Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

18 uživatelů půjde

hledání


http://www.facebook.com/akontracz

výstava plakátů a vydání za roky 1991 - 2012

kavárna klubu Cross od neděle 15. 7. do úterý 31. 7., otevřeno denně 14:00 - 02:00   http://crossclub.cz/ 

Vydávání A-kontry můžete podpořit benefičním zakoupením vystavených plakátů během výstavy či na dernisáži 31. července 2012.

Časopis A-kontra vznikl krátce po listopadové změně režimu a za svou více jak dvacetiletou existenci měnil periodicitu i formu vydání. Aktuální výstava v kavárně klubu Cross zachycuje především jeho poslední etapu, kdy vychází jako skládačka – většinou k nějakým událostem jako jsou odborové protesty, stávky nebo festivaly či streetparty – např. brněnský Protestfest nebo pražský DIY Karneval. V době zvýšených sociálních konfliktů vyčleňuje redakce jednu stranu na plakátové sdělení, které komunikuje obrazem i sloganem. Především aktuální plakáty z posledních dvou let máte možnost při této příležitosti vidět přehledně. Na výstavě naleznete ale i obálky čísel z let devadesátých i z počátku nového tisíciletí.

Některé vystavené plakáty a obálky jsou prodejné a vybrané finance budou použity na vydání dalších čísel v budoucnu. Benefiční cena rámu i s plakátem činí 500,- Kč (prodej po domluvě s klubem Cross).

Redakce pracuje bez nároku na honorář, zdarma jsou vykonávány i další navazující činnosti, například distribuce. Náklady na tisk jsou hrazeny z dobrovolných příspěvků čtenářů i dalších pravidelných podporovatelů. Výstava je i tak vyjádřením poděkování všem dobrovolným přispěvatelům, díky kterým může A-kontra stále vycházet. Mezi ně patří i klub Cross. Je zároveň jedno z několika míst, kde můžete na A-kontru narazit pravidelně, výstava tento moment podtrhuje.

AKONTRA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
AKONTRA --- 19:53:11 19.7.2012
Foto ochutnávka z probíhající výstavy v CrossuAKONTRA --- 15:57:41 16.7.2012
a samozřejmě už to běží takže hybaj do Crossu
AKONTRA --- 15:57:17 16.7.2012
flyer opraven, doplnen text k výstavě
AKONTRA --- 8:30:47 13.7.2012
chybka, výstava začíná již tuto neděli 15.7.