Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

7 uživatelů půjde

hledání


https://www.facebook.com/events/176276149159294/

Friday night dedicated to darktechno-flavored innovative electronic music.

lineup:
Anhedonia live (CZ, aliens.sk)
Dialect (CZ, technokracie.org, transporta rec.)
Pluge (CZ, technokracie.org, transporta rec.)
RodaR & Brims (SK)
Hluchotechna (SK, lectures)

vstup: € 4,-
koordinaty: +48° 8' 42.52", +17° 7' 36.36"

Aj baktéria vie tancovať na darktechno. V tomto vydaní Lectures sa vrátime k stavebným prvkom temnotanečnej elektronickej hudby. Výučba sa zameria na jej základné elementy, tvoriace meniacu sa šablónu rýchlych, špinavých beatov. Nerovnosti spôsobia, že využijete mnohé všestranné vlastnosti svojho krku. Lektori Dialect a Pluge z pražského netlabelu Transporta Records sa postarajú o pulzujúce temno v hale s príznačným názvom Fuga.

Námety na výučbu obsahujú taktiež sekcie ambient, industriál, idm. A tu príde na rad ďalšia hosťujúca kapacita - Vojtěch Smetana aka projekt Anhedonia. Svoje posledné darkfloor nálady príde odprezentovať i domáca dvojica RodaR & Brims, ktorí vás budú nabádať k aktivite aj v neskorších hodinách. Je piatok a chcelo by to trochu netradičnej diskotéky? Tak práve o takejto možnosti sa teraz dozvedáš. Viac info v nájdeš jednotlivých profiloch.
---

ANHEDONIA livePA
"Ztratila jsem schopnost radovat se. Vnímám silně jen smutné věci, to ano,ale přijdou-li věci dobré, vím o nich, ale radost necítím."

Prý je to syndrom anhedonie. Pokřivený a temný pohled na svět, pomocí zvuku se tak vyjadřuje project Anhedonia už od roku 2006. Za posledních pár let ovšem došlo ke stagnaci ve výrobě nového materiálu a teprve za posledních pár měsíců se v továrně Vojtěcha Smetany - Smetího, Dustmana, DustCreama aka projektu Anhedonie opět začíná něco dít. Nikdo neví co lze od nových výrobků očekávat. Výrobní stroje jsou v pohybu a kdo chce nahlédnout do výroby a ochutnat nové vzorky, at si přijde poslechnout.

http://soundcloud.com/anhedoniacz
http://www.myspace.com/anhedoniacz
http://www.discogs.com/artist/Anhedonia

================================================

Dialect

Pražský dj Dialect začal poprvé koketovat s gramofony před více než 12-ti lety. Tehdy se coby mladý nadšenec elektronické hudby rozhodl přihlásit do pražské školy pro djs LIVC, aby se zde seznámil se základy mixu. Kontakty z LIVCu a vystupování po pražských klubech se staly branou mimo Prahu a pozdeji i mimo republiku. Velkou ctí pro něj byla šance zahrát si po boku takových jmen světové taneční scény jako např.:Paul Damage Bailey, The 65D Mavericks, Grovskopa, Bas Mooy, Casual Violence, Christian Vogel, Proket, Gein...

Dialecta a jeho osobitý sound, kterým se prezentuje jako dj ale i jako producent, není v jeho případě velký problém „zaškatulkovat“. Temné, lomené techno se stalo Dialectovým osudem a industriální zvuk uslyšíte vždy, když hraje. Přesto však do jeho života promlouvají i další hudební styly a Michael si poostupem času si uvědomil, že i skrze ně dokáže vyjádřit sebe sama zcela přirozenou cestou a světlo světa tak spatřilo několik dalších djských a producentských jmen.

Dialect je součástí CZ free labelu kaktusrec.org, kde vyšlo jeho debutové EP, které se pohybuje někde na pomezí rytmického noisu a industrial breaks. Během několika dalších oběhnutí Slunce kolem Země vydali Dialectovi tracky i na digitálních labelech v zahraničí, např. Belgie, Anglie, Holandsko, Německo, Srbsko…
Mimo djingu a práce na vlastní produkci se věnuje provozování webového blogu technokracie.org a od začátku roku 2010 pak spolu s dvojkou Pluge a Wetrix provozují český techno free label transporta.technokracie.org.

http://soundcloud.com/dialect-technokracie
http://www.discogs.com/artist/DJ+Dialect#v=med&t=Appearances_All&q=&p=1

================================================

Pluge

Za gramofony se poprvé postavil v roce 2001. Za tu dobu prošel rozmanitým hudebním vývojem. Má cit pro hudbu a dokáže se vžít do nálady na parketu. Podle toho také staví své sety. Ve sbírce jeho desek lze nalézt kompletní diskografii labelu Downwards, Blueprint, Counterbalance a další nakladatelství podobného ražení. Zahrál si například na festivalu Creamfields, nebo na vyhlášené Xmas v Pardubickém L-clubu po boku Adama Beyera nebo The Advent.

Pluge je také vítězem djské soutěže Mucholapka, kterou vyhlašoval hudební server a record shop Nula2.cz - jehož vlastníky jsou Daho a Ginger. Spolu s Dialectem a Wetrixem založili český free label Transporta, kde vychází jak počiny samotných zakladatelů, tak producentů ze zahraničí. Jmeno Pluge se objevilo i na belgickém labelu Ante-Rasa v souvislosti s CYPovým remakem na track Duty to work.

http://soundcloud.com/pluge
http://www.discogs.com/artist/pluge

================================================

RodaR & Brims

prídu v spoločnom sete odprezentovať svoj pohľad na temnú stránku techna.
RodaR pochádza z menšej dediny na Záhorí, svoju obľubu v experimentálnom techne prezentuje aj pokusmi s vlastnou produkciou.
Barek Brimich AKA brims, predtým známy aj ako brimo pochádza z Malaciek. Svoju hudobnú kariéru začal ako učastník lahkej zábavy za gramcami v PC herni, ktorú viedol dj a jeho skvelý kamoš Miss Rodez. Tam ako 17 rocný nadobúda prvé skúsenosti s technikami djingu. Odvtedy už postíhal aktívne obehať viaceré party po Slovensku.

http://soundcloud.com/rodar-1
http://www.idj.cz/brims/

================================================

Hluchotechna

sa pravidelne snaží o lokálny prínos v oblasti netradičných podujatí elektronickej hudby. Svoju snahu čiastočne reflektuje na blogu http://lectures.vasa-stravovacia.info/

http://www.mixcloud.com/asebest/


---
... For now it was lovely
music that came to my aid.

There was a window open,
with a stareo on,
and I realized what to do.

Alex de Large,
Stanley Kubrick's
A Clockwork Orange.

ASEBEST
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.