Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

25 uživatelů půjde

hledání


http://www.zamekstranov.cz/akce.php

Šermířsko - divadelní bitva podle románu V. Vančury za účasti několika desítek šermířů i herců. Vše v areálu zámku Nový Stránov.

Diváci se ocitnou v temném středověku, jehož krutost je zastíněna poetickým Vančurovým textem. Přímo v areálu zámku shlédnou příběh lásky krásné Markety a divokého Mikoláše, to vše na pozadí boje lupičské tlupy starého Kozlíka s boleslavským plukem, vedeným královským hejtmanem zvaným Pivo. Uvidí únos Markety, dobývání loupežnické pevnosti i útok lapků na Boleslav.

To vše za účasti několika desítek herců, šermířů a bojovníků. Zajímavostí nepochybně je, že se představení bude konat na místech, kde se děj Vančurova románu skutečně odehrává. Začátek představení je ve 14:00. Před jeho začátkem či po skončení se můžete zúčastnit prohlídky zámku s průvodcem, která je již tradičně v ceně vstupenky na celou akci.

Fotografie z loňské premiéry zde:

Markéta Lazarová 2011


Plakát na letošní představení zde:

event_attached_file

LADYSERENDIPITY
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MADELEINE --- 13:22:04 16.2.2012
Haló, haló, lidé od Lazara, Elfa a Oragů - byl vznesen dotaz od Vánočky, kdo jede na Markétu v sobotu ráno? Kdo byste jí vzal autem? Prosím, ozvěte se jí na mobil: 608 319 200. Děkuji za ní.
HEBORIK --- 19:44:30 7.2.2012
Díky za pozvání ;-)
Vypadá to zajímavě, tak tedy záleží na zdraví a možnostech dopravy. Jinými slovy, budete-li někdo mít místo v autě... :-)
SINHIRIELL --- 10:57:07 7.2.2012
Vždycky se v tom textu zapomene zmínit "Teplé oblečení a termosky sebou. Herci a účinkující taktéž majzlík a kladivo na odklepání přimrzlých zbrojí od země"

Zejména ti kteří plánují vzít malé děti sebou by asi měli vědět že je to 90 minut venku pod širým nebem, a kdo ví jak se počasí umoudří.