Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

10 uživatelů půjde

hledání


http://floex.cz/

Deset let museli fanoušci Tomáše Dvořáka alias Floexe čekat na regulérní studiové album, které by navázalo na jeho kultovní debut Pocustone, klíčovou desku domácí elektronické scény. Některé věci se prostě nemají uspěchat a výtečná novinková deska Zorya potvrzuje, že trpělivost se tentokrát vyplatila. Floex nahrávku pokřtí 31. ledna 2012 v rámci večera Euroconnections. V Paláci Akropolis si tak svoji pražskou premiéru odbude scénická podoba materiálu z nové desky, která patří k nejlépe hodnoceným českým nahrávkám roku 2011 a vysloužila si i nominaci na hudební cenu Apollo.

Scénická podoba Zoryi vznikla ve spolupráci s vizuální umělkyní Veronikou Vlkovou, která je podepsaná i pod obalem desky. Dvořák a Vlková spolu několik let připravovali pro stanici ČRo 3 – Vltava pořad Mikrofontána, v němž stimulovali fantazii posluchačů prostřednictvím hudby a pohádek, které si k ní vymýšleli. Spolupracovali rovněž na dalších uměleckých projektech jako bylo video Napůl neviditelný, napůl hnědý, nebo audiovizuální meotarové improvizaci na festivalu Multiplace 2008. Ve „scénografických projekcích“ programu Zorya budou ožívat imaginární krajiny od vnitřních lidských až po ty vesmírné.

Zahraničním hostem lednových Euroconnections bude milánské duo Musetta, které je u nás známé hlavně díky skladbě Nel Blu právě z Floexovy aktuální desky. Spolu s dalšími dvěma doprovodnými muzikanty představí svou vlastní tvorbu a několik skladeb si během večera zahrají s Floexem.

Zpěvačka Marinella Mastrosimone a hudebník Matteo Curcio popisují svůj styl jako future-funk či neo-noir a nezastírají inspiraci trip hopem devadesátých let, futuristickými vizemi žánru science fiction a filmy Andreje Tarkovského. Hudební kořeny obou členů jsou ale hodně rozdílné – Matteo studoval jazz a miluje německý kosmický rock 70. let, Marinella je vizuální umělkyně a obdivovatelka indické hudby.

Dvojice existuje od roku 2006, o dva roky později debutovali albem Mice to meet you!, které nabídlo svůdné noční minisymfonie, kterým dominovala čarovná atmosféra a uhrančivý hlase Marinelly. Jejich skladby pak zazněly z několika televizních reklam a remix skladby Ophelia's Song je ke slyšení na albu „paralax eden“ Davida Milese Huberta, které bylo nominované na Grammy v kategorii Nejlepší album se surround zvukem. Pražská premiéra Musetty určitě potěší fanoušky klasického downtempa, kteří milují zádumčivé nálady. Jejich spojení s Floexem 31. ledna slibuje skvělý lék na zimní melancholie.

ICE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
AMAROK --- 10:41:10 30.1.2012
Zrejme bude pekne naslopnuto, tak doporucuju koupit listky jeste dnes. I kvuli cene...


Kč 260 – Prodej v Akropoli – Ke stání – (prodej do: 30.01.2012)
Kč 320 – Prodej v Akropoli – Ke stání – (prodej do: 31.01.2012)