Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

2 uživatelé půjde

hledání


http://www.crossclub.cz/cs/program/2082-ghettollege-afrikanistika-mohamed-bangoura-mgr-hana-geroldov

Borec z Afriky co hraje ukutný sóla na buben :)

GHETTOLLEGE - AFRIKANISTIKA

Po menší přestávce je tu zpět Afrikanistika, která se bude skládat ze 3 částí. První budou přednášky v podání Mohameda Bangoury a Mgr. Hany Geroldové, druhá část bude koncert Mohameda na koru. A finále se přesune na hlavní stage, kde bude bubenický koncert Mohameda spojen...ý s profi bubenickým jamem. Po produkci bude následovat Dj Bourama s různými hosty. A TO VŠE ZDARMA ! ! !

KAVÁRNA
18:00 - 19:00 - Mgr. Hana Geroldová – Tradiční africké divadlo
Jaké bylo divadlo v Africe před příchodem Evropanů? Co má společného Afrika s Antikou? Jsou rituály divadlem? Kde je hranice mezi rituálem, divadlem a životem? Existuje vůbec tradiční africké divadlo? Přednáška založená na terénním výzkumu v senegalském Saint-Louis, nabídne odpovědi na tyto, a mnoho dalších otázek, týkajících se afrického divadla a tzv. „rituálů posedlosti“.
Bude doprovázena bohatou fotodokumentací.


19:00 - 20:00 - Mohamed Bangoura alias „Bangouraké“ – Griot, renesanční člověk západní Afriky
Přednáška guinejského, celosvětově známého mistra bubeníka, griota a hráče na koru představí západoafrickou tradiční hudbu z pohledu jednoho z jejích dědiců a spolutvůrců. Mohamed Bangoura se zaměří zejména na typickou západoafrickou postavu - griota, nositele orální tradice, znalce rytmů a tajných společností.
Přednáška bude probíhat formou dialogu, bude simultánně tlumočena do češtiny a zakončena koncertem na koru.


HLAVNÍ STAGE
Od cca 21:00 bubenický koncert Mohameda Bangoury, který bude doprovázen profi bubenickým jamem.

Mohamed Bangoura "Bangourake" se narodil v Guineji západní Africe, do rodiny Griotů. Grioti jsou odpovědní za předávání Africké tradice a kultury skrze hudbu a tanec. Mohamed se věnuje hudbě a tanci celý život, obzvláště perkusním nástrojům a zejména djembe, ale také balafonu a koře. Jsou to jeho nejoblíbenější nástroje které bravurně zvládá a dokáže jimi vyprávět mnoho příběhů. Kvůli nadání kterým oslňoval již v mládí, byl Mohamed Bangourake vybrán do elitní skupiny bubeníků a byl podroben velmi tvrdé bubenické výchově.

Mohamed působil kromě jiných souborů i v Le Percussion De Guinea, což je pravděpodobně nejlepší perkusionistický sbor na světě. V roce 1998 se přestěhoval do Austrálie, kde žije. V Sydney má vlastní kapelu, se kterou vystupuje po celé Austrálii, v Japonsku a na novém Zélandě, a také vede pravidelné kurzy Afrického bubnováni a tance. Mohamed Bangoure patří mezi světovou bubenickou elitu. Energií, kterou disponuje a rychlost, se kterou hraje, je ohromujícím zážitkem, a zaručeně strhne i úplného laika.


Po hudební produkci Mohameda bude následovat set Dj Bouramy.

Přiďte, budeme se těšit ! ! !

Tento projekt podpořil MHMP.

http://afro.cz/
http://www.africkydum.cz/
http://www.crossclub.cz/

LAULIAM
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.