Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


http://www.ncvu.cz/exhibitions/2012/ArtPrague2012/ArtPrague2012.html

Již pojedenácté se bude v Praze ve dnech 21.—25. března 2012 konat veletrh současného umění ART PRAGUE .

ART PRAGUE logo
ART PRAGUE pokračuje v rozšíření kurátorských projektů zaměřených na umění nastupující generace a studentů odborných škol, na kterých spolupracují mladí teoretici umění. Značná část je věnována plastice, novým  médiím a street artu.

Základní osou přehlídky zůstávají pravidelní účastníci veletrhu z České republiky, Nizozemí, Německa, Taiwanu a Francie – např. Galerie Bleibtreu, Millennium, The Chemistry Gallery, Navrátil, Art Traffic, Vltavín, Peron, Gambit a další. Kromě děl ověřených jmen, jakými jsou např. Sýkora, Kolář, Malich, Pacovská, Grygar, Šimotová, Rittstein, Bláha, Načeradský, Róna aj. zde budou hojně prezentována rovněž díla střední a nejmladší generace a řada tematických projektů.

Zvláštní expozice ŠKOLA PROF. KARLA NEPRAŠE připomene jeho dvě výročí – nedožité osmdesátiny a 10 let od úmrtí. Svá díla představí čtyři Neprašovi žáci, absolventi jeho sochařského ateliéru na AVU – Martina Hozová, Markéta Korečková, Karel Bartáček a Ján Macko.

Dalším projektem je participace skupiny PodeBal ve složení Michal Šiml, Petr Motyčka a Antonín Kopp a jejich hosté – Darina Alster, Lukáš Houdek a další. Tito umělci uvedou svůj nový projekt pod titulem IDENTIKIT, zabývající se identitou, kterým se řadí do volného proudu queer umění.

Letošní novinkou je rozsáhlá sekce věnovaná dětským i dospělým návštěvníkům – BIG TOYS české sochařky Alexandry Koláčkové, která se věnuje převážně tvorbě velkoformátových keramických plastik. Milovníci výtvarného umění budou mít možnost vyzkoušet si techniku modelování za asistence Alexandry Koláčkové a dalších lektorů.

Stejně jako v minulých letech udělí odborná porota cenu UniCredit Bank ART PRAGUE Young Award
umělci do 35 let.

Součástí ART PRAGUE je bohatý doprovodný program (viz níže), dne 22. 3. 2012 proběhne oblíbené NOCTURNO, kdy jsou výstavní prostory veřejnosti přístupné až do 21 hodin.

ERROR
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.