Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

3 uživatelé půjde

hledání


http://sale.s.cz

Přednáška, diskuze a promítání o společensko-kulturním rozdělení Palestiny a idee Tahrir International Collective Network.

Po kurzu znakové řeči v Salé proběhne narychlo domluvená akce. Přednášet přijde člen polského Sdružení Nomada (Stowarzyszenia Nomada), které v roce 2011 spolu s palestinskou nezávislou organizací Dar Qandeel realizovalo projekt s názvem Pohyblivé centrum kultury (Ruchome Centrum Kultury) v pastýřských vesnicích Jižního Hebronu. Probírat budeme dvě témata: společensko-kulturní rozdělení Palestiny a ideu Tahrir International Collective Network. O rozdělení Palestiny si pustíme několik krátkých filmů:

"Uklízení Tulquarem" ("Sprzatanie Tulqarem") - prod. Dar Qandeel prezentace aktivit nezávislé organizace Dar Qandeel (5 min)

"Dokumenty B'Tselem" - dokumenty izraelské lidskoprávní organizace, která rozdává Palestincům kamery za účelem archivací dat, točení mimořádných událostí a ukázání každodenního života v problematických oblastech (filmy z Jerozolimy, Hebronu a z Pásma Gazy) (15 min)

"Susya" rež. Yoav Gross, Dani Rosenberg, film ukazuje starého Palestince z Jižního Hebronu, který spolu se svým synem cestuje do své staré vesnice, z které byl před 30 lety vyhnán a která je ted stanovištěm izraelských archeologů a místem turistických návštěv (15 min)

"Eid" prod. David,
izraelský anarchista, který jako první začal pořádat kulturní aktivity v palestinské pastýřské věsnici Susiya. Mladý umělec Eida se nachází z jedné strany pod tlakem izraelské, agresivní společnosti kolony Karmel a z druhé strany s nepochopením svých uměleckých aktivit vlastní společností (8 min)

V druhé části se budeme věnovat síti Tahrir, která má za cíl spojovat co nejvíce nezávislých organizací z Evropy s organizacemi z arabských zemí. Síť je výsledkem snahy o rozšíření spolupráce, která začala mezi Dar Qandeel (aktivisté a první squatteři v Palestině) a polskou organizací Nomada. Zatím jsou v síti z Palestiny kolektivy Dar Qandeel z Tulqarem a Ramallahu a také skupina z Nabulusu. Navazujeme také spolupráci s kolektivy z Gazy, Egypta a Jordánska. Z Polska kromě Nomady k síti patři kolektivy/squaty: Rozbrat (Poznaň), CRK (Wroclaw), Syrena (Warszawa) a Berza (Ruda Sląska).

Cílem tohoto setkání je navázání spolupráce také s nezavislými lidmi a kolektivy z ČR a Slovenska.
Součástí setkání bude také veganská večeře.

GRED
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.