Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

14 uživatelů půjde

hledání


http://koaliceparukarka.cz

Sedm neziskových organizací sdružených v Koalici Parukářka zve všechny své spoluobčany na akci Den pro Parukářku, aneb zachraňme ji!

Koalice Parukářka je iniciativou občanských sdružení a dalších organizací, kterým není lhostejný osud kultovního žižkovského parku Parukářka. Ten je oblíbený širokým spektrem návštěvníků především kvůli svojí jedinečné atmosféře. Potkávají se zde rodiny s dětmi, pejskaři, piknikáři, chodci na lanech i návštěvníci venkovní hospůdky a pravidelných hudebních akcí. Poslední dobou se však park rychle mění – ve spodní části vyrůstá vedle rezidence Central Park Praha betonové sportovní centrum s parkovištěm, díky kterému z místa zmizely chráněné druhy živočichů. Chystá se další masivní bytová zástavba, stavba soukromé kliniky a další projekty, jako např. vymezení tzv. psí louky pro omezení volného pohybu psů. Cílem akce je o těchto plánech informovat a zabránit dalšímu pronikání developerů na území parku.
Kauzy budou představeny formou výstavy. Návštěvníci budou moci na místě podepsat petici proti zástavbě parku. Místní oddíl Junák si pro děti připravil pestrý program plný her a soutěží. Akci svým vystoupením podpoří sedm hudebních skupin, např. Rohlena a její hosté, Smějící se bestie, Byl pes a další. Mezi jednotlivými vystoupeními budou občané obšírněji seznámeni s cíli a činností Koalice Parukářka a především s aktuální situací kolem parku.

BESH
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.