Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

13 uživatelů půjde

hledání


http://www.crossclub.cz

ACTA, SOPA, PIPA, Megaupload, Anonymous aneb World War Web - díl II.

Několik posledních týdnu proběhlo ve znamení protestů proti sporné mezinárodní dohodě ACTA. Z neznámé smlouvy se stalo téma č. 1 a tématem se stala i obrana kyberprostoru. Přes dočasné odložení smlouvy ACTA ohrožení Internetu cenzurou a státním dohledem trvá. Zhodnocení dosavadních protestů i odhad budoucího vývoje nastíní novinář Štěpán Kotrba a Martin Brož z Pirátské strany. Zveme i panelisty z minulé debaty, která proběhla 30. ledna.

UFOSS
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
UFOSS --- 18:19:30 20.3.2012
Pozvánka na 27.3.

Shaddack a Klokánek opět v Crossu, tentokrát s praktickou ukázkou z připravované Nebezpečné knihy a analyzou toho, jak nas "system" sleduje.

[ Stopy našich dní aneb Co za sebou zanecháváme v ky / konferenceconference / 27.3.2012 / CR - Praha - klub Cross, P7 ]

UFOSS --- 22:24:28 15.3.2012
Takže pokračování debaty v úterý 10.4. Válka o svobodný internet - díl třetí
UFOSS --- 10:11:04 14.3.2012
Díky všem co se zúčastnili, diskuze to byla skutečně intezivní (3 hodiny) a věříme, že i přínosná.

Na duben připravujeme volné pokračování, pokud máte tip na hosty, sem s nimi ;)a
UFOSS --- 11:05:55 12.3.2012
V rámci zítřejší debaty proběhne natáčení pořadu Fokus České televize

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10119615714-fokus-ct24/
UFOSS --- 13:33:13 9.3.2012
Od Štěpána Kotrby lze čekat i kritiku do řad protestujících ...


Může spor o řešení úpravy duševního vlastnictví přerůst v rozsáhlejší kritiku současného systému, který je v krizi i z dalších strukturálních důvodů? Pokud v arabském světě byl Internet jedním z katalyzátorů odporu proti diktaturám, může se stát v západním světě naopak místem hlavního konfliktu?


To záleží na vás. Na vaší odvaze a vytrvalosti hledat "jiný svět, který je možný". Prozatím se jako sobci staráte o vlastní bezplatný konzum empétrojek, bezplatné sdílení filmů. Zábava je vám vším. Je to jediná věc, za kterou jste ochotni vyjít do mrazu. Otázka levných generických léků či biotechnologických manipulací, prospěšných pro celý svět, je vám lhostejná. Nezajímá vás, že geneticky upravená kukuřice se dnes musí nakupovat u Monsanta, protože se nemůže sama rozmnožovat. Genetické manipulace, které se v Česku dělaly před dvaceti lety, nezaručovaly nikomu monopol. Nezajímá vás, že učebnice už nejsou zdarma (nebo za režijní cenu potištěného papíru, i když kdysi byly) a tvoří už dnes nezanedbatelnou částku skrytého školného, i když vaši profesoři jsou živi z veřejných prostředků. Změňte to, aby vás svět nenazýval zloději a sobci. Hledejte "jiný svět, který je možný", hledejte sociální spravedlnost. Donuťte profesory sdílet znalosti, chtějí li být učiteli a ne obchodníky s informacemi. Platí je vaši rodiče ze svých daní. Vlastnictví znalostí je zavazuje – podle Listiny práv a svobod. Dřív měli učitelé povinnost psát skripta pro své studenty. Dnes otročí pro knižní producenty a na jejich znalostech vydělávají korporace, kterým prodají za pár tisícovek autorská práva. Donuťte z veřejných peněz dotovaná výzkumná pracoviště k převedení patentů na stát, který je platí, když dotace pro tyto ústavy platíte vy všichni ve svých daních. Donuťte stát k sdílení výsledků tohoto výzkumu – ve prospěch občanů. Externalizace užitku a internalizace ztrát je zločin. Neomezujte ACTA, SOPA a PIPA jen na vaši muziku. Ty smlouvy a zákony jsou daleko více nespravedlivé, než si myslíte. Sociální spravedlnost musíte hledat všude.

Štěpán Kotrba: "Ten systém je mrtev, ale ještě o tom neví"
http://www.blisty.cz/art/62286.html
UFOSS --- 8:04:59 7.3.2012
volně navazuje na lednovou debatu

Začala kybernetická válka o svobodu internetu?
[ Začala kybernetická válka o svobodu internetu? / konferenceconference / 30.1.2012 / CR - Praha - klub Cross, P7 ]