Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

14 uživatelů půjde

hledání


v zahradě PAVANA
ul. U prosecké školy, Starý Prosek

BBP - podzemní orchestr
PŮVODNÍ BUREŠ
HÁRO
DEGTUKAS
TAJNÁ CHUŤ

Přátelé, už za dva roky budeme slavit výročí dvaceti let nejstaršího hudebního festivalu na Praze 9 "PROSECKÉ MÁJE". Tudíž logickým odečtem dojdeme rychle k letošnímu osmnáctému ročníku, a ten je právě před námi!
Kdo a co nás čeká pod hlavičkou RAT - v tradičně příjemném prostředí zahrady Pavana na Starém Proseku?

Festival zahájí představitelé alternativní a nezávislé scény, kapela TAJNÁ CHUŤ. Seskupení balancující na hraně alternativy a psychadelie je na současné české hudební scéně skutečně poměrně jedinečným zjevem a není bez zajímavosti, že právě jeho bubeník ovládá i bicí soupravu legendárních Už jsme doma. Věřte, že je věru nač se těšit a vyplatí se být být na místě už na samý začátek této beatové zahradní slavnosti.

Po tomto oživení vašich chuťových pohárků vystoupí neoddiskutovatelní klasici hospodské a beatové scény - kapela PŮVODNÍ BUREŠ. Od osmdesátých let bloudí tito potulní beatoví minesengři po klubových i hospodských pódiích. Vydali už nespočet skvělých a úspěšných desek, a to zpravidla na dobré značce Indies. A nebyli by to ani oni, kdyby v současné době nepracovali na vydání další, zbrusu nové desky "Železný Jan" (křest - 3.5. 2012, klub Kaštan - http://puvodnibures.wz.cz/), která snad už bude v čase Májů k dispozici. Nezbývá, než se těšit na nové i staré pecky, které nikdy nezklamou!

A po bureší nekonečné písni se na pódiu objeví další představitelé naší alternativní scény, a to sice soubor DEGTUKAS. Kapela vznikla sice v roce 2006, ale výrazněji na sebe upozornila až před pár lety svým úspěšným vystoupením na unijazzím festivalu ALTERNATIVA. Velmi výraznou postavou její současné sestavy je bezesporu pěvec Filip Jakš. Obklopen svými ženami za většinou nástrojů (vyjma mužské obsluhy kytary) stojí bojovník intelektu vprostřed bitevního pole. A vůkol dívčí něha i vášeň rozehrává bicí, basovou kytaru i klávesy a navíc zpravidla nechybí ani scénický tanec, v podání sličné tanečnice. V roce 2010 kapela vydala stejnojmenné cd u labelu POLÍ 5 a její členové vystupují i v mnohých dalších uskupeních. Ať tak či onak, koncerty Degtukas jsou každopádně jedinečným zážitkem.

A kdo z vás nikdy neslyšel nefalšovaný jazzpunk, bude mít tu nejlepší příležitost. Neboť téměř premiéru si v zahradě Pavana odehraje zcela nový projekt HÁRO.Tuto jazz punkovou kapelu založili poměrně známí hudebníci, aby si mohli zahrát na poměrně neznámých místech, kam se z důvodů všelikých nevejdou jejich domovská tělesa. Háro je klasické, vlasůprosté rockové trio s prostořekou zpěvačkou. Kytarista Zdeněk Hrášek (kdysi člen jazzrockového Mahagonu), baskytarista Vladimír Motýlek Savec (Visací Zámek) a bubeník Jirka Jelen (Hudba Praha) - a aby půvabu tohoto těžko uvěřitelného tria jazzpunkrockových kozáků nechybělo opravdu nic, ozdobila ho, a to nejen svým zpěvem, zpěvačka Alla Suková (Hudba Praha). Z tohoto obsazení je nad slunce jasné, že hudba, kterou produkují, nemůže nést jiný přídomek, než jazz punk! Nikdo z nás to nikdy neslyšel, ale je nad slunce jasné, že je na co se těšit!!!

A večer tradičně uzavře vystoupení podzemního orchestru BBP a jeho hostů. Po písni "Ty Prosecké Máje", nesmrtelné hymně festivalu, se začnou, jako vždy, dít věci nevídané. Místní patrioté proseckého podzemí mezi vás vysypou jak písně nové, tak staré, okoralé hity. Příležitost pro začínající ... i končící tanečníky. Veselé písně o smrti a smutné písně o životě. Inu, kdo by v tomto rytmu netančil? A vězte, že pánové a dámy z tohoto podivného a početného hudebního tělesa pozvolna přivádějí na svět další dlouhohrající miminko. Nepochybně tedy zazní i ochutnávka nových písní - Ranní ptáče, Je čas, Nepovyšuj se, Řeka krve ... Melodie propletené saxofony, flétnou, violou či tubou a klarinetem, něžně podbarvené tóny klavíru, kytar a ostrým zvukem gongu, želez či kaprovy pily. A po skladbě Trpaslík už bude jasné, že 18. ročník festivalu je za námi.

Ale to všechno nás teprve čeká! Alternativní prosecký hudební hodokvas je terprve před námi a nezbývá, než se těšit na setkání přátel v zahradě Pavana, plné křehké hudby pro vaše uši i vaši duši. Naviděnou, přátelé!

VSTUP - podle staré dobré tradice -VOLNÝ!!!

LALINA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.