Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

7 uživatelů půjde

hledání


Další promítání v Osvobozené domácnosti. Tentokrát existenciální snímek z německo-tureckého prostředí od německo-tureckého režiséra Fatiha Akina.

Mnohokrát oceněný (Vítěz Berlinale 2004) :-)

Gegen die Wand | Proti zdi | Duvara Karşı | Head-On

Cahil Tomruk žije v Hamburku ze dne na den. Když jednoho dne narazí autem do zdi a málem se přitom zabije, ocitne se na psychiatrické klinice a jeho lékař se snaží najít cestu z bludného kruhu pacientovy existence. A právě tady, na nemocniční chodbě, se Cahil seznámí s tureckou dívkou Sibel, která se pokusila o sebevraždu. Její rodina se řídí těmi nejortodoxnějšími představami o postavení ženy ve společnosti, ale Sibel zoufale touží po volnosti, kterou Evropanky považují za samozřejmost.

Za jediné východisko považuje formální sňatek s mužem tureckého původu, a proto požádá Cahila o pomoc. Jenže vymknout se z rodinných pout není tak snadné, jak si dívka představuje, protože nikdo se nedokáže zcela vytrhnout z kořenů, z nichž vyrostl. A Sibel si v sobě nese nejen horoucí přání získat svobodu a překročit hranice národnosti a náboženství, ale také touhu po lásce. Režisér Fatih Akin, který má zažitou osobní zkušenost potomka tureckých rodičů, vyrůstajícího v Německu, tomuto trpkému milostnému příběhu vdechl výjimečnou autenticitu a věrohodnost.

Režie: Fatih Akin
ČSFD: http://www.csfd.cz/film/169687-proti-zdi/
IMDb: http://www.imdb.com/title/tt0347048/plotsummary
Trailer (En): http://www.imdb.com/video/screenplay/vi2175533337/
Trailer (De): http://kino-zeit.de/dvd/trailer/gegen-die-wand-dvd

DOMEGO22
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ISI_CHARFOX --- 20:17:48 22.1.2012
bohuzel, tata ma akci