Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

9 uživatelů půjde

hledání


http://www.facebook.com/events/292406874164081/

5. května si připomínáme Den boje za práva lidí se zdravotním postižením, mezi která rozhodně patří i možnost využívat veřejnou dopravu.

LAZARSKOU BEZ BARIÉR

5. května si připomínáme Den boje za práva lidí se zdravotním postižením, mezi která rozhodně patří i možnost využívat veřejnou dopravu ve stejném rozsahu jako všichni ostatní členové společnosti. 3. května proto proběhne happening reagující na nesplnění slibu odstranit bariéry na vytížené pražské zastávce Lazarská.


Ve čtvrtek 3. května 2012 mezi 11.00-14.30 si budou moci všichni zájemci vyzkoušet, jaké to je přestupovat na vozíku z výtahu metra Národní třída na tramvaj. Asistence o.s. připraví k zapůjčení několik vozíků a všechny účastníky happeningu čeká trasa Lazarská-Vodičkova neboli přibližně desetiminutová zkušenost. Cestu budou lemovat pouliční muzikanti. 

Tramvajová zastávka Lazarská (a několik desítek dalších zastávek v Praze) má výstup do vozovky, což zabraňuje jejímu využití lidmi cestujícím na vozíku a značně komplikuje rodinám s malými dětmi v kočárku a seniorům. Dlouho před otevřením výtahu v ulici M. D.Rettigové (květen 2011) se podařilo domluvit, že bariéra bude odstraněna do několika měsíců. Právě se blíží rok od tohoto termínu a nic. Již teď je jisté, že tento rok se úprava rozhodně neuskuteční. Snad příští rok, bude-li dost finančních prostředků. Tyto bariéry přitom mohly a měly být dávno odstraněny. Nejedná se u nich o přílišnou technickou ani finanční náročnost, což byl argument pro váznoucí odstraňování bariér na starších stanicích metra. Jsme městu vděčni za každou odstraněnou bariéru, na druhou stranu ale nemůžeme čekat do nekonečna a chce-li se Praha řadit mezi citlivá a moderní města Evropy, nic jiného jí nezbývá.
 
// PETICE "LAZARSKOU BEZ BARIÉR // http://http://www.petice24.com/lazarskou_bez_barier
// FB UDÁLOST // http://www.facebook.com/events/292406874164081/
// O. S. ASISTENCE // http://asistence.org/


STREPTOKOK
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
STREPTOKOK --- 20:42:42 1.5.2012
Video, na kterem reditel DP slibuje odstraneni bariery / http://www.youtube.com/watch?v=iIdQURPTlkI&feature=youtu.be