Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

3 uživatelé půjde

hledání


http://santiago.unas.cz/

hledáme společníky pro cestu na konec světa
zn.: bez podpatků :-)

"hledáme společníky pro cestu na konec světa"
Camina de Santiago -(camino norte,picos de europa,camino primitivo,camino fisterra)

NYX: Camino de Santiago
http://www.caminoforum.cz/cca 1000 Km pěšky po španělsku

pláže,hory,poutní místa..

termín 22.6 - 31.8 2012

Pokud máte zájem o bližší informace dejte vědět


^^^ Tohle mi poslal kamos a jdu do toho, akorat se asi pripojim az se spozdenim a taky jak zrovna vyjde doprava nebo stop.

Ale jsme spis skupina lidi co se chtej poflakovat po spanelsku (a urazit asi tak 20km denne) nez skupina vericich na nabozensky pouti (i kdyz takovy pravdepodobne po ceste taky potkame). Spanelsky neumime ani slovo, trochu anglicky tudiz prekladatele jsou taky vitani.

Kdyby se chtel nekdo pridat, tak vas radi potkame, nebo pribereme.

Vtip je v tom, ze na tech poutnich mistech je skoro celej rok vyhodny nocleh pro poutniky (treba 5€ na noc). ale nejsme fajnofky, takze to jenom pro pripad, ze budou padat kroupy :-D

HARVIE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
HARKONEN --- 21:50:40 12.7.2012
poprvé jsem to šel ze Saint Jean Pied de Port v roce 2005... to byl první velkej nával na tuhle cestu... Po cestě bylo na padesát ubytoven a všechno bylo téměř zdarma... spal jsem ale většinou tam, kam jsem večer došel... nejlépe v lesích a loukách... Pak už se to jen každým rokem zdvojnásobilo... 200000 potníků, 350000 poutníků, 500000... ... Jestli chcete mít klid a kde spát, jestli nechcete zažívat 45 stupňů celsia ve stínu a celodenní tůry bez vody... jestli nechcete posledních tři sta kilometrů kráčet v koloně čerstvých a svěžích turistů v goretexu... atd. atd. ... tak to jděte na konci podzimu, v zimě, anebo na jaře... To pak spíte v klidu a ne v palandami přecpaných suterénech rezonujících chrápáním dvou a ž tří stovek poutníků, hospitalieros se vám můžou skutečně věnovat... zažijete mnohem víc a mnohem míň utratíte... Staral jsem se 4 roky\ o poutníky na této cestě a vím o ní asi dost. To hlavní, co ví asi málokdo je, že tato cesta tu byla ještě před sv. Jakubem... chodili jí římani za sluncem... ale dokonce i před nimi to chodili keltové... jako iniciaci ke studiím druidských nauk... cesta sleduje mléčnou dráhu a dráhu slunce.... Compostela rovná se campo (pole) de estrellas (hvězd)...
Santiago je Jakub... Jestli to ale půjdete v tom létě, jako že asi ano, nezapomeňte jít až do Finisterre... tam skutečně pouť končí a tam údajně nalezli hrob sv. Jakuba a teprve následně je převezli do Compostelly... Jo... a pozdravujte Thomase z Manjarínu... snad vám poví, jak se dostat k nejstaršímu Tisu o kterým kdo ví, co se tyčí u hřbitova za malou vesnicí San Chritóbal de Valdueza nad údolím mezi horami cestou k Peňalba de Santiago... Je to sice den až dva dny od tzv... novodobé poutní cesty na jih, ale stojí to za to... Nic krásnějšího, než cesta horami asi v celé té špaňělské etapě nezažijete.

Cesta trvá cca měsíc... při 30 km denně... Santiago Finisterre 3 - 4 dni navíc... Dál se dá jít do Muxie, ale tam chodí jen ti, co jim nestačila celá ta pouť jako taková. jinak bez obav v dnešní době je těch ubytoven už několik stovek a cesta se mění podle toho, kde vyroste nová a její majitel připlatí asociaci amigos de camino santiago malý paušální poplatek. jinak se to tam taky hemží postaršíma úchylákama, kteří se honosí titulem reiki master a rádi vás stáhnou o poslední cent aby si mohli osahat vaše holky... Hurá na cesty... animo!

Jestli můžu něco doporučit... zařiďte si to tak, abyste neminuli 7.7. Pamplonu... San Fermin... běhání ulicemi před býky a ten největší a nejdéle trvající ohňostroj, co jsem kdy zažil...

Berte si bágly rozhodně pod patnáct kilo a počítejte s tím, že časem zahodíte dobrou polovinu věcí, co si ssebou vezmete.
Rada zatím poslední zní: Raději ujít pět kilometrů za město do malé vesnice, než se cpát s třema stovkama poutníků o sprchu a postel... Haj how.
HARVIE --- 20:50:12 24.5.2012
LD_DRTH: tak za 5 taky, kdyz des 20km denne a jenom tech poslednich 100km, kterejch staci aby ti oficialne uznali zes to dala... :-)
YYUGH --- 12:42:35 24.5.2012
kamarádka se jednou taky vydala a říkala, že nejlepší výlet nezažila ... lákadlo teda ...
LD_DRTH --- 9:58:29 24.5.2012
som kdesi citala ze sa to da stihnut za 22dni :)
najskor asi v praci (pretoze na roznych inych analoch to nemozem najst) mam ulozene uzitocne linky, co som si zistovala o tejto ceste, tak ti ich sem napastujem, ked sa k tomu dostanem
HARVIE --- 0:55:47 24.5.2012
Jinak klidne se tu prihlaste i jestli pojedete sami a muzem vymenit kontakty a nekde se treba po ceste srazime na pivo :)