Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

21 uživatelů půjde

hledání


http://www.facebook.com/events/369567856403814/

Na místě bude živá i reprodukovaná hudba. Přinést hudbu můžete i vy sami.
Během večera bude probíhat promítání z protestů hnutí Occupy a rozhořčených

Prohlášení k akci:

V sobotu 25. února snobská “elita” pořádá tradiční “Ples v opeře” ve Státní opeře Praha. Na něm se každoročně scházejí ti, kteří se považují za největší elitu této země, od vrcholných politiků přes zástupce magistrátu a podnikatelskou elitu až po hvězdy showbyznysu. Popíjí to nejlepší víno, ochutnávají speciality od těch nejlepší kuchařů, a to vše za cenu vstupenky v řádu tisíců až statisíců korun.

Pro letošní rok záštitu nad plesem ponese například ředitel Národního divadla Ondřej Černý, který prosazuje sloučení Národního divadla se Státní operou Praha. Kromě toho je znám i podivnými peněžními machinacemi a mnoho lidí si stěžuje, že za dobu jeho ředitelování kvalita představení v divadle klesla, včetně neodborného výběru her, které se zde hrají, a že za tuto dobu odešlo mnoho předních herců do soukromého angažmá.

Další zajímavou postavou je vídeňský politik Michael Häupl, dlouholetý starosta Vídně, kde se každoročně konají plesy v opeře. Mimo jiné tam toleruje i neofašistické buršácké plesy. Dalším člověkem, jenž potvrdil záštitu nad akcí, je pražský primátor Bohuslav Svoboda, kterému se sice podařilo vyhnat z čela města “kmotry”, avšak i jeho provází mnoho podivných zakázek.

Domníváme se, že bavit se za desetitisíce korun v této těžké době je výsměchem obyčejným lidem. Zatímco obyčejní lidé by si na jeden takový večírek vydělávali několik měsíců, oni to utratí za jeden večer. Tento ples je typickou ukázkou snobského a arogantního chování lidí, které jde zahrnout do onoho 1 % vyvolených.

Proto vás zveme na tento den před vchod do Státní opery Praha, kde uspořádáme vlastní kontraples. Ples 99 %. Ukážeme naší “elitě národa”, že je možné se bavit za pár korun a zároveň můžeme poukázat na to, co nás trápí v každodenním životě. Na to, že většina z nás už nestíhá platit ani základní lidské potřeby, že proti nám banky poštvávají ziskuchtivé exekutory, že se nám nelíbí korupce, která provází vrcholné politiky a management...

RAEVA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CONSPIRA --- 9:47:16 28.2.2012
Jo ja tez :D :(
TIP --- 15:41:10 27.2.2012
OTZ: já
OTZ --- 10:32:12 26.2.2012
no, a kdo dneska nedluží?
ACIDQA --- 10:28:17 26.2.2012
OTZ: "...že proti nám banky poštvávají ziskuchtivé exekutory"

Banka proti tobě nepošle ziskuchtivé exekutory, pokud ji nedlužíš peníze.

OTZ --- 9:44:57 26.2.2012
ACIDQA: tady nejde o neplacení dluhů z banky, ale o ten mafiánskej přístup kdy se tě ani neobtěžujou informovat že někde nějakej dluh máš (nemusí jít o půjčku, ale třeba pár stovek za zdrav. pojištění nebo pokutu za jízdu načerno), kdy to nechaj hnít pár let, ty o ničem nevíš, pak si k pár stovkám připlácne x tisíc soud za 20 min. práce, stejně tak x tisíc exekutor že tě musel "pracně najít" a poslat ti dopis (taky 20 minut práce), takže z 500 máš rázem třeba 12000, což je pro tebe třeba měsíc práce oproti jejich 40 minutám, když to nemáš tak ti třeba něco zabaví nebo obstaví majetek/účet, to ti přijde spravedlivý? Tys asi nikdy nic takovýho platit nemusela, ale to si jedna z mála, tak buď ráda a neobhajuj ty zmrdy když do toho nevidíš pls.

PAPAFREDO: bylo tam nějaký veg. občerstvení muzika z repráku, demonstrující museli bejt v ohrádce, no dost tristní, koukali sme na to z druhý strany magistrály asi 20 minut po 18h a pak šli pryč - nechtělo se nám čekat na celebrity.
A_UGUSTYN --- 8:32:16 26.2.2012
tak si zase buržousti pěkne zaplesali, prý byli celkem plísněni když šli dovnitř uličkou hanby.
takové to akce jsou urážkou všech slušných lidí. příště se to snad podaří překazit.

PAPAFREDO --- 2:41:24 26.2.2012
mě teda hlavně zajímá, co tam bude k jídlu a esli bude muzika.. mno a k těm leckdy vtipnejm kecum tady: jak už někdo řekl politici jsou zrcadlem národa. Ne naopak. Takže by každej měl začít hlavně u sebe.
Mě třeba platí neziskovka, tudíš Vy, jsem placený z Vašich peněz! a já si stejně jako "ty kokoti", za svoje (Vaše) prachy dopřeju jednou za čas nějaký to povyražení. A je to tak, že sem si ty prachy, stejně jako zmínění politici, vydělal a je jedno jak už. (esli sem to dobře pochopil, tak si ty lístky platěj z vlastní kapsy) Takže důležitý je, jestli svoji práci dělaj dobře..
ACIDQA --- 16:16:47 25.2.2012
ALF: Banka na tebe nepošle exekutora, když "zrovna nemáš peníze," ale až když ty peníze nemáš nějakou chvíli... já nevím, co se furt někdo diví, že když nesplácí dluhy, tak je po něm někdo chce... já když někomu půjčím prachy, tak je taky chci zpátky. Kdybych je nechtěla, tak mu je dám.
THOR_CALYSTERN --- 16:12:36 25.2.2012
ACIDQA: dovolim si nesouhlasit, zdaleka nejde jen o bankovní (a jiné) půjčky...

onehdá na Čerňáku sem si na vyzkoušenou vzal mobilní net od Ufona, do 14ti dnů sem ho mohl vrátit a peníze mi dali zpět, tak jsem to taky udělal, páč to bylo tak na čtení m@ilů, využití k něčemu jinýmu nemožný...

peníze mi poslali na složenku a kdybych si u nich na stánku nešel zjišťovat ještě něco, nenapadlo by mě se ani zeptat, jestli je vše srovnaný na nule - a hle, zmrdi mi naúčtovali 37,- Kč, ale složenku mi neposlali, bylo to asi měsíc dva potom, co sem jim to vrátil z5...

dnes už by tam bylo tučný penále a za pár let by mi přišla exekuce, jen kvůli tomu, že mě neinformovali - je tohle v pořádku? neřekl bych, že je to ojedinělý případ
ALF --- 16:07:43 25.2.2012
ACIDQA: proc bych mel za to, ze zrovna nemam penize davat opravdu velky prachy nejakymu smejdovi??? nebo je v poradku, ze to tak je?
THOR_CALYSTERN --- 16:06:24 25.2.2012
OTZ: tak nežeru, ale abych se neozval, to bych popřel sám sebe :+)
ACIDQA --- 16:03:06 25.2.2012
ALF: hele, já nevím, jestli to je patrné, ale poukazovala jsem na to, že kdyby lidé od těch banek nebrali půjčky a hypotéky, které pak nesplácejí, případně by spláceli tak, jak se zavázali, tak k nim žádné exekutory nikdo neposílá.
ALF --- 15:41:53 25.2.2012
ACIDQA: proc by exekutor mel chtit 15 tisic za to, ze posle dopis, popripade zabavi majetek (na kterem, ale vydela podvodem dalsi prachy bez jakekoliv prace), zbytek dela soud.
ACIDQA --- 15:30:46 25.2.2012
..., že proti nám banky poštvávají ziskuchtivé exekutory

Banky posílaj´ziskuchtivé exekutory k těm, co dluží peníze. To je snad v pořádku, ne?
OTZ --- 17:34:25 24.2.2012
THOR_CALYSTERN: vubec jí to nežer:))
THOR_CALYSTERN --- 20:56:53 22.2.2012
teď jsem se taky pobavil :+) většina z lidí, co tam budou, vyvíjí nějakou činnost, do zevlů má daleko... klasicky zkreslenej pohled
MELUSINE --- 20:55:17 22.2.2012
Takový večírky jsou náhodou super, člověk se dobře nají, napije a pak se ještě baví za oknem trojčícíma zevlama. Neznám lepší zábavy.)