Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

2 uživatelé půjde

hledání


http://www.facebook.com/events/301583146601794

Trololo Film Entertainment uvádza Bránu do pekel a Kněžnu Libuši

Vážení přátelé, milí nadšenci, úžasní příznivci, soudružky a soudruzi!

Je tu další večer přiměřeného zoufalství a nezřízené zábavy! Tentokrát bude echt slavnostní, neboť 1) blíží se narozeniny Trololo Film Entertainment (vzhledem k tomu, že nevíme, kdy přesně jsme se narodili, budeme slavit celý červen) 2) ze Stalinistánu (Moldavsko) se vrací produkční, organizátorka, iniciátorka našich filmových večerů a vedoucí sekce Trololo Music Entertainment Viktorka, takže budeme slavit i její hvězdný a slavný návrat domů. Proto! Proto je první červnový promítací večer věnovaný právě jí. A protože Trololo Film Entertainment začal promítáním Kněžny Libuše a protože četné požadavky na opětovné uvedení Kněžny Libuše neutichají, ale sílí, rozhodli jsme se, že první film bude právě Hellbinders!

Hellbinders je úchvatný snímek z dílny produkční společnosti Asylum. Od svého uvedení si skvostnou výpravou a nepřekonatelnými hereckými výkony a stylem vyprávění, střihu, animace a celé koncepce filmu, kteréžto navazují na ty nejlepší tradice filmů jako je Sin City a 300, získal přízeň milionů diváků po celém světě. Některým, a to těm nejsilnějším, bylo umožněno vrátit se zpět do normálního života a opustit brány pečovatelského ústavu. Hellbinders byl v české produkci uveden jako Brána do pekel. Je čas sestoupit...
ČSFD: http://www.csfd.cz/film/265787-brana-do-pekel/
trailer: http://www.youtube.com/watch?v=leWWv---YUw
Film poběží v anglickém znění s titulky.

Druhým filmem večera je Kněžna Libuše. Snímek, který netřeba blíže představovat, neboť každý znalec českých pověstí ví, jak to dopadá, když se Jiráska chopí Američan. Ostatně ledascos napoví, jak amíci o filmu mluví:
Vanguard Cinema's "The Pagan Queen" is a controversial film about the end of the old pagan world in central Europe, THE PAGAN QUEEN is based on the Czech legend of Libuse, the Slavic queen of 8th century Bohemia. Gifted with supernatural powers, a visionary and a seer, this extraordinary woman was able to see the future and in a turbulent time of cultural change founded the modern city of Prague. Libuse ruled as a woman over the tribes of the region with her two beautiful sisters Kazi and Teta and an army of women under the command of her best friend, the Amazon Vlasta. When the peaceful community of farmers is under attack by raiders and split into different parties of power hungry landowners, Libuse is forced into marriage by her own people. Desperate she elects her long time lover, the charismatic ploughman Premysl, to become her husband and king. Soon Premyl takes over the new kingdom and rules with an iron fist, enslaving the formerly free farmers. But Libuse's friend Vlasta, who is secretly in love with her, refuses to follow the new leader and with her maiden army declares war on the men of Bohemia. The film is based on the 18th and 19th century romantic German fairytales and plays by Johann Karl Musaeus, Clemens Brentano and Franz Grillparzer who emphasize the supernatural elements of the story and combine that with psychology and philosophy. This approach caused a massive scandal in the Czech Republic during the theatrical run of the film.

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/241802-knezna-libuse/
trailer: http://www.youtube.com/watch?v=ldiN95jDsQE

Změna pořadí promítání filmů vyhrazena.

Promítání proběhne tradičně v klubu Brácha na triku, Oldřichova 40, Praha 4 - Nusle od 19.00 a to ve čtvrtek 7. 6. 2012. Jezdí tam tramvaj 7, 18, 24. Zastávka Svatoplukova. Kdyžtak volat Karlovi. Zvenku je koule, tak se nelekat, ale klepat.

HAROLD
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.