Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

6 uživatelů půjde

hledání


http://socialimpactaward.cz

Soutěž pro studenty vysokých škol, kteří mají zajímavý nápad nebo projekt kombinující společensky prospěšné cíle s podnikatelskou aktivitou

Hub Praha letos poprvé přináší do České republiky Social Impact Award, soutěž pro studenty vysokých škol, kteří mají zajímavý nápad nebo projekt, který kombinuje společensky prospěšné cíle s podnikatelskou aktivitou. Vítězové mohou získat až 4000 eur a odbornou podporu pro rozvoj svých projektů.

Projekty se mohou zaměřovat na nejrůznější společenské oblasti, například na boj s chudobou, oblast péče o zdraví, podporu vzdělávání, ochranu životního prostředí, energetické problémy, využití nových technologií, ochranu lidských práv, rovné příležitosti, péči o znevýhodněné osoby apod. Může se jednat o mobilní vývařovnu pro lidi bez domova, inovativní vzdělávací projekt, internetový portál posilující sousedské aktivity, nový způsob fundraisingu nebo něco, co tu ještě nebylo. Důležité je, aby daný projekt řešil nějaký společenský problém, a to ať v České republice, nebo jinde ve světě.

Soutěže se mohou zúčastnit jednotlivci i týmy, předkládané projekty mohou být součástí aktivit již existujících subjektů organizované občanské společnosti (např. neziskové organizace, občanská hnutí, iniciativy), stejně jako soukromých podnikatelských aktivit se zaměřením na společenskou prospěšnost.
Protože je soutěž Social Impact Award určená hlavně pro studenty, podmínkou pro účast je platné potvrzení o studiu vysoké nebo vyšší odborné školy pro akademický rok 2011/2012. V případě týmů musí tuto podmínku splňovat alespoň 50 procent členů týmu. Věkové omezení účastníků není žádné.

Součástí soutěže jsou také veřejně přístupné, bezplatné workshopy, které v březnu letošního roku proběhnou v prostorách Hub Praha. Na workshopy jsou srdečně zváni jak studenti, tak zájemci o téma společensky prospěšného podnikání z řad veřejnosti.
Workshopy, které nabídneme v roce 2012 ve spolupráci s našimi partnery:

8. 3. 9:00 – 12:00 Jak vzniká dobrý nápad
14. 3. 9:00 – 12:00 Může společensky prospěšný projekt přinášet zisk?
21. 3. 14:00 – 17:00 Naplánuj nepředvídatelné
27. 3. 14:00 – 17:00 Získej zpětnou vazbu od poroty
5. 4. 8:30 – 18:30 Jdeme do finále, v tento den můžete přijít do Hub Praha a zdarma zde pracovat na posledních úpravách projektu, tým Social Impact Award je připraven poradit, podpořit přímo na místě

Další informace jsou na webu www.socialimpactaward.cz a na našich facebookových stránkách.

Těšíme se na vás i vaše projekty!


RUDIE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
RUDIE --- 15:32:01 29.3.2012
RUDIE --- 18:51:21 2.3.2012
je to Drtinova 10 v Praze 5 kousek od Švandova divadla.
WWERA --- 16:13:47 2.3.2012
kde ten prostor je? ráda bych se zůčastnila..