Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

289 uživatelů půjde

hledání


http://www.facebook.com/events/265567480176630/

u might stop the megaupload but u cant stop the future

V reakci na pečlivě ututlávaný podpis dohody ACTA Českou republikou uspořádají Piráti protestní happening.

Protest má 2 části, od 14:00 do 17:00 bude probíhat shromáždění na Klárově (metro Malostranská), v 17:00 potom vyrazíme průvodem na Hrad a zase zpět. Předpokládaný konec je v 18:00 opět na Klárově.
Mezi třetí a pátou vřele doporučujeme návštěvu zasedání poslanecké sněmovny, je to zážitek sám o sobě.
Pokud se do happeningu chcete aktivně zapojit, přijďte již ve 13.00 na Klárov, kdy začne příprava na místě. Uděláme maximum pro to, aby účast stála za to. Těšíme se na vaši podporu

PETICE ZDE

* http://www.avaaz.org/en/eu_save_the_internet_spread/?fInlvab&pv=273
* http://www.accessnow.org/page/s/just-say-no-to-acta

* a ceskou obdobu
http://www.pirati.cz/media/Petice%20-%20A.C.T.A.pdf vytisknout - podepsat - nechat kolovat mezi znamejma a poslat POSTOU DOPORUCENE na uvedenou adresu, eventuelne se resi sberna mista pro osobne odevzdani, kdyby jste vedeli o miste ( napr. kavarne, cajovne, hospode kde by lide mohli nechavat podepsane archy piste do posty)

podepsane peticni archy muzete odevzdat v:
- klubu CROSS
- Café- Bar Duende. Karoliny Světlé 30, Praha 1
- HUS 23


K dispozici na baru i prazdne achy, kdyby jste chteli podepsat petici na mistě.


Tisková zpráva Pirátů ze dne 26. ledna 2012

Evropská komise se dnes chystá podepsat mezinárodní protipirátskou dohodu ACTA. Hlavním cílem ACTA je globální vynucování politiky „duševního vlastnictví“ na Internetu i mimo něj se všemi důsledky. ACTA tak usnadní globální represivní zásahy jako v případě úložiště Megaupload. Pokud by ACTA byla přijata, musela by být veškerá zařízení, kde měli uživatelé služby Megaupload svoje data, zničena.


Pirátská strana považuje dohodu za škodlivou pro digitální ekonomiku a apeluje na Parlament České republiky a Evropský parlament, aby ji zamítly. ACTA totiž nepřijatelným způsobem omezuje práva občanú ve prospěch držitelů monopolů, zejména korporací hudebního a filmového průmyslu. Pirátská strana zpracovala analýzu dohody ACTA [1], ze které vyšly následující důvody, proč dohodu razantně odmítnout:

Pochybný vznik. ACTA byla vyjednána utajeně pod velkým vlivem nahrávacích a filmových korporací. Dlouhou dobu k ní neměli přístup ani poslanci jednajících zemí, ani významné organizace zastupující spotřebitele. České ministerstvo průmyslu a obchodu odmítlo text poskytnout s tím, že se jedná o utajované informace. ACTA obsahuje některá ustanovení „policy laundering“, která by v národních parlamentech v transparentním legislativním procesu nikdy neprošla. Tajné vyjednávání zásadních mezinárodních smluv bez zástupců veřejnosti je nepřijatelné a postrádá demokratickou legitimitu.
Nereálná očekávání. ACTA vychází z nereálného předpokladu, že přísnější vynucování politiky „duševního vlastnictví“ povede ve všech ekonomických oblastech k prosperitě. Pro tento předpoklad chybí věrohodné doklady. Naopak ekonomiky zemí jako Čína tento předpoklad vyvracejí, protože vykazují hospodářský růst i bez přísného vynucování duševního vlastnictví.
Obcházení existujícího rámce. ACTA implementuje zostřený boj za „duševní vlastnictví“ mimo rámec Světové obchodní organizace (WTO), aby vyspělým zemím přinesla komparativní výhodu v mezinárodním obchodu. Globální uplatňování „duševního vlastnictví“ znamená, že rozvojové země musí rozvinutým zemím platit za monopoly na technologie a ztrácejí šanci vymanit se z chudoby. Systém vynucování monopolů tak vrací rozvojové země zpět do koloniální závislosti.
Jednostrannost. ACTA je postavena jednostranně a její zastánci ignorují veškerou kritiku z řad odborné veřejnosti. Celé tažení proti pirátství se opírá o studie, které si objednaly „protipirátské“ organizace; výsledkem je silnější postavení majitelů monopolů, povinnosti pro uživatele a neurčité pojistky proti zneužití. Evropská komise ani příslušná ministerstva nereflektují názory akademiků, informují o obsahu ACTA jednostranně a uvádějí zavádějící informace (např. kopírování je údajně nebezpečné pro spotřebitele atd.).
Konzervace monopolu. Velká část ACTA konzervuje existující prostředky vynucování „duševního vlastnictví“ v době, kdy je evidentní, že celá politika kopírování vyžaduje přehodnocení ve světle digitálních technologií. Dnešní ratifikace by znamenala, že do budoucna bude těžší současný systém jakkoliv reformovat. Problémy s opatřeními, které poškozují spotřebitele, bude ještě těžší napravit (fiktivní škody, globální DRM).
Porušování lidských práv. ACTA není slučitelná se standardem Úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod a Listiny základních práv EU. Podle studie vypracované pro politickou skupinu Greens/EFA v Evropském parlamentu ACTA nepřiměřeně zasahuje do základních lidských práv a vyžaduje nebo povoluje postupy rozhodování, které zvýhodňují držitele kopírovacích monopolů.
Nepřezkoumatelnost. ACTA předvídá vlastní neformální mechanismy, kterými bude působit na autoregulaci poskytovatelů internetového připojení a které nebudou předmětem soudního přezkumu. Stát tím obchází svoje závazky ze smluv o ochraně základních lidských práv (zákaz cenzury, svobodný přístup k informacím atd.). ACTA tak přenáší náklady vynucování z držitele monopolu na poskytovatele připojení k Internetu.
Represivní metody vynucování. ACTA se snaží vynutit politiku kopírovacího monopolu novými represemi. ACTA požaduje odstrašující sankce za porušování „duševního vlastnictví“, zahrnuje globální tresty za kopírování a požaduje zničení zboží, které by jinak mohly využívat neziskové organizace.
Kontroly počítačů jako standard. Nepovinná opatření ACTA sice neukládají státům právní povinnosti, ale jsou považována za doporučení a příklady „dobré praxe“. ACTA podkopává principy svobodné společnosti tím, že povoluje státům inspekce počítačů a obdobné elektroniky na hranicích, odpojování od Internetu a jiná opatření v rozporu s lidskými právy a považuje je za standardní.
Globální regulace Internetu. ACTA je první smlouvou, která má regulovat Internet. Vyžaduje po státech zavedení „urychlených nápravných opatření“, která by zabránila porušování „duševního vlastnictví“ a opatření, která mají „odrazující účinek vůči dalšímu porušení“. Tyto požadavky nabádají k zavedení systému, který blokuje přístup k internetovým stránkám a odpojuje uživatele od Internetu (praxe některých zemí vyjednávajících ACTA).
Mikuláš Ferjenčík, spoluautor analýzy dohody ACTA, k chystanému podpisu dohody říká: „ACTA symbolizuje vše, proti čemu Pirátské strany celosvětově bojují. Politiku prováděnou v zákulisí, upřednostňování korporátních zájmů před lidskými právy, politiku která se neopírá o fakta, nýbrž o tlak vlivné lobby a v neposlední řadě politiku, která řeší problémy zástupné namísto problémů zásadních. Výzvy typu udržení síťové neutrality, která je klíčová pro rozvoj Internetu do budoucna, současní mocní neřeší. Místo toho dělají z kopírování jedniček a nul problém globálního rozsahu. Na druhou stranu možnost odmítnutí ACTA dává oběma našim parlamentům, jak evropskému, tak tomu českému, šanci zlepšit si reputaci v očích voličů. Věřím, že svou šanci využijí.“

Proti dohodě ACTA se zvedá podobná vlna odporu jako proti americkým cenzurním zákonům SOPA a PIPA. Online petici proti dohodě již podepsalo přes 70 000 lidí [2]. V Polsku, které se dohodu chystá ratifikovat, probíhají demonstrace jak online, tak offline. V neděli a v pondělí vedly kyberprotesty k nedostupnosti řady vládních webů. [3] Vzhledem k narůstající aktivitě hacktivistické skupiny Anonymous se dají kyberprotesty očekávat i v České republice. Pirátská strana bude proti dohodě bojovat politickými prostředky, jednoznačně ovšem schvaluje motivaci hnutí Anonymous a podporuje jeho právo demonstrovat, stejně jako další formy občanského odporu proti této nebezpečné hře zájmových skupin.

DECODEKL
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ELAQ23NET --- 19:40:05 3.2.2012
FASA: Děkuji
ELAQ23NET --- 15:58:50 3.2.2012
DEANCARLOS: Ano, děkuji, na ten jsem odkazoval. (T=16:40)
Lidi, dejte tam Ivanovi palec nahoru ;)
ELAQ23NET --- 15:54:22 3.2.2012
Našel jste někdo na netu rozhovor z půl páté s Ivanem Bartošem přímo z Klárova? Já zatím našel jen štěk v odpoledních událostech:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10253214196-odpoledni-udalosti/212411016000202/ (T=8:23)
(9:47-9:50 - tam klopim vínko, a 10:06-10:11 - napravo nahazuju batoh ... mých osm vteřin slávy :D )
DEANCARLOS --- 15:06:28 3.2.2012
Předseda Pirátské strany Ivan Bartoš v pořadu Hyde Park.Odpovídá na otázky týkající se dokumentu ACTA!!!!!!!!!!! http://www.ceskatelevize.cz/porady/10252839638-hyde-park-ct24/212411058080201-hyde-park/
DECODEKL --- 14:30:01 3.2.2012
dekuji za pomoc s petcemi na demonstraci!

jeslti by jste meli cas a chut 7.2.2012 se od 9:30 v kinu ATLAS kona panelova diskuse na tema smlouvy ACTA

[ ACTA - MÝTY A FAKTA / konferenceconference / 7.2.2012 / CR - Praha - KINO ATLAS - METRO -C- FLORENC - Sokolovská 371/1 Praha 8 - Karlín ]

DOPORUCUJI SI UDELAT REGISTRACI!
DRASTICS --- 13:58:32 3.2.2012
Na fejsbuku je "in" bejt prihlasenej a vis jak je to s tim skutkem ;)
OTZ --- 13:36:08 3.2.2012
jediné co mě mrzí je ta neúčast 4500 lidí co byli přihlášený na FB
ELAQ23NET --- 13:06:10 3.2.2012
Včerejší večerní události:
ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/212411000100202/obsah/188669-hackeri-zablokovali-weby-ods-a-poslanecke-snemovny/ ...
Pan právník Vratislav Urbrášek, si lehce nakakal do tlamičky, cituji:
"Megaupload je v současné době první vlaštovkou, která je signálem pro provozovatele ostatních serveru, jak se bude nakládat s nimi, pokud budou tímto způsobem porušovat autorská práva."
Jak již bylo několikkrát řečeno, Megaupload přišel s obchodním modelem, kdy autoři (=autorská, nikoliv vydavatelská práva) dostanou 90% ze zisku, oproti 70% na I-Tunes a 10% v běžných distribučních sítích (např. Hydepark ČT, 1.2.2012).
Takže... Pokud se nějaká "svině" opováží nabídnout autorům, že dostanou za své dílo opravdu zaplaceno na úkor karteloidních distribučních biznysmenů, bude po zásluze potrestán.
NICKITA --- 1:22:24 3.2.2012
BE_BE: To co pises tam skutecne zaznelo, bohuzel jsi to ale vytrhla z kontextu
BE_BE --- 20:27:13 2.2.2012
LALINA: V zásadě nic moc, ale ne "oni chtějí kontrolovat, co budemu smět psát, a jen ti, co mají peníze si budou moct dovolit psát, co chtěji. Oni chtějí ovládat naše myšlení!" (- nkoliv přesná citace).
Ale jasně, chápu že jsem o případné validní příspěvky přišla, neb se asi odehrály dřív, to beru. Možná se tam dřív řeklo, že ACTA nás vůbec nechrání před falešnými léky, jak se slibovalo, že konstruuje nějakou strašidelnou odpovědnost providerů, že dělá z udavačství povinnost jejíž nesplnění se trestá, a vůbec, že lepí záplatu na problém duševního vlastnictví místo toho, aby spíš připravila cestu k přepracování téhle sto let staré koncepce.
Místo toho tam znělo jen varování před cenzůrou a kontrolováním našeho myšlení, což obvykle slýchám akorát od Vesmírných lidí a rozhodně to nesouvisí s ACTA.
Ale jo, chápu, už to bylo ke konci a byla zima. :)
LALINA --- 20:18:14 2.2.2012
BE_BE: NESOUHLASIM

já tam byla od 16:15 do 17:15 a jak jsem na přátele marihuany vcelku pes, tak mě to rozhodopádně tak nepřišlo ani omylem.
Opravdu si dobře neumím představit, cos asi tak očekávala za výkony..
BE_BE --- 20:16:18 2.2.2012
ELAQ23NET: Valid point there mate.
GUERILLA --- 20:06:38 2.2.2012
Big respect to ČT, moc hezká reportáž

Dokonce se info objevilo i na Nově, i když vypovídající hodnota v porovnání s ČT nic moc.
ELAQ23NET --- 19:33:46 2.2.2012
BE_BE: Nesouhlasím. Možná jsi měla přijít na začátek, před průvodem samotným se to už snažili spíš lehce odlehčit a rozhýbat promrzlý lidi.

Děkuji organizátorům za snahu a iniciativu.
BE_BE --- 19:03:34 2.2.2012
Byla jsem se tam podívat chvíli před pátou. Úroveň řečníků u mikrofonu mě odradila během pěti minut - zřejmě ani jeden neviděl z ACTA ani řádek. Ale chápu, že přítomnému davu byl jejich přednes blízký. To mě taky trochu odradilo. Popravdě, místy to vypadalo jako sraz přátel marihuany.
LALINA --- 18:16:19 2.2.2012
LALINA --- 18:16:07 2.2.2012
já jsem jela domů a v tramvaji jsem slyšela hlášení o průvodu a jeho průběhu z dispečinku pro řidiče :-)))
DLOUHA_POTVORA --- 18:09:15 2.2.2012
LALINA: na průvod už bylo tolik lidí, že mosteckou to procházelo tak čtvrt hodiny:) zatim žádný demence.
ZULAH --- 17:28:41 2.2.2012
DEATHKA: souhlas ale proste sem se tomu musel jken tak smutecne pousmat...