Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

3 uživatelé půjde

hledání


http://fleda.cz/program/vse-2012-4-25-floex-fiordmoss-after-djs-ava-1355

Koncert dvou výborných kapel.

Floex
Dvě žánrové ceny Anděl 2011 2. března na slavnostním vyhlášení v pražské Akropoli získal projekt Floex, za nímž stojí multiinstrumentalista Tomáš Dvořák.

Nahrávka Zorya je druhé album projektu Floex. V porovnání s deset let starým debutem vedle elektronické hudby nabízí i moderní jazz. Album Zorya získalo nominace také v nových hudebních cenách Apollo a Vinyla.


Fiordmoss

Fiordmoss na album Ink Bitten vybrali písně, které vznikly za poslední rok, kdy kapela prodělala výraznou změnu v podobě nového člena Jana Boroše. Název alba je inspirován fenoménem potetovaných dam z 19. století a jedna z písní se přímo odvolává na Maud Stevens Wagner, první proslavenou americkou tatérku.

Rok 2011 byl pro Fiordmoss zlomový nejen kvůli novému členu kapely, ale také díky pozornosti, které se jim dostalo. Velkou měrou se na tom podílelo jejich zastoupení na prestižní Red Bull Music Academy v Madridu, kterého se účastnila zpěvačka Petra Hermanová, po RBMA pak sdíleli pódium s hudebníky jako je Jamie Woon, Machinedrum nebo Hudson Mohawke a také jsou nominovaní na cenu Vinyla v kategorii Objev roku za rok 2011.

Spojeni s Red Bull Music Academy však zůstávají nadále: díky ní své album vydávají na dvanáctipalcovém vinylu.

NABIS
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.