Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

5 uživatelů půjde

hledání


http://www.jungleradical.cz

30.06.2012 // 17:00 Studnice Drum Openair 9 (2012) Studnice u Náchoda - Areál u Viaduktu

STUDNICE DRUM OPENAIR 9. (2012)
kdy: 30.06.2012 @ 16:30 hr..
Kde: Studnice u Náchoda - Stanoviště u Viaduktu
GPS: 50.417111,16.091666
Informace: http://www.jungleradical.cz 
Vstup: Do 15.00 120 czk po 17.00 150 czk
Informace:

main stage (dnb, jungle, raggajungle, live!):

DR. KARY (fast food orchestra)
MR. COCOMAN (coco jammin production, solid vibes)
DJ W23 & Wilda Panda (panda unity)
X.MORPH (drumandbass.cz, redrum crew)
KOOGI (shadowbox)
JAYKOBS (live drum performance, dj jungling jay & live drumer kobylka)
WOSSA82 (northspace crew)
MIKRO (enlab soundsystem)
JD BASS (jungleradical crew)
ADZI (jungleradical crew)
HVL (jungleradical crew)
CASTUS (jungleradical crew)
BOMB DA BASE (jungleradical crew)
PENZA (jungleradical crew)
WAKKU (jungleradical crew)

stage two (raggae jungle, dub, raggae, trip hop, downtempo, chillout):

MikkiM (Offbeat Division,IO.lab Records)
AKA.IO. JUNGLE DIVIZION Soundsystem
RAGGAMAFIA Crew
S´UHOD SOUND SYSTEM DJs
DJ DOWNTEMPO TRIP
FRETNOIZ CHILL SELECTION

---CyberVision - zajišťují vizualizaci na SDOA---

Letos to bude celých 9 let od doby, kdy JD Bass a Bomb da Base s přáteli uspořádali první díl drumandbassového openairu ve Studnicích u Náchoda. Je to 9 let které přinesly velké zkušenosti, dobré přátele, poznání nepoznaného a hlavně přinesli pohodu do tohoto východního cípu České Republiky.
Východní Čechy jsou plné kulturního dění, ale vždy jsou to festáky plné známých hvězd s velkými honoráři kteří mají za cíl (povětšinou) to jediné: "Zahrát, Slíznout a Odjet !".
Studnice Drum Openair se snaží ze všech sil zaujmout hlavně svou různorodou scenérií elektronické hudby u které jde všem pořadatelům za cíl  představit obecenstvu hudbu tak, aby zněla pokaždé jinak a vždy různorodě.
Není to jen práce pořadatelů z Jungleradical Crew kteří tento nápad před 9 lety realizovali, ale v podstatě je to práce všech účinkujících DJů a hudebníků všeobecné kde strukturu celého festivalu tvoří desítky lidí doplněni stovkami věrných příznivců našeho malého-velkého festiválku.
Dáváme do něj investice, čas i plno zkušeností aby z něj jednou něco bylo, a proto jej nazýváme tak nějak "naše dítě" které si vychováváme tak, jak se představujeme hudební kulturní akci po svém. Vy jste náš motor který tento vzrůstající kolos drží už 9 let nad vodou a svou podporou přitápíte pod kotlem který má ještě velké a obří rezervy.
Rok co rok se také spojujeme s různými lidmi i celými projekty, kteří nám pomáhají tento festival společně dobudovat aby byl rok co rok atraktivnější, a i letos jsme se spojili s jedním takovým velkým projektem, a to sice se Sad-Ska Promotions, čímž už název napovídá, že se jedná o partu okolo velkého letního festivalu SAD-SKA Fest, který se letos koná 7.7.2012 u jezera v Sadské u Nymburka, a jehož organizátoři nám s naším festivalem Studnice Drum Openair 9 velice pomáhají a my jim za to jak jen můžeme děkujeme !

A kdo že bude hrát ?

Letos se na Vás chystá mnoho hudebních lahůdek mezi něž patří bezesporu vystoupení jedné z hlavních hvězd Studnice Drum Openair (dále jen SDOA) a to sice dvojce Mr. Cocoman (coco jammin / sklizeň) & Dr. Kary (fastfood orchestra) za podpory Dj a selektora který si říká Wilda Panda aka. W23 (sklizeň), kteří živě předvedou co je to pravé České reggae jak se patří, a také ukáží důvod, proč si jejich hudba (obsažená mimochodem na albu Sklizeň, které získalo žánrového Anděla 2011 v kategorii Reggae & Ska) získává čím dál více příznivců a kladných kritiků českého reggae.

Dalším hlavním představitelem letošní SDOA 9 bude DJ jehož není ani třeba příliš představovat, a stačí jen říci Taťka Shadowboxu, při čemž si každý hned představí člověka který si říká KOOGI. Koogi je jedním z prvních DJů drumandbassu který se zasloužil o jméno tohoto stylu v naší malé zemi, stál za zrodem projektu a později velkého DnB portálu SHADOWBOX (jak již bylo zmíněno), a hrál s nespočty zahraničních i předních českých drumandbassových DJů a producentů po celé ČR i za hranicemi naší země.
Jeho sety jsou plné unikátních mixů a propracované selekce inteligentního drumandbassu který v českých vodách zase každý nehraje. Jeho temný exklusivní SDOA set, si rozhodně nenechte ujít.

Tak jako Koogi se mezi hlavními představiteli ukáže již některým návštěvníkům známí moravský guru tamního Drumandbassu, člověk který stojí za zrodem Redrum Crew, nynější významný článek Drumandbass.cz a podle všeho nejlépe technicky zdatný DJ na scéně ve světě Českého DnB. Ano je to X.Morph který již jednou festival SDOA v roce 2010 rozduněl a lidé si jen oblíbili na tolik, že letos jeho návštěvu zopakujeme. Jeho dokonalý a ve všech směrech propracovaný set protínající žánry od moderního neuro dnb přes tvrdší hardstep osvěžený techno či breakbeatovými prvky si nenechte taktéž ujít.

Dalším hostem letošního SDOA je již výše zmíněný DJ a selektor říkající si Wilda Panda aka. W23, jako reggae selektor a DJ patří do seskupení Sklizeň, kteří za stejnojmenné album získali nejedno ocenění na jejímž vrcholu byla i žánrová cena Anděl v kategorii Reggae & Ska na což jsou všichni náležitě pyšní. Kromě reggae hraje ale tento DJ i dobře vybíraný starší a moderní urban raggajungle se silnými amenbreakovými linkami často prolínající teknem (raggatekk) který dodá vždy na place neskutečnou energii kterou je potřeba zažít na živo, a proto si toto vystoupení rozhodně nenechte ujít od začátku do konce.

Na loňském ročníku se také představil dvoučlenný projekt Jay.Kobs spojující živého bubeníka (Kobylka) a DJe (Jungling.Jay) jakožto vzájemný doprovod a performance zároveň. Tato kombinace DJe a živého bubeníka jsou již ve světě poměrně známou činností, ale u nás v ČR se tomu příliš umělců nevěnuje a proto je účinkování na SDOA i letos jejich velkou ukázkou vzájemné a propracované kooperace. Kobylka je zkušený bubeník který od roku 1991 kdy vzal paličky poprvé do rukou hrál či spolupracoval s takovými kapelami jako Zabloudil, Alleki, Marcus Cooper aka. DJs Capella, Power Authority atp. Pro změnu jeho společník a hudební kolega Jungling.Jay je velice zkušený DJ a MC který se nebojí hudebního experimentování a zkušenosti pobírá díky dlouholetému hraní s mnoha soundsystémy a projekty mezi které patří hlavně SpaBreakers, Uz-Back Sound, Basstards nebo například Dickcobrazz ad. Tyto dvě zkušené hudební osobnosti dokáží na parketu udělat pořádný bordel a proto by byla škoda a hlavně velká chyba je nevidět a především neslyšet.

Dalším hudebním zpestřením bude severočeský DJ a promotér z partičky NorthSpace.cz říkající si Wossa82. Tento člověk který s DJingem začal již mezi lety 2001 a 2002 se stal pořadatelem mnoha akcí n severu Čech i všude jinde po ČR. Pod hlavičkou NorthSpace crew ve spojením s dalšími crew a soundsystémy spolupořádá i nespočet akcí v Pekelných Dolech, a také dělá i například akce Bassed Out, Bomby z Bosny a také bezesporu HipHop Feresh kterou má právě Wossa82 na starosti. Sety DJe Wossa82 jsou propleteny převážně temným drumandbassem okolo neura, staršího tvrdšího dnb, ale nepohrdne protknout svůj set například breakbeatem, technem, trip-hopem či hip-hopem a jinými styly. Jeho unikátní propracovaný set si rozhodně nenechte na SDOA 9 ujít.

Předposledním představeným hostem na hlavní stagei bude pražský člen partičky Enlab SoundSystem a bývalý člen seskupení RaggMafia Crew který si říká Mikro. Hudební svět na něj dýchl již dávno před lety a netrvalo dlouho aby se stal on sám součástí hudebního dění, nakoupil gramofony, desky a začal hrát po klubech po celé ČR. Jeho sety jsou bezesporu dynamicky propletené všemi různými subžánry DnB/Jngle ale převážně se jedná o oldschool jungle, raggajungle občas prolnutý teknem stylem raggatekk ovšem experimentování se nevyhýbá a záleží hodně na tom s kým hraje. Mikro je velkým turntablistou s neukojitelnou láskou k vinylu což dokazuje svými sety, kdy jeden z nich si můžete vychutnat v noci na SDOA 9.

Tak to byli hosté které Jungleradical Crew na svůj SDOA festiválek pozvali na hlavní stage a samozřejmě si zahrají i samotní Jungleradical Crew, ovšem jelikož se jedná o 8 člennou partičku tak si budou stylově vyrovnaní DJové dávat B2B sety po sobě Jd Bass, Bomb da Base, ADZi, Penza, Wakku, Castus kde na konci celého dění ukončí vše HVL se svým pekelným drumandbassem. Onen 8. člen říkající si Jungling.Jay bude hrát v projektu Jay.Kobs o kterém je již zmíněno výše. Jednotlivé sety (Jd Bass b2b ADZi, Bomb da Base b2b Castus a Wakku b2b Penza + solo HVL) si vychutnáte v průběhu předpůlnočního dění od 17:00 do 22:00 nežli nastoupí za gramofony pozvaní hosté tak, jak se patří. Předem děkujeme za podporu od Vás pro Vás a hlavně s Vámi :)


Chillout Stage:

Kromě hlavní stage je tu také letos stejně jako v loni a předloni Chillout stage. Stage plná uklidňující muziky a relaxace v podání několika soundsystémů, crew i jednotlivých DJů ve stylech jako Downtempo, Trip-Hop, Reggae, Ragga, Hip-Hop, Ambient či například pomalé breaky a experimenty + nějací ti MCs.
O zvuk se technické vybavení stage vč. dekorací se v první linii postarají hlavně AKA.IO Jungle Division ale také RaggaMafia a S'Uhod Sound. Sólový hosté Chillout Stage budou Mikkim (IO.Lab) DJ Downtempo Trip + MC ADZi (FNR98/arabian) a prezentace FretNoiz Records 98 (nezávislý MP3 label) a další hudební hosté.

Festival Studnice Drum OpenAir 9. se bude konat v sobotu 30.6.2012 v obci Studnice u Náchoda (okr. Náchod) mezi 16:30 - 07:00 ranní (01.07.2012) takže neváhejte dorazit a podpořit jak špičky drumandbassové scény, tak méně známé ovšem neméně kvalitní DJe, soundsystémy a seskupení která na festivalu vystoupí pro příjemné zakončení školního roku a ranní nedělní vstup do velkých letních prázdnin...

GPS lokace: 50.417111,16.091666 ( www.mapy.cz )
web: www.jungleradical.cz   (info)...

JUNGLERADICALS
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
JUNGLERADICALS --- 21:26:14 10.7.2012
Utrzena_Lanovka: ...urcite není pro Loboomfa jediná akce na které byl, ale kdo na Studnicích nebyl, vůbec netuší jaká tam vládne atmosféra, dost odlišná od jiných open airů, kdo tam kdy byl, určitě ví, o čem Loboomf mluví ;)
UTRZENA_LANOWKA --- 13:47:08 28.6.2012
hehe LOBOOMF: to je jediná akce na který jsi byl, ne? :D
LOBOOMF --- 8:27:01 28.6.2012
Jooooo už jen dva dny!!! A bude tu nejlepší párty pod sluncem i v celý galaxii Studnice Drum Open Air 2012 bude Nářez!!!
JUNGLERADICALS --- 15:07:01 1.6.2012
Já to dočetl na jeden zátah :D
ADZI --- 5:35:47 11.5.2012
Nojo... Vo tom to je :)
UTRZENA_LANOWKA --- 13:12:58 9.5.2012
hůůů, takový info, člověk nedočte ani do první třetiny...
ADZI --- 18:08:16 22.4.2012
Tak tak :)
LOBOOMF --- 11:08:36 22.4.2012
Yeeees! Nejlepší Festival pod Sluncem a ještě lepší než minulej rok :-) Juchů, ať žijou Jungleradical Crew!