Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


Snuff Workshop - sonifikace elektromagnetickych sí

http://skolska28.cz/page.php?event=577

Snuff Workshop se zabývá sonifikací bezdrátové telekomunikace a dat. vede Mario de Vega z Mexika. Pořádá Exchange Committee Mex-CZ, Handa Gote Researc

Projekt Snuff Workshop se zabývá sonifikací bezdrátové telekomunikace a dat. Účastníci dílny pod dozorem mexického zvukového umělce Maria de Vegy vyrobí elektronické zařízení, které převádí do zvukového spektra bezdrátový přenos internetových dat, přenos dat přes bluetooth, signál mobilních telefonů, mikrovlny a další elektronická zařízení ve spektru 2.4 GHz. Dokumentace konstrukce nástroje najdete zde: http://r-aw.cc/snuff. Kapacita workshopu je 10 účastníků, zkušenost s elektronikou není nutná. Aktivní účastníci si budou moci ponechat zařízení, která vyrobí.

cena dilny je 2000 kč, kde je započítána cena součástek, které jsou použity pro konstruktci nástroje. 300 kč je pro lidi, kteří si hotový nástroj neodnesou.

Workshop se koná 10. června v komunikačním prostoru Školská 28. Zájemci o účast (počet míst je omezen!) najdou všechny potřebné informace na internetových stránkách projektu, který je součástí festivalu Botana Mexicana. Pražský workshop pořádá Exchange Committee Mex-CZ, Handa Gote Research & Development a Jedefrau.org.

Mario de Vega žije a pracuje v Berlině a Mexico City. Zabývá se zkoumáním příčin a důsledků, determinujících naše konstrukce reality prostřednictvím procesů a objektů, které je fyzicky, nebo konceptuálně spojená se zvukovým univerzem. Jeho práce zkoumají estetické a společenské oblasti, prostřednictvím předem připravených událostí a jejich důsledků. Jeho výzkum se soustřeďuje na přesahy mezi stabilitou, selháním, simulací a zranitelností. Používá široké spektrum médií včetně: site-specific intervence, akce, fotografii, video, sochu a zvukové instalace. Vystupoval živě a vystavoval při různých příležitostech, včetně festivalů, galerií a muzeí v Evropě, Mexiku, USA, Kanadě, Rusku, Jižní Koreji a Japonsku.
informace: Jakub Hybler: jakub.hybler@gmail.com

FAUSTUS
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.