Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

3 uživatelé půjde

hledání


https://www.facebook.com/events/377408335642437/

Reggae večer pořádaný v rámci Bawala festivalu.

FIRESON (KE)
JAHKID (JAR)
PEENI WALLI
PILSEN RAGGA

Ikapa Youth Film Festival – dokument

Mezinárodní projekt sdružujícího alternativní umělce z Afriky, Evropy a Jižní Ameriky Ubuntu-Amandla pro tento večer přináší vystoupení dvou afrických reggae dancehall interpretů – Firesona z Keni a Jahkida z Jihoafrické republiky. Večírek svou selekcí doplní pražští Peeni Walli a plzeňští Pilsen Ragga.

Večer zahájíme promítáním jihoafrického dokumetu Ikapa Youth Film Festival. Snímek přibližuje aktivity mladých umělců ze tří townshipů Kapského Města. Po promítání bude následovat diskuse s tvůrcem dokumentu.

FIRESON (Kenya)
Keňský sing-jay Fireson se Plzeňskému massivu poprvé představil již v listopadu loňského roku na Culture Session, kde vystupoval v rámci své první tour v Evropě. Fireson patří k předním mladým reggae dancehall umělcům v Keni, dlouhou dobu spolupracoval s tamním labelem Ark Angel Records. V poslední době se do povědomí reggae dancehall massivu dostává zejména díky spolupráci s Cyclone Enterntains (USA/Bahamas), duboví fanoušci ho zřejmě pak budou znát díky spolupráci s českým ultimátním dubovým labelem United Forces of Dub.

JAHKID aka KHANGELANI (Jihoafrická republika)
Jahkid je multižánrový angažovaný umělec věnující se hudbě (reggae, hip hop) a filmu. Patří k mladým jihoafrickým kulturním aktivistům, kteří využívají hudbu a umění jakožto nástroj šíření myšlenek propagujících rovnost a boj za práva lidí se sníženými příležitostmi. Je zásadní postavou sítě Ubuntu-Amandla Colective, sdružující umělce z Afriky, Evropy a Jižní Ameriky. Jako filmař a dokumentarista se v Plzni v rámci Bawala festivalu představí se svým snímkem Ikapa Youth festival. Následně jej pak budeme moci poznat i jako MC.

Ubuntu Amandla Colective
http://www.ubuntu-amandla.net/

Akce je pořádána za podpory programu Mládež v akci http://www.mladezvakci.cz/.

DUBPRINCESS
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MIHAAL --- 14:18:00 27.6.2012
party NEJVIC!!! :)
DUBPRINCESS --- 10:12:42 26.6.2012
Promítání a následná diskuse začne oproti plánované 19.hod až v 19:30.

Line - up:
20:45 – 21:30 Warm up - Peeni Walli
21:30 – 22:30 Jahkid
22:30 – 23:30 Fireson
23:30 – 00:45 Peeni Walli
00:45 - ? Pilsen Ragga