Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

329 uživatelů půjde

hledání


http://bio.mimo.cz

11. ročník psychedelického festivalu pod širým nebem navazující na Babion-Bibione-BioNebio-Möbio-Bios-Biolest-Bioles-Bioples-Bioplex a Plexus Solaris

Na Tišině je prozatím blahodárné ticho, ptactvo si pouští zobáky na špacír jen s ranním úsvitem a stromy se protahují od kořenů až ke konečkům větví a lačných listů téměř bez hlesu. Pod spletí travin to ale ve vlhké hlíně už tepe v rozsahu mnoha mikrometrů zcela nepokrytě a nahlas.
V přírodním směnném nálevu se oddává plnobarevným fantaziím tripka velká, v nízkém porostu za potokem se choulí skupinka keřenek pozorována rozlitkou hruškovitou, rozvalenou jen několik dní svižného ciliárního kluzu opodál. Krátce před polednem si na rozpáleném zrnku potočního písku rozkládá svou froté pelikulu snědá centrohelidní slunivka, v bezpečném doprovodu dvou štítovek a jedné obrněnky. Uprostřed tanečního palouku se nadšeně rozcvičuje několik set tisíc vířenek a mrskavek. Ani na pomalu mizící prošlapané pěšince u chatky č. 17 není o zábavu nouze. Svijanským vánkem doposud vonící vrstvy zeminy vybízejí k duchaplným debatám bachořců a jiných místních nálevníků, vesměs o domnělých libůstkách přespolních slávinek a záhadných vrtoších mladých rournatek. Občas u toho stačí pomrkávat i po parketu, zda se mezi mrskavkami a vířenkami neobjeví nějaké to krásnoočko. V zábalu z vyhřátých sinic naslouchá jejich mlaskavým úsudkům pohublá kokcidie jaterní… však i ona se brzy dočká lepších časů. Místní měňavky si datum 18. května přidaly už dávno do svých oblíbených panožek a při pomyšlení na všechny ty, jejichž veselý dusot už téměř rok necítili na svých ztuhlých mikroskopických šíjích, nedočkavě undulují membrány a radostně pulsují vakuoly naprosto všem bez rozdílu obrvení, metabolismu i způsobu množení.
11. ročník psychedelického Bio festivalu je tu, tentokrát asi v nejbiologičtějším pojetí… Ve stejný čas, na stejném místě a v obdobném obsazení, jehož soubuní se každým rokem rozrůstá o čerstvé výhonky spontánním nabalováním i přirozeně sprostou reprodukcí…

IN VIVO:
IANUARIA in VIVO (Pepinus Divinorum, Blue Hour Sounds Records, Rakousko)
CELL (Cellula Gallica, ULTIMAE Rec., Rakousko)
Cybernetic Quartet LIVE (Coagulatio cyberneticum, Ambientum.com, Fatcat.cz, Mythematica.com)
ORLAK (Orlac Phloexii Vivere, Orlak FB page)
Mythematica (Sturnus creatix, Mythematica.com)
Gem Reflection LIVE (Gemma Reflexionis Vivere, Gemreflection.cz)
Lucy Fillery a Martin Acalam (Lucia Calafunia et Martin Citharius, foto)
Semtam LIVE (Hic-ibi Vivere, Sem-tam web)


IN VITRO SALTARE:
Petrix (Petrix Carpaticum, Transcarpathia Arts, Ukrajina)
Gyrro (Gyrus Nitransis, Spectral Sound FM, Slovensko)
Kary (Carius Magnus, PRGRSV / Psyverse.net, Slovensko)
MIM (Infantem Atrocius, Mim-web)
Psyrix (Volvox Callidus, Hedonix)
Darjeel (Donum Versatile, Glitch.cz)
Martyzan (Nestorius Goansis, United Sound Experience 23)
Transformer (Juniperus Sabina Transformis, Yupisashi)
Kerray (Kerralius Psymematicus, Kerray.cz)
On von onoff (Sturnus creatix, Mimo-web)
Plech (Tabula Ferrata, úterý late night)
Ejczka (Johannus Saltuarius, Polyhedra CZ)
Psyla (Egopsyllus Nimius, Spam Robot)
Stanzim+live guest (Tentorium Hiems Pragensis, stnzm, Quazidelict rec.)
Touchwood (Tangere Lignum, Drum & Bass / Electronica / IDM)
Jan Jansen (Johanus Johanussomnium, jansen web, Německo)
lesní směsss...

IN VITRO Chillum:
Kubis_In, Indie +pad (Cubus Tympanicus)
Petrix (Petrix Carpaticum)
Darjeel (Donum Versatile)
Peky (Placidus Moratus)
Ink Flo (Tinctura Obscura)
Shantiboy_108 (Puer Esotericus)
Zka4t (Carcula Viridis et Tetradeum Nano)
Nika77 (Nica Bohemica)
THX (Benedictus Arcanus)
Todzo (Horatius Magnus), Plex (Plexus Tardus), Plechový jazzz, Kashmir a samosebou Halluciano Pavarotti & Acido Domingo classics...

IN VITRO Optica:
MIMO TV (Spectroscopus Alienum, mimoweb)
PerpleX (Plexus Tardus)
Nomm (Michelius Sativus)
Kashmir&Alisa (Spectroscopus Aliciensis, Kasha myspace)
Siggy (Causa Bibendi)
Koza (Capra barbata)
Anarchitect (Athene Noctua), etc...

IN SITU Decore et Spectaculi:
Bamboo element (Credentia Afrensis, Bamboo web)
Amanitas (Amanita exhibita, AMANITAS, Cirqueon)
Infinitos (Ignis Glumonium, fire web)
Elemental (Michelius Lycrensis)
Cybofunk (Borutus Tremens)
Cyreal (Cyrillus Semilanceatus, var. Ranae, cyreal.eu)
Saasox (Fossor Noli Tangere)
1ONYO fuzzy team (Pyrrhula pyrrhula et al.), Petrix a Bio-gadget team, etc.


Vzpupné: 350 Kč/den, 500 Kč/2-4 dny // děti a jednobuněční vstup zdarma !!
=> předprodej ZDE, ... všechny ceny v sobě zahrnují nezvratnou zálohu a tradiční poplatek za rušení ročního klidu:)

==> více viz bio.mimo.cz nebo www.psytrance.cz

AMOEBIO trailer English info (GoaBase)

/// odkazy na foto a videoreporty z loňského Babionu jsou shrnuty v posledních příspěvcích dole na [ BABION 2011],
doporučit můžeme např. tradiční TibetSun video, fotky od Annicky, fotky od Styropiana nebo fotky od Alefa
-----------------------------------------


Vyleštěte si tedy okuláry a zaostřete tubusy, vznik a rozpuk života na Zemi lze vypozorovat zvídavým okem a bystrou myslí za 4 dny a 3 noci na dobře známých místech, která však budou v průběhu celého festivalu neustále morfovat, neboť tématem letošního roku je krom velké květnové evoluce především samotné „měňavo“. Chatky, účinkující ba ani samotní návštěvníci by neměli být přistiženi příliš často ve stejné podobě, dekorace chatek se bude měnit v průběhu celého víkendu, vzhled umělců v průběhu samotného vystoupení a kukuč všech ostatních s frekvencí dle libosti, zásoby vlastních převleků, míry invence a schopnosti improvizovat či jen spontánně pod tlakem okolností, jak tomu bývá u některých měňavkoidních návštěvníků už po léta zvykem nehledě na téma festivalu:) Po skončení Amébia bude v mezisíti vyhlášeno a bez milosti odměněno prvních 10 účastníků s nejvyšším počtem a variabilitou různých podob (dohledaných na fotografiích). Začněte si tedy pomalu balit kufry v dostatečném množství a s patřičným předstihem:)
Nebudete-li mít na patřičně častou a nápaditou změnu vzhledu dostatek vlastních převleků, můžete využít služeb naší půjčovny upravených kostýmů vzešlých z vámi zapomenutých oděvů a doplňků nashromážděných za uplynulých 10 let Bio festivalu. Třeba si konečně po letech odnesete domů i ten svůj:)

Hudební vkus nikoho z vás nebude uražen, krom veličin typu IANUARIA (který vstoupí naživo mj. i na letošním Boom festivalu), francouzského CELL a kvalitního sedimentu z místních vod si přijedou přihřát svoji koacervátovou polívčičku i ostřílení harcovníci z východu v podobě Karyho a Gyrra ze Slovenska nebo Petrixe z Ukrajiny. Velký důraz je letos kladen na technickou stránku zajištění libých zvuků a obrazů. Můžete se tedy těšit na prvotřídní 15kW sound system FunktionOne spolu s nejnovější řadou tomuto zvuku předsazené aparatury. Vygooglitelné parametry slibují nadpozemský akustický zážitek, raději se ale držíme spolu s našimi měňavkami s očekáváními v mechu a při zemi a necháme se překvapit. Sami jsme zvědaví i na to, kolikadimenzionální projekce se dá pokusnou metodou in situ vykřesat z 5 sestav pro plnobarevnou laserovou makroskopii. Očekávat můžete i živě přenášené videomixy přímo z mikroskopu, mj. i z vámi doneseného biologického materiálu z tábora a okolí. V jednání je i zpřístupnění některých hlubinných lokalit s vzácnou protozoální faunou nedalekého rybníka Ožeháku.

Chillout a odpoledně-večerní centrální plácek bude tradičně věnován především jamujícím autorským projektům v doprovodu živých nástrojů, takže nezapomeňte případně vzít i ten svůj, …nejpozději v noci z neděle na pondělí na něj určitě dojde. Za zmínku stojí především ambientní duet kytaristy s tureckými kořeny Martina Alaçama a britské violončelistky a pianistky Lucy Fillery nebo projekt Tomáše Dvořáka (aka Floexe) a klávesisty Jirky Libáňského.V průběhu festivalu bude probíhat několik zajímavých biologicko-estetických experimentů snažících se uspokojivě neodpovědět na otázku vzniku života na naší planetě. Vizualizovaný matematický model veselého soužití hypotetických organismů bude si zkrátka žíti svým vlastním životem. K tomu nám dopomáhej vzduch, voda, zem, výkonný počítač a hudební stůl Reactable.

Nebude chybět opět větší a bohatší dětský koutek, Mithras apatyka, čajovny s vege kuchyní, Dragon coctail bar a překvapení v podání bambusových mágů z Kredence, kteří se letos povznesou z molekulární roviny snad až na tu buněčnou. Nejen lykrou živ je člověk, o jejím améboidním potenciálu vás nicméně přesvědčí mistr organických struktur - pan Elemental. Vaši teplotní rezistenci prověří ohnivé uskupení Infinitos, psychedelickou dávku pohybové kultury pak naservíruje Amanitas - velmi akční a inovativní soubor nového cirkusu, pouličního divadla a akrobacie.
Z praktických věcí nutno připomenout již tradiční a letos zesílenou kyvadlovou dopravu od parkoviště nad lesem až na Tišinu a s tím související důsledný zákaz parkování, stanování a rozdělávání ohně kdekoliv v lese. K disposici bude i prostorný sleep out (lehká ambientní noclehárna) v půdních prostorách nad cytopyge area a zónou imerzní mikroskopie s teplou vodou.
Sdělení pro šťastné nájemce a uživatele chatek: to, že se každým rokem chatky nějakým nápaditým způsobem vizuálně zušlechťují a tvoří nedílnou součást podoby festivalu asi není pro nikoho už žádnou novinkou, vzhledem k měňavému tématu by však bylo letos záhodno zakomponovat do projektu výzdoby chatky prvky umožňující během víkendu vzhled chatky nějakým způsobem měnit. Důmyslnost provedení ponecháme přirozeně na vás:) Vyobrazení a všechny rozměry najdete opět ZDE. El. zásuvka je v každé chatce, prodlužku a světelné zdroje raději vemte vlastní:)

-----------------------------------
Navigace:
Na Tišinu se letos dostanete tradičně cíleným poutním přísunem po vlastní ose. Tábořiště naleznete na mapě ZDE. Popis cesty a dalších náležitostí ohledně Tišiny najdete i na webu samotného tábořiště. Podrobnější popis cesty pak v partylistu na www.psytrance.cz.
Festival podporuje mj. i měsíčník o alternativní kultuře Kultovní pecka:)
Západ slunce je zhruba ve 20:50 a východ ve 5:17:)-----------------------------------------

PERPLEX
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TSKA_RESETKA --- 17:46:20 28.5.2012
BUBLIPILSEN: :)
MASOO: jasné, fsak jó 8)
MASOO --- 17:05:07 28.5.2012
nemam v praci cas;)
a o vikendu ziju, nejsem na netu, vetsinou, takze diky, za odkaz i za "uzitecne" rady
BUBLIPILSEN --- 17:01:16 28.5.2012
TSKA_RESETKA: neboj víme o nich, umíme číst. jen Alef je tu némá a já sem jen poradila id masoo...vysvětlili jsme si už v poště. umíme si poradit víš.
TSKA_RESETKA --- 16:51:22 28.5.2012
MASOO:
BUBLIPILSEN: jsou aj tady nahozené, nekolik rádků níz - musíte císt ty commenty porádne, kocky :p :) )party byla naprosto sqelá, mj. krásně měňavkovitá. aj co se muziky a chatek týce. dobře vy! fíky vsem.
MASOO --- 15:48:46 28.5.2012
BUBLIPILSEN: diky)
jen dycky to daval i sem
BUBLIPILSEN --- 15:45:12 28.5.2012
MASOO: jsou na fb, ale hádam, že tam nejsi-nechodíš ,) https://picasaweb.google.com/104886039281829551915/AMEBIO2012#.
MASOO --- 13:32:17 28.5.2012
magicovy?;)
BUBLIPILSEN --- 13:06:46 28.5.2012
Alefovo fotky?
MATT --- 21:03:05 26.5.2012
v aute mi zustal takovej kloboucek, trosku burinka, cernej.. nejspis od dvou lidi co jsem nabral v noci z patku na sobotu neco po pulnoci v lese a vez na parkoviste.. poznavaci znameni: sedeli na detskejch sedackach ;)
MAURL --- 9:56:23 26.5.2012
krásně měňavej oupnér víkend to byl.. uuuuuuu:)-
KATALINA --- 0:49:46 26.5.2012
STARF: moc pekne:)
TRAMVAJ_22 --- 20:13:37 25.5.2012
ještě kdybyste někdo našel tmavomodrý šátek s černýma OMama, tak je taky můj. (jsem tam letos zanechala půlku šatníku ,)
STARF --- 17:45:40 25.5.2012
jedno kvalitni album od offnyx kamarada
http://gpark.cz/gizmo/AMEBIO
RIMAN0 --- 21:38:38 24.5.2012
náhodou někdo nenašel kloubouček? mam pocit, že sem ho asi vytrousil po cestě na nádraží. Bejval modrej, teď už je od sluníčka zšedivěj, chudák stará...

Jinak akce fakt super. Sem rád, že sem aspoň na pár hodin usnul, furt bylo co dělat, DJs hráli líbivě a pořád bylo v okolí/areálu co objevovat ;)

HILF --- 19:25:11 24.5.2012
IVQ:...oranžová čelovka se sešitým páskem...mám ji u sebe :)
KAACULA --- 17:41:11 24.5.2012
Jinak Amébio bez komentáře (a jen v tom nejlepším)...
KAACULA --- 17:40:22 24.5.2012
Pro upřesnění, existujou 3 "Shadow" - 2 Shadow Café (jedno na Žižkově, jedno na Újezdě) a 1 Shadow Azyl, kterej už ovšem změnil majitele i svůj název na jednoduché Azyl (btw. bejvalý Punto Azul) :)
RIOS --- 17:22:09 24.5.2012
PSYLA: ;-)