Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

2 uživatelé půjde

hledání


http://www.divadlodisk.cz/repertoar-detail.php?id=64

Divadelní představení absolventského ročníku činohry DAMU. Mrazivá hra současného švýcarského dramatika o přikrývání hrobů a hledání lidského tepla.

„Světlo je to.“ „Za dva týdny už to budou dva roky.“ „Chci ji slyšet zpívat.“ „Nejhezčí hrob široko daleko.“ „Máme se starat o živé.“ „Musím odsud pryč.“ „To by se pánu bohu nelíbilo.“ „Ona je jako divoký zvíře. Ta se nenechá chytit.“

První uvedení úspěšného švýcarského dramatika na česká jeviště. Mrazivá hra o přikrývání hrobů a hledání lidského tepla. Reto Finger (1972) získal v roce 2005 za Ledový hrot (Kaltes Land) Kleistovu cenu pro mladé dramatiky.

Člověk se může zaplést s ďáblem. Ale musí být lstivější, než on. To vědí i obyvatelé podhorské vesnice Kreuzgraben, uzavřeného mikrosvěta, ve kterém je jediným místem kontaktu s životem venku přilehlé nádraží. Ale už i do této vesnice pronikly základní rysy současné evropské společnosti, kdy absence schopnosti porozumět druhému dohání osamělé bytosti k překračování generacemi předků prověřeného řádu a morálních hodnot. V době, kdy mýtické pravdy přestávají fungovat, se budoucnost jeví už jen jako zlý sen a jedinou cestou k probuzení se zdá být cesta násilí...


více informací a rezervace lístků na webu divadla DISK, v klubu můj nejnovější divadelní zážitek anebo u id ZUZU v poste.... ;)

ZUZU
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.