Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

18 uživatelů půjde

hledání


https://www.facebook.com/events/168680319915161/

Jsme znepokojeni stavem společnosti, v němž žijeme. Ideál demokracie se v praxi smrskl na občasný rituál voleb, v němž vybíráme mezi frázemi. Zatím

Jsme znepokojeni stavem společnosti, v němž žijeme. Ideál demokracie se v praxi smrskl na občasný rituál voleb, v němž vybíráme mezi frázemi. Zatím vládnou peníze, respektive instituce a jedinci, kteří jimi disponují v nadbytku. Finanční systém, který nepřináší společnosti hodnoty, kontroluje skoro všechny hodnoty společností vytvořené. A kontroluje rovněž vládní politické strany, stejně jako takzvanou „opozici“. Pro začátek žádáme okamžitou demisi vlády a zastavení reforem, jejichž skutečným hlavním účelem je další rozšíření již téměř absolutního vlivu peněz na naše životy. Od 28. dubna 2012 postupně obsadíme náměstí v Praze i v dalších městech Česka. Rozložíme zde stanové tábory po vzoru španělských měst a budeme opakovat požadavek na okamžitou demisi vlády. Přijdeme bez znaků politických stran a ideologií. Zahájíme zde diskuzi o tom, co dál, neboť si uvědomujeme, že současný společenský systém je neudržitelný a hlasování pro falešnou opozici skutečné řešení nepřinese. Přidejte se! Naše budoucnost patří nám, ne bankéřům a jejich politikům!


Základní teze/Prohlášení k jarním akcím:

1. Jsme hnutím rozhořčených lidí. Jsme rozhořčení ze situace v ČR i po celém světě. Nejsme žádným sdružením, organizací, ani politickou stranou či jejím orgánem. Hlásíme se k hnutí vzniklému na jaře roku 2011 ve Španělsku, i k odkazu hnutí Occupy, pocházejícímu z USA.
2. Ostře odmítáme rasismus, xenofobii a nenávist k homosexuálům. Pokládáme rasismus a nenávist k jinakosti za svedení existujících problémů na nevinné.
3. Domníváme se, že současný systém není (dostatečně) demokratický. Chybí v něm jakékoliv prvky přímé demokracie.
4. Tvrdíme, že současnou ekonomickou krizi nezpůsobili obyčejní lidé, ale banky. Bojujeme proti diktatuře finančních trhů a usilujeme o to, aby ekonomiku více ovlivňovaly skutečné potřeby lidí, nikoliv korporací. Odmítáme platit za krizi způsobenou bankami.
5. Státní dluh vyplývá jednak z obrovské korupce, jednak z celkového nastavení společnosti, kde malá skupina lidí nabývá obrovských zisků, zatímco většina společnosti si musí půjčovat i na své základní fungování, ať už skrze stát, či jako jednotlivci. Za státní dluh necítíme odpovědnost a odmítáme ho platit. Vyplývá z nelegitimního systému, vytvářeli ho lidé, kteří nás nezastupují. Naopak, domníváme se, že osoby odpovědné za špatné hospodaření s veřejnými prostředky a navyšování státního dluhu musí nést přímou hmotnou i trestní odpovědnost, nikoliv se odpovědnosti za své chybné kroky zříkat a místo toho vydírat běžné pracující.
6. Je nutné udržet právo na důstojný život, a to nejen na papíře (v Listině základních práv a svobod), ale i fakticky. Reformy, které v současnosti vláda bez předchozí celospolečenské diskuze postupně zavádí, vnímáme jako útok na tyto hodnoty.
7. Nelíbí se nám způsob, jakým informují (nebo spíše neinformují) veřejnoprávní média. Veřejnoprávní média jsou financována z našich peněz, a tak by měla informovat vyváženě, pokud možno objektivně a nestranně, neměla by být hlásnou troubou finančních a politických elit.
8. Odsuzujeme jakékoliv války vedené z důvodu zisku či mocenského ovládnutí strategicky významných zdrojů či území.
9. Odsuzujeme drancování přírodního bohatství a bezohledné ničení životního prostředí. Příroda není naším vlastnictvím a je nutné ji zachovat v co nejlepším stavu dalším generacím. Rovněž si vážíme kulturního dědictví a chceme jej co nejúčiněji chránit.
10. Současný systém považujeme za dlouhodobě neudržitelný. Je nutné hledat alternativy. Tyto alternativy musí vzejít od nás, od probuzené veřejnosti. Nespoléhejme se už na politiky a stát. Spoléhat se musíme sami na sebe, řešení krize je v nás. My máme skutečnou moc tvořit novou budoucnost.

SDT
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
OSTROWID --- 10:43:57 14.5.2012
akce stále běží
http://www.youtube.com/watch?v=d1ii2ntDw-s&feature=relmfu
pokud by si někdo chtěl přistavit dodávku a něco si na malostranský zamixovat či cokoli, tak ať se staví a dohodneme se kdy, co a jak.
a v sobotu 19.5. - od 16:00 BUDEME SLYŠET AŽ DO NEBE: PŘIJĎTE SI VŠICHNI ZAHRÁT NA KLÁROV NA VÁŠ OBLÍBENÝ AKUSTICKÝ NÁSTROJ - SLADÍME SE A VŠICHNI BUDEME MÍT ŽIVOT SLADŠÍ
TAK ZATIM
OSTROWID --- 8:29:28 10.5.2012
V SOBOTU VE DVĚ NA NÁMĚSTÍ REPUBLIKY
http://www.occupyczech.cz/index.php/2012/05/09/sobota-12-5-2012-namesti-republiky-od-1400/
PŘESTANEME SE BÁT
ZASTAV SE
OTZ --- 13:58:25 9.5.2012
nejsem tvůj drahý přítel, to prvně. a druhak na špici vládnoucích vrstev být nehodlám, fuj. chce to kompletní restruktulizaci a rozvrstvení moci více směrem dolů k místním samosprávám apod. (viz. švýcarsko), jen ať se lidi naučí být za sebe odpovědní.

to není jenom o tom převzít opratě, ten vůz se musí naprosto opravit a rozdělit a každá oblast si pak bude řídit svůj vůz. vidíš to moc jednoduše právě jak ti studentíci v 89..a podle toho to taky dopadlo.
GEN_IO --- 9:05:45 9.5.2012
OTZ: ano nějakým takovým způsobem to chtě nechtě musí proběhnout. vládnoucí hrstka musí pustit opratě a převzít je pružně musí někdo kdo "sedí vedle".. ty skupiny vedle sebe spoluexistují, jen "vidět" je pouze jedna z těch dvou. to jinak prostě nejde :)
GEN_IO --- 9:01:38 9.5.2012
OTZ: jen pro představu: ty na sídlišti, v práci, v gangu, znáš své příznivce, přátele i protivníky a nepřátele. koho tak asi budeš znát když budeš na špici vládnoucích vrstev světa, drahý příteli?
...
OTZ --- 16:32:05 7.5.2012
to bude sametová revoluce vol.2
OTZ --- 16:31:47 7.5.2012
GEN_IO: úzce spojenou s vládnoucími? tak to dobře nedopadne..
GEN_IO --- 9:54:31 3.5.2012
KORINKOWICZ: řešení dávno vymyšlené je. při occupy world jde globálně o jakousi veřejnou "anketu" kolik lidí je pro změnu, kolik lidí se nebojí do té změny jít, podpořit ji. Jsou tady (na světě) hybné síly, které jsou schopné přivést lidstvo do smyslupného novověku, ale sbírají podporu a mapují, kolik lidí je pro a podpoří celou věc. Po tom, co mi bylo umožněno zažít a umožněno vidět, mně už nikdo na světě (ani mimo svět:) nepřesvědčí, že to špatně dopadne.
Jde o obrovskou nevládnoucí strukturu, úzce spojenou s těmi vládnoucímí. Svůj boj nemoho vést krze média/masmédia, a nalézt dobrou cestu k lidem, a cestu s neotřesitelným základem a stavbou, je velmi velmi obtížné! Musí se na to jít absolutně a naprosto jinak. Jinak než tio dělá televize a noviny a časopisy..apod.. Proto vylezla hnutí jako Occupy, Anonymous, a polezou další a další. Nikdo nevíme jaké, ale ti lidé si dávají setsakra práci aby chytli v srdcích tu kterou potřebnou skupinu.
Žijeme v nádherné době! Ještě se budou dít věci :)

this is my message
OTZ --- 0:38:09 23.4.2012
Velké, radikální požadavky často neznamenaly nic. Pokud ale člověk požadoval jen drobnost, odvolání jednoho úředníka, změnu předpisu, mohlo to spustit lavinu.

http://novyprostor.cz/clanky/390/zijeme-v-zajimavych-casech.html
OTZ --- 23:29:03 22.4.2012
KORINKOWICZ: podle mě tady půjde hlavně o diskuzi a hledání řešení, prostě se bude sedět a mluvit dokud se nevymyslí něco lepšího než to co je..novej začátek:)
DUL --- 19:07:48 17.4.2012
jak muzeme zit systemu, v nemz neplati pravidla pro ty co ten system vedou???navic i ty pravidla vymysleji..
LAST_O --- 11:52:56 8.4.2012
KORINKOWICZ: jestli jsem to já pochopil správně, má se jednat o takovej demonstrativní sběrně názorovej happening..
KORINKOWICZ --- 15:51:42 6.4.2012
co mi na tehle prostestech dycky prijde divny je to, ze nenabizej zadny reseni a to ani naznakem... co ma teda bejt cilem akce? ukazat, ze lidi jsou nasrany se soucasnym systemem? to prece vsichni vedej... ja vubec nerozumim jakej tohle cely ma vyznam... pokud neni zadnej konkretni plan jak dojit k vytycenym cilum, tak jak se ma pak neco zmenit ??

"Je nutné hledat alternativy. Tyto alternativy musí vzejít od nás, od probuzené veřejnosti."... OK, takze shodime vladu a pak nastane anarchie, z ktery prirozenym vyvojem neco vzejde ?? takhle to ma fungovat ?

aby jsme si rozumneli - s hodne tema bodama souhlasim - bylo by hezky zit v systemu, kterej tyhle body respektuje.... ale neni mi jasny, jak by mel protest bez jakyhokoliv navodu na reseni takovyho stavu docilit.

uprimne budu rad za vysvetleni
DESPERADO123 --- 20:54:39 3.4.2012
TWORBO: podobnost je čistě náhodná. neorganizují to a ani nejsou zváni.
TWORBO --- 15:09:21 2.4.2012
je tady v tom manifestu nejakej nesoulad se znenim tzv. Holesovske vyzvy? prijde mi to tak podobne obecny....
THOR_CALYSTERN --- 21:10:36 28.3.2012
no škoda, ale čarodejnice mají vždy přednost, i kdyby padaly atomovky :+)
CONSPIRA --- 8:33:15 28.3.2012
ADZI: Tvarnost :((( To je subekt pro ovladani masy tim si zakonite nedelas co chces
ADZI --- 15:36:31 27.3.2012
FREETEKK: Právě že dělám co chci. Nemíchám se do těchto prostestů proto, že jsem ZATÍM spokojen se vším...