Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

7 uživatelů půjde

hledání


15.4.: UMBERTO (us) & Dead Pigeon (cz) v pražské K

http://www.last.fm/event/3204074+Umberto+at+K4+Students+Club+on+15+April+2012

synth/ambient, horror soundscapes, kosmische, industrial/glitch/EBM

Vyznavač synth/ambientních ploch a retro melodií Matt Hill (aka Umberto), rodák z amerického Kansas City, se v ČR představí poprvé. U jeho neonem ozářených skladeb nechává Jean Rollin na plátně kralovat své vampýry, Lucio Fulci brousí břitvy a rozličné ostré nástroje, Dario Argento vzývá temné síly a Kenneth Anger prožívá své satanské tripy.
Inspirován velikány syntetizátorového ambientu jako jsou Tangerine Dream, Klaus Schultze či Edgar Froese přináší svou svižnou jízdu po fiktivním filmovém plátně těch „nejlepších“ B (až Z) hororů 60. a 70. let. Italští Goblin nebo John Carpenter jsou další často skloňovaná jména v souvislosti s Umberto.
Kde obdobně stylisticky (nikoliv hudebně) orientovaní Demdike Stare užívají rafinovanější způsoby, Umberto naopak tíhne k mnohem odpadnější estetice. Není nepodobný komponovanému disku Jamese Ferrara, tanečnímu voodoo Burial Hex, či orchestrálnímu EBM Gatekeeper.
Všechno z analogových nástrojů, žádné čtení mailů z jablek, jak je ostatně u jeho domovského labelu Not Not Fun zvykem. Přijďte vzpomenout na ty nejkrvavější scény černé magie na LSD a závratnou rychlostí plahočící se zombie do K4. A koho neužijou podobné legrácky, toho určitě zaujmou Mattovy poslední nahrávky Final Exit nebo Welcome To The Chillzone, kde uslyšíte i mnohem „serioznější“ stránku jeho tvorby.
http://umberto.bandcamp.com/
http://www.myspace.com/umberto666

Mladý projekt Dead Pigeon je zatím známý především z několika obskurních koncertních akcí, nedávno kupříkladu ze vzpomínkového večírku na Petera Christophersona. Prohlídka neurotickou krajinou temné rytmické elektroniky, jejich hudba je proměnlivá, emočně i kompozičně nestálá. Nyní s nimi hraje klávesák, který nezapře klasické vzdělání, a posouvá jejich sveřepý industrial s náznaky breakcoru a EBM do nezmapovaných oblastí.15.4.2012 od 20:00 za 200 v pražské K4 (Celetná 20).

http://letmo.net/productions
http://www.arkham.hys.cz
http://www.k4klub.org
UMBERTO (NOT NOT FUN / US)
The alter ego of musician Matt Hill, Umberto is a one-man band crafting horror score creep-scapes for the digital age. A true master of the horror film soundtrack aesthetic, his music is a hypnotic, all-consuming journey, reeling you into a foggy, neon-lit world of graveyards, stalkers, haunted houses, witches and blood-stained corpses. Evoking the unsettling progressive rock of Goblin and the sinister, dystopian synth-work of John Carpenter, his acclaimed releases have garnered considerable praise for their staggering, gothic take on italo disco and new-wave synth pop, recreating the brooding intensity of a Dario Argento soundtrack through the cyclical melodies and throbbing rhythms he shares with his closest contemporaries, Zombi and Gatekeeper.

support: DEAD PIGEON (CZ)
Known just from few rather obscure live shows (recently Peter Christopherson memorial evening for example), they have started to play with keyboardist, whose obvious classical training pushes their unrelenting mix of industrial, breakcore and a hint of EBM more into uncharted territories.

AMALGAM
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.