje jako „Macka B styl – hudba s poselstvím“.

Christopher McFarlane, jak zní jeho civilní jméno, dokazuje, že průnik mimo hranice žánru lze uskutečnit bez ztráty respektu a aniž bylo nutné pozbýt vlastní autenticitu.

V Brně se zastaví v rámci turné k novému albu CHANGE THE WORLD a tentokrát společně s komletní kapelou ROOTS RAGGA BAND!


Večerní sestavu doplní:

Pawlač Zewls (local reggae / dub DJs & MCs)
Dread K (RNF soundsystem / a-class rub-a-dub-step)
NTKZ b2b RadioBufera (strictly digital reggae selection)

vstup: 290,- Kč / 350,- Kč

Vstupenky jsou již k dostání v obvyklých předprodejích.


www.mackab.com
www.myspace.com/pawlaczewls
www.rootsnfuture.org
www.radiobufera.tumblr.com

HLUCHEY
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
AZTEK --- 1:15:29 27.9.2012
škoda že to není v pátek. to budu v brně...