Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


Čistá alternativa na Play fast or don’t festu

http://alerta.cz/?p=5473

Ve dnech 27.-28.7.2012 proběhne v Hradci králové další ročník festivalu Play fast or don’t.

Asociace ALERTA akci podpoří několika aktivitami. V areálu festivalu bude informační stánek kampaně Čistá alternativa, u kterého v sobotních dopoledních hodinách proběhne prezentace kampaně a diskuze o problematice odpadů (nejen) na festivalech. Další aktivitou bude třízení odpadu a jeho svoz k následné recyklaci.Prezentace kampaně Čistá alternativa

& diskuze o problematice odpadů (nejen) na festivalech

Čistá alternativa je kampaň, která se orientujeme na problematiku produkce a zpracování odpadů. Podobně jako různé nevládní organizace či občanská sdružení i tato kampaň kriticky přistupuje ke skládkám, spalovnám odpadů a nesmyslnému plýtvání surovinami, které se zbytečně proměňují v odpad. Čistá alternativa však k problematice přistupuje z antikapitalistické perspektivy a orientuje se především na taktiky přímé akce, které vnímáme jako alternativu k zastupitelské demokracii a „militantnímu lobbingu“ nevládních organizací. O smyslu, cílech a strategiích kampaně Čistá alternativa promluví člen Asociace ALERTA, Lukáš Borl.

Po prezentaci kampaně bude následovat diskuze o problematice produkce a zpracování odpadů na alternativních festivalech, mezi které lze zařadit i Play fast or dont. Na konkrétním příkladu se bude možné seznámit s faktickými problémy a diskutovat o jejich možném řešení.

sobota 28.7.2012 (kolem 11té dopolední hodiny!)
na Play fast or dont festu v Hradci králové

poznámka 1: Prezentace bude probíhat v českém a anglickém jazyce!

AHANKA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.