Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

4 uživatelé půjde

hledání


https://www.facebook.com/events/340316662700657

Zveme vás na mírový piknik při příležitosti Dne za jaderné odzbrojení, mezinárodního dne akcí za vznik úmluvy o zákazu jaderných zbraní. Bohatý pro

Zveme vás na mírový piknik při příležitosti Dne za jaderné odzbrojení, mezinárodního dne akcí za vznik úmluvy o zákazu jaderných zbraní. Bohatý program po celé odpoledne až do 8 hodin večer – kreslení pro děti i dospělé, skládání mírových origami, zábavně-naučné kvízy a další doprovodné akce, to vše v krásném prostředí pražské Stromovky. • ODREAGUJTE SE: Přetvořte bomby v bombastické obrázky Umělecká aktivita pro děti i dospělé v rámci mezinárodního projektu Bombs No More, www.bombsnomore.com • ZAPOJTE SE: Tisíc origami za jaderné odzbrojení Znáte příběh o japonské dívence Sadako? Následkem svržení atomové bomby na Hirošimu ve svých 10 letech onemocněla leukémií. Během pobytu v nemocnici se naučila skládat papírové origami ve tvaru ptáka jeřába – podle japonské legendy se tomu, kdo jich složí tisíc, splní přání. Sadako se svého tisícího origami nedožila. Její příběh však inspiroval mírové hnutí a origami ve tvaru jeřába se stalo symbolem touhy po odstranění jaderných zbraní. 2. června se i my pokusíme poskládat tisíc origami, které později předáme českým politickým představitelům s apelem za to, aby se ČR přidala k většině států na světě požadujících zahájení jednání o úmluvě, která zakáže jaderné zbraně podobně, jako byly zakázány zbraně chemické a biologické. • INFORMUJTE SE: Co víte o jaderných zbraních? Vyzkoušejte si svoje znalosti o jaderných zbraních zábavnou formou a doplňte si případné díry na našem infostánku. Budete zde také moci podepsat petici za zákaz jaderných zbraní a dozvědět se, jak může každý z nás pomoci dosáhnout jaderného odzbrojení. • POBAVTE SE: Doprovodné atrakce Bubínkáři, chůdy, žongléři… • ODPOČIŇTE SI: Mírový piknik Doneste si sváču a uvelebte se na trávě kolem našeho stánku, kde si můžeme povídat nejen o jaderném odzbrojení :-) V rámci Dne za jaderné odzbrojení budou probíhat akce po celém světě. Více najdete na www.nuclearabolition.org. Den akcí za jaderné odzbrojení vyhlašuje každoročně Mezinárodní kampaň za zákaz jaderných zbraní (ICAN), do které je zapojen i Svět bez válek a násilí. Pokud byste se chtěli podílet na přípravě akce ve Stromovce jako dobrovolníci, napište nám na praha@svetbezvalek.cz nebo zavolejte na tel. 604 983 875 (Táňa Bednářová).

MOGADISHO
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MOGADISHO --- 16:21:45 31.5.2012
A Time-Lapse Map of Every Nuclear Explosion Since 1945
http://youtu.be/LLCF7vPanrY
MOGADISHO --- 13:14:34 31.5.2012
Bombs No More | International Campaign to Abolish Nuclear Weapons
http://www.bombsnomore.com/
MOGADISHO --- 13:12:31 31.5.2012
Don't Bank on the Bomb | A Global Report on the Financing of Nuclear Weapons Producers
http://www.dontbankonthebomb.com/
MOGADISHO --- 13:11:13 31.5.2012
SAVE THE HUMANS
http://www.icanact.org/
MOGADISHO --- 13:10:28 31.5.2012
International Campaign to Abolish Nuclear Weapons
http://www.icanw.org/
MOGADISHO --- 13:09:13 31.5.2012
Pokud se někdo nemůžete dostavit v sobotu na stánek a měli byste zájem podepsat petici za zákaz jaderných zbraní, tak můžete dorazit na pravidelnou úterný schůzku, která se koná na adrese Centrum neziskových aktivit, Tyršova 1, Praha 2 (roh s ulicí Sokolskou, 300 m od metra I. P. Pavlova)
http://www.svetbezvalek.cz/cs/kontakt
MOGADISHO --- 13:00:00 31.5.2012
Ban nuclear weapons
http://www.icanw.org/node/5953