Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

3 uživatelé půjde

hledání


17.4.: JARSE (fi) & Core Of The Coalman (us)

http://www.last.fm/event/3256838+Jarse+at+Final+Club+on+17+April+2012

psychedelic / minimal / analogue / freak folk / experimental

Letmo & KLaNGundKRaCH vás zvou na úterní večer:

Jari Suominen, přátely zvaný Jarse, se u nás loni v rámci evropského turné stavil dohromady s krajany Avarus a s Mikem Quantiusem, shodou okolností přímo ve Finalu. Jeho hudební projekt Jarse ale normálně tvoří mnohem víc muzikantů, jejichž stopy najdete i v další finských kapelách jako Shogun Kunitoki, Rauhan Orkesteri, Kiila nebo Pymathon, a tentokrát se Jarse vrací jako duo.
Charakteristika, že „kombinuje tradiční písničkářství s psychedelickou repetitivností ve stylu Terryho Rileyho“ trefně vystihuje Jariho fascinaci elektronickými pionýry a psychedelickou hudbou všech dekád, se zálibou ve spirálovitě se vracejících melodiích. Po loňském sedmipalci u Fonal Records (známým hlavně díky Islaja, Es, Paavoharju a dalším převážně finským spolkům) je na spadnutí první dlouhohrající nahrávka, kterou dle vlastních slov pomalu ukutili za dva roky v zastrčené chatce v Laponsku.
Masivní evropské turné letos proběhne o dvou zastávkách – v Praze a Vídni. Se vší pravděpodobností si budete moct s nimi naladit rozhovor od půlnoci mezi 16. a 17.4. na Radiu 1 v pořadu www.radio1.cz/mess .


http://soundcloud.com/fonal/sets/jarse
http://www.shogunkunitoki.com/jarse

Představovat pražskému publiku Jorge Boehringera (aka Core Of The Coalman) je nošením uhlí do dolu. V současnosti ho můžete vídávat netradičně jako kytaristu živé kapely písničkáře Rouilleuxe (jehož debutovou nahrávku mixoval a spoluprodukoval) a nedávno neplánovaně zaskočil v harmonogramu sluchátkového festivalu Le Placard. Čekat můžete jako obvykle cokoliv od písniček na violu až po zdelayovaný noise.
http://multiplesystemsofevents.wordpress.com
http://en.wikipedia.org/wiki/Core_of_the_Coalman
http://www.myspace.com/coreoggthecoalman

17.4.2012 od 20:00 za 150 v pražském Finalu (Příběnická 8).

http://letmo.net/productions
http://klangundkrach.net
http://www.finalclub.cz
A power duo from south coast of Finland, Jarse has been preparing for a psychedelic revolution since 2009, drawing inspiration from the psychedelic music from all decades, from dark prehistorical age to the distant future. In 2011 first official Jarse release, 7” single Alas (Fonal Records) saw daylight. It holds a record of being one of the fastest productions in the history of Fonal records, process from composing to the test pressings took less than two weeks. As the single was cut live at the tiny bedroom in eastern Helsinki with 13 session musicians, it also holds the record of being physically the tightest session in history of audio recording. To celebrate these achievements in summer 2011 Jarse played 6 week long European tour through central Europe, Scandinavia and even Iceland. Performances in pitch dark venues with a custom built flicker machine producing hallucinogenic vibrations left astonished audiences behind. While Jarse was forced to do this tour with a one member lineup, currently Jarse will manifesting their jaw-dropping version of modern day psychedelia as a two piece unit. The history of members of Jarse contains many notable bands such as Shogun Kunitoki, Rauhan Orkesteri, Kiila, Pymathon etc. Year 2012 will see the release of first Jarse full length album that has been perfected slowly since early 2010 in their remote cottage studio in Lapland, just under the arctic circle.

AMALGAM
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.