Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

5 uživatelů půjde

hledání


http://www.hucot.cz/cz/projekty/festivaly/multiplace-network-143.html

Již jedenáctý ročník mezinárodního festivalu síťové kultury MULTIPLACE zavítá do Zlína.

První večer odstartuje improvizovaným koncertem účastníků workshopu Standuino, který ten den proběhne v Krajské galerii výtvarného umění. Hrát se bude na zvukové syntetizárory fraAngelico, které si účastníci během dne na workshopu vyrobí. Dále se nám ten večer představí dva zástupci hudebního DIY vydavatelství RESSONUS, které se zaměřuje na současnou elektronickou a převážne experimentální tvorbu. První z nich nese název katsa.theo. Ten ve své tvorbě vychází zejména ze základů elektroindustriálu, do kterého přirozeně implantuje prvky downtempa, musique concrète, ale i dubstepu. Za druhým projektem z vydavatelství Ressonus stojí sám jeho zakladatel David Rambousek. Jeho projekt Selectone se zvukovou výlučností a ryze experimentálním přístupem již od počátku vymyká jednoznačnému žánrovému zařazení. Oba projekty spojuje nejen jejich experimentální přístup k hudební kompozici a audiovizuální forma jejich vystoupení, ale například i jejich společná účast na nedávném uměleckém manifestu DADA-ACTA. Během večera budete mít také exkluzivní příležitost zažít na vlastní oči a uši zcela nový synestetický projekt Plasma Spielplatz audiovizuálního umělce Jiřího Suchánka, jenž je založen na propojení impovizované elektronické hudby a světla. Zlínské publikum se již mělo možnost párkrát setkat s tvorbou tohoto talentovaného brněnského umělce, a to například na akci Dobrá Šajna, kde prezentoval svoji interaktivní zvukovou instalaci Faustovi plasma houby, anebo na koncertech projektu Mateřídouška.

http://www.ressonus.net
http://www.jiri-suchanek.net
http://www.myspace.com/katsatheo
http://www.myspace.com/selectonecz
http://www.standuino.eu

17.5.2012, čtvrtek / 32.budova továrního areálu, Zlín / 5. patro

začátek akce: 20:00 h / vstupné: 70,- Kč


PAPRIKA17
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PAPRIKA17 --- 5:40:59 13.5.2012
PAPRIKA17: katsa.theo / electronica, experimental , visual /

Audiovizuální projekt katsa.theo, za nímž stojí zvukový kolážista Jiří Tilgner, vychází ve své tvorbě zejména ze základů elektroindustriálu, do kterého přirozeně implantuje prvky downtempa, musique concrète, ale i dubstepu. Společně s videostřelcem Martinem W. Šauerem vyprodukoval v roce 2006 dvd lekTVAR. V roce 2010 vyšlo na labelu Ressonus Records cd PORTO, které rekapituluje spolupráci se zpěvačkou Milli Janatkovou. Kontrast magického podání jejích snových autorských textů v portugalštině a syrového hudebního podkladu posouvá výsledek do oblasti abstraktního popu. Album bylo nominováno na cenu Anděl 2010 v kategorii "alternativní hudba".
PAPRIKA17 --- 5:27:20 13.5.2012
PAPRIKA17 --- 5:14:47 13.5.2012
PAPRIKA17: PLASMA SPIELPLATZ / AV performance /

Experimentální vystoupení PLASMA SPIELPLATZ brněnského audiovizuálního umělce Jiřího Suchánka představí jeho nové pojetí synestetického spojení živě tvořené elektronické hudby a světla. Kompletně na místě improvizovaná digitální hudba, místy s nádechem barokních fug je softwarově propojena v organický celek se sedmi v prostoru stojícími světelnými cihlami.
Každý tón ve zvolené stupnici rozsvítí vždy jedno barevné světlo. Synchronní syntéza barev (R, G, B) a zvukových oscilátorů ( saw, tri, sine) vytváří v prostoru pulsující světelně-zvukové variace a kombinace.
PAPRIKA17 --- 4:58:51 13.5.2012
"SCI-FI-MINIMAL"

http://vimeo.com/41483738