Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

160 uživatelů půjde

hledání


http://www.facebook.com/events/171544026282055/

Seznam protestů probíhajících po celé Evropě: http://www.facebook.com/events/171544026282055/

Mapa protestů - http://jdem.cz/tx433Proč je třeba proti této smlouvě bojovat?


ACTA zavádí presumpci viny. ACTA přejímá, že každý z nás je zlodějem.

ACTA omezuje svobodu slova, neboť nutí poskytovatele internetu monitorovat veškerá data a blokovat legální a hodnotné obsahy.

ACTA je pučem korporací, na který musíme odpovědět revolucí. Připojte se k našemu boji proti ACTA a lidem a institucím, které tuto zákeřnou dohodu za našimi zády stvořili a pokusili se ji tajně schválit. Nedovolíme ratifikaci ACTA ani českou vládou ani evropskými institucemi. Vyjděte do ulic. Najděte si na Facebooku informace o akcích ve vašem městě. Nebojte se vytvořit vlastní událost.

Ve čtvrtek 26. ledna v Tokiu podepsalo 22 evropských zemí mezinárodní dohodu ACTA, která má chránit autorská práva na internetu. Stalo se tak bez vědomí voličů a občanů jednotlivých států, což je dnes běžnou praxí při schvalování kontroverzních zákonů Evropské unie, či jiných mezinárodních dohod, obzvlášť pokud se dotýkají občanských svobod.


Co je na této dohodě vlastně tak špatného?


Za prvé je to pochybný vznik. ACTA byla vyjednána utajeně pod velkým vlivem nahrávacích a filmových studií. Dlouhou dobu k ní neměli přístup ani poslanci jednajících zemí.

Za druhé, jednostrannost. ACTA je postavena jednostranně a její zastánci ignorují veškerou kritiku z řad odborné veřejnosti. Evropská komise ani příslušná ministerstva nereflektují názory akademiků, informují o obsahu ACTA jednostranně a uvádějí zavádějící informace.

Za třetí, porušování lidských práv. ACTA není slučitelná se standardem Úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod a Listiny základních práv Evropské unie.

Za čtvrté, netransparentnost. ACTA počítá s vlastními neformálními mechanismy, kterými bude působit na autoregulaci poskytovatelů internetového připojení a které nebudou předmětem soudního přezkoumání. ACTA tak přenáší náklady vynucování z držitele monopolu na poskytovatele připojení k Internetu.Stát tím obchází svoje závazky ze smluv o ochraně základních lidských práv, jako jsou zákaz cenzury, svobodný přístup k informacím a tak dále.

Za páté, kontroly počítačů jako standard. ACTA podkopává principy svobodné společnosti tím, že povoluje státům inspekce počítačů a obdobné elektroniky na hranicích, odpojování od Internetu a jiná opatření, která jsou v rozporu s lidskými právy a považuje je za standardní. Všechna tato opatření navíc podle ACTA může stát provádět bez rozhodnutí soudu jen na základě podezření. Právě tím zavádí presumpci viny.

Za šesté, globální regulace Internetu. ACTA je první smlouvou, která má regulovat Internet. Vyžaduje po státech zavedení „urychlených nápravných opatření", která by zabránila narušování „duševního vlastnictví" a opatření, která mají „odrazující účinek vůči dalšímu narušování".

A nakonec Ironie. Nahrávací společnosti naprosto ignorují výzkumy prokazující, že legální stahování z internetu má pozitivní vliv na zábavní průmysl. Další nepopiratelný fakt je ten, že zábavní průmysl v posledních letech roste o desítky procent a rozhodně nedochází k jeho devastaci tím, že si lidé stahují filmy z internetu.

Kader Arif, zpravodaj Europarlamentu pro záležitosti ACTA ze své funkce odstoupil, protože byl znechucen netransparentností při schvalování ACTA.

„Tato dohoda by mohla mít vážné dopady na životy občanů, a přesto je veškeré úsilí věnováno odstavení Evropského parlamentu od možnosti vyjádřit se k věci. Nehodlám se účastnit této maškarády, prohlásil Kader Arif."


Jak můžete proti smlouvě ACTA bojovat?

• Mějte na věc vlastní názor a nenechte se snadno ovlivnit médii

• Vyhledávejte si vlastní zdroje informací na internetu, dokud je ještě svobodný

• Diskutujte o tomto problému se svými známými

• Podpořte účastníky demonstrací

• Nevolte politiky, kteří pošlapávají Úmluvu o ochraně lidských práv a základních svobod.

Vyjděte do ulic! 11. února tak učiní desítky tisíc lidí po celé Evropě. Nenechme se jako Češi zahanbit svou laxností. Nedovolme, aby se Česká republika stala šedou skvrnou na mapě bojující Evropy.

Nezapomeňte, že hnutí Anonymous se ve věci ACTA staví na stranu lidu, na stranu svobody. Využijeme všech dostupných prostředků, abychom zabránili ratifikaci dohody ACTA.Přidejte se!MY JSME ANONYMOUS

MY JSME LEGIE

NEODPOUŠTÍME

NEZAPOMÍNÁME

OČEKÁVEJTE NÁSI neohlášené demonstrace jsou legální!


Nyní několik praktických rad pro dnešní den. Jak už bylo zmíněno, víkendové demonstrace jsou svolávány spontánně. Nebyly tedy splněny náležitosti pro ohlášení na příslušném městském úřadě. I tak jsou tyto demonstrace zcela legální a pod ústavní ochranou, a žádný státní orgán nemá pravomoc je ukončit, zakazovat či rozpouštět, pokud se během nich nedějí protiprávní činnosti.


Svoboda shromažďovací je stejně jako svoboda projevu ústavním právem a povinnost ohlašovat shromáždění je pouze technickou záležitostí, která má předcházet tomu, aby nedocházelo ke kolizím, pokud by se svolaly dvě shromáždění na stejné místo a čas. Přesto se někdy objevují zavádějící informace i v hlavních médiích, které tvrdí opak. Často se tak děje v účelové snaze zastrašit protestující a pacifikovat atmosféru protestů. Psali jsme o tom v listopadu 2010.

Za účast na neohlášeném shromáždění hrozí pouze přestupkový postih svolavateli, pokud je ovšem znám. Postih nehrozí ostatním zúčastněným. Zároveň platí již dnes v zákoně možnost, že dobu pro termíny ohlášení je možné zkrátit, pokud jsou k tomu prokazatelné důvody. Vzhledem ke skutečnosti, že informace o podepsání dohody ACTA přišla během čtvrtečního dne, je jasné, že svolavatel mohl lhůtu dodržet jen stěží.


Poprvé na demonstraci?


Poměrně nedávnou novinkou je zákaz maskování na demonstraci. Správně by se mělo nyní napsat, na masky Anonymous zapomeňte. Absurdní? Samozřejmě.

Demokratický stát chce zakazovat jeden ze symbolů, který přispěl k pádu arabských diktatur? Je spíš na místě se ptát, zda se tu již nejde o stát policejní, jen jsme ještě neměli příležitost si toho naplno všimnout. Každopádně je to stát, který dělá předem z každého demonstranta možného pachatele. A je na místě připomenout, že některé právní názory považují toto ustanovení zákona za protiústavní. Bohužel zatím neproběhl soudní spor, který tuto věc dotáhl k Ústavnímu soudu.

Tomu kdo se bude během shromáždění maskovat (zakrývat si obličej či jiným způsobem ztěžovat identifikaci) hrozí pokuta za přestupek. Pravdou ovšem také je, že policie v některých případech maskování tolerovala a nepostihovala.

Každopádně na demonstraci nesmíte u sebe mít zbraně. Je dobré mít u sebe občanku či jiný doklad, i když policie nemá pravomoc kontrolovat totožnost kohokoli, často se tak chová. Minimálně je dobré, ptát se v takovém případě na důvod a verbálně oponovat, někdy to dokonce zabere a dotyčný policista, to vzdá.

Nepředpokládal bych ale při víkendových protestech nějaké větší problémy, podle všeho bude policie shromáždění pouze monitorovat a případně odklánět dopravu.


Takže chlapci a děvčata do ulic! Stop ACTA!akce konané v ČR:

rozcestník: http://www.facebook.com/pages/feb11-Evropsk%C3%BD-den-odporu-proti-ACTA/244435702302254

Brno: http://www.facebook.com/events/168703239906096/ + http://www.facebook.com/events/128013237319600/

České Budějovice: http://www.facebook.com/events/200844340013226/

Ostrava: http://www.facebook.com/events/302555016469685/

Plzeň: http://www.facebook.com/events/102001333259533/

Praha: http://www.facebook.com/events/262090337195789/

Valašské Meziříčí: http://www.facebook.com/events/133265476793759/

Zlín: https://www.facebook.com/events/262404013831026/

Kraliky (pardubicky kraj): http://www.facebook.com/events/100213226773646/

Ústi nad Labem: https://www.facebook.com/events/375639979128356/

Jihlava: http://www.facebook.com/events/103094276486573/

Zábřeh na Moravě: http://www.facebook.com/events/create/356520761039756

ZDROJ: http://pastebin.com/nH4DFuY9

Bude průběžně aktualizováno. Sdílejte dále, ať o následujících událostech ví co nejvíce lidí. Děkuji.

---

Pravděpodobně nejvíc nyxáků půjde na pražskou demo, proto dám podrobnosti rovnou sem, ať se nemusí zakládat zvlášť událost:

PRAHA:

Sraz je ve 14:00 na Staroměstském náměstí. Na místě budou petiční archy (http://www.pirati.cz/​petice-proti-acta) a informační materiály o ACTA včetně textu smlouvy samotné (http://www.pirati.cz/wiki/​acta). Materiály si můžete sami vytisknout.

14:20 potom vyrazíme průvodem Prahou.

Trasa:
Vyrazíme Pařížskou ulicí
přes Náměstí Currieových (naproti právnické fakultě), možná zastávka
pokračujeme přes Čechův most a Nábřeží Eduarda Beneše
zastávka před Úřadem vlády
pokračujeme směr Klárov
zastávka - na Klárově
vyrážíme přes Mánesův most
poslední destinace je Náměstí Jana Palacha,
tam opět otevřeme petiční stánky a chvíli tam ještě pobydeme.

Během zastávek budeme informovat o průběhu protestů v zahraničí i v dalších českých městech a podepisovat petici.

Pokud chcete můžete si demonstraci zpestřit tím, že se převlečete za chobotnici ACTA. Nejlepší chobotnice dostane pirátský dárkový balíček. Kostým může obléci více než jeden člověk, dokonce to doporučujeme!

Workshop na výrobu transparentů a organizační porada proběhne ve čtvrtek 9. února od 18:30. Místo upřesníme, všichni jsou zváni.

Vezměte si masky a ať je to trochu karneval, mělo by se o něco oteplit.

OTZ
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LALINA --- 8:44:17 12.2.2012
můžete sem někdo hodit i nějaký lepší fotky?
EXX --- 1:53:06 12.2.2012
OTZ: to jakoze v praze se neprotestovalo ?
OTZ --- 15:47:57 11.2.2012
doufám že si to užíváte..já to nedal:/
VOYAGER --- 13:49:41 11.2.2012
jeste to sleduji z knihovny nez podporim transformaci systemu .-))
LALINA --- 13:22:35 11.2.2012
každej to vidíme holt jinak a myslím, že nemluvíme o tomtéž, jinak se z další diskuse omlouvám, padám na ten Staromák
XCHAOS --- 13:17:37 11.2.2012
LALINA: ne, to není pravda. řada tohoto vyžaduje existenci poměrně rozsáhlé systému, který "zakazuje zakazovat". např. není samozřejmé zakázat místním buranům a vidlákům, aby si otevřeli nějakou celní či mýtnou budku na hranicích, a šacovali lidem kufry, apod. ... není samozřejmé omezit monopolní smlouvy odborů místního obyvatelstva, preferující zaměstnávání místních obyvatel před přistěhovalci, apod.

"levicový liberalismus" má šance asi jako sněhové koule v pekle. ale přesto je ve své podstatě hluboce prosystémový - protože řadu svobod si nelze představit, aniž by určitý typ lidí měl "zakázáno zakazovat".

A právě proto jsem proti ACTA a zajímám se o Pirátské hnutí - je to jediné hnutí, které rozvíjí aktivně tradici "zákazu zakazovat", což je hlavní důvod, proč se nějak dětinsky netěšit na "pád systému".
BODLING --- 13:14:06 11.2.2012
v kolik to asi bude končit? Koelm té šesté jako minule?
LALINA --- 13:12:56 11.2.2012
XCHAOS: tohle , co vypisuješ, jsou právě prvky a symptomy pádu starého... Začátky konce starého systému...
XCHAOS --- 13:11:17 11.2.2012
LALINA: vidím to jinak. za svého života (je mi 38) jsem zaznamenal spoustu změn k lepšímu:

1) obnovení svobody projevu a cestování po roce 1989
2) zrušení trestu smrti po vzoru zbytku EU. Tím jsme se výrazně odlišili od USA, Číny, Iránu, apod.
3) výrazné zlepšení ekologické situace v důsledku omezení nesmyslného těžkého průmyslu a odsíření elektráren (smog a kyselé deště před rokem 1990 byly fakt masakr...)
4) zrušení základní vojenské služby (někdy kolem roku 2000)
5) masivní rozšíření Internetu coby svobodného, necenzurovatelného média mezi většinu populace
6) vstup do Schongenského prostoru a možnost legálně pracovat ve většině zemí EU (časem nevyhnutelně ve všech zemích, pokud budeme plnit podmínky vstupu i my - což se pochopitelně nelíbí těm, kdo by chtěli mít monopol na přeprodej otrocké práce svých občanů nadnárodním korporacím)
7) propad konzervativních populistických politiků ve volbách, a to dokonce i na kandidátkách konzervativních stran (legendární vykroužkování proti-konopného poslance Severy na kandidátce TOP09)

Ano - jsem už člověk ve středním věku, a mám důvody být mírně "prosystémový" - bojuji za udržení toho lepšího, co se v Evropě podařilo prosadit za posledních více jak 200 let vývoje od Francouské revoluce. Vidím tu důvody, proč se snažit nenechat systém padnout - ale proč se jeho světlé stránky snažit udržet.
KEDRIGERN --- 11:16:15 11.2.2012
LALINA: Přesně.

LALINA: Já neříkám, že nejde do hajzlu. Ale všechno, co se zde zatím děje, jsou snahy o systémovou změnu. Nás (lidi) nic nestojí dát jim možnost u každého tématu. Samozřejmě, pokud se na to vyserou, tak je třeba se důrazně ozvat. Opravdu důrazně.
LALINA --- 9:22:25 11.2.2012
KEDRIGERN: tenhle systém jde do hajzlu tak jako tak, šancí už promrhal mraky.
LALINA --- 9:21:46 11.2.2012
FREETEKK: tě moc nechápu.... když tam budou, lidi jim můžou rovnou říct, co si o nich mslej, ale na to jsou většinou moc velcí srabi a jenom z davu mrmlají....
ale to je problém lidí, ne těch politiků....
KEDRIGERN --- 23:18:04 10.2.2012
FREETEKK:
LAFLY: K čemu je dělat něco v rámci systému, když systému ani nedám šanci?

Pokud nechcete dát politikům šanci, tak neřešte organizaci a prostě riot (tam se pak není třeba srát s programem).

Nicméně parlamentní politici určitě nebudou, jednou dostali šanci. Ti chytřejší se vyjádřili (ti nejchytřejší dle toho budou jednat).
VITEX --- 20:15:23 10.2.2012
Pozvánky odeslány (29/29)