Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


http://www.male-vinohradske.cz/index.php/repertoar/60-berta

Pozpátku vyprávěný příběh české Bridget Jones Berta je obrovská, Berta je pravdivá, Berta je dojímavá a je tu pro všechny. Vezměte na ni babičku, v

Hra pojednává o celém tom úseku od narození po smrt, lapidárně označovaném jako ,,život”. Naší hrdinkou je třicátnice jménem Berta, jež na začátku představení zemře v nemocnici, aby se na jeho konci choulila v náručí svých rodičů coby novorozenec. Vypravíme se životem této nenápadné ženy proti proudu času. Před očima nám vyvstanou nejprve následky, a poté až příčiny jejích životních dějů. Komplikovaný a zásadní vztah k sestře, fatálně groteskní k mužům, k filozofiím a k hudbě. Inscenace divákovi otevírá cestu k uvědomění si – skrz ,,zpětný chod” – ceny každého okamžiku, který díky ,,račí chůzi časem” vyvstane v ještě naléhavějších souvislostech. A rovněž je tu téma smrtelnosti, v českém prostředí tak často zametáno pod koberec.

Režie: David Drábek

Výprava: Magdalena Hůlová

Hrají: I. Machalová j.h., M. Hodinářová, H. Mathauserová, S. Chmelová, V. Jopek, P. Pochop, L. Šolc, G. Hašek j.h., L. Polišenská j.h., V. Čaněk j.h.

Premiéra: 27. 3. 2008

Délka: 90 min.

Další představení: 28. 2. 2012

MADLENKA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.