Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

18 uživatelů půjde

hledání


http://www.pressstart.cz

Press Start je interaktivní zábava pro filmového diváka.

Jako první vystoupí herní publicista a bývalý šéfredaktor časopisu Score Jan Modrák. Připravenou pro vás má poutavou přednášku o vývoji žánru FPS se vším, co k tomu patří, tedy i se sekcí o nekonečných zásobách sudů a krabic, do kterých je možné střílet.
„Hry hraji zhruba 20 let a přes 10 let se jimi zabývám „profesionálně“ jako redaktor/šéfredaktor/autor různých publikací. Moje články si můžete přečíst v řadě médií, zajímám se také o vývoj her a překvapivě dokonce i o věci, které s hrami nemají nic společného,“ říká o sobě Jan Modrák na stránce Modrak.cz.

Naším hlavním hostem je Martin Vano, vývojář české válečné simulace ArmA od studia Bohemia Interactive. V exkluzivní ukázce ze hry navštívíme nové bojiště ve hře ArmA 3 a společně s Vanem se podíváme pod pokličku celého vývoje. Věděli jste například, jaké požadavky kladou profesionální armády na válečné simulátory? Jak vybalancovat realističnost hraní se zábavností anebo čím museli autoři projít, než vytvořili fotorealistický terén? Mnohem více se dozvíte v rozhovoru, který bude tvořit druhý blok Press Start to Begin IDDQD.

Hostem posledního třetího bloku bude filmový teoretik Zdeněk Blaha.
" Tvrzení, že současné hry jsou stále více filmovější, už dnes nikoho nepřekvapí. Série Call of Duty, Uncharted, Heavy Rain, L.A. Noire... Na stále více her se dá zkrátka i dobře koukat. Jak je to ale naopak? Inspirují se filmy u her i jinak, než jen formou ne zrovna povedených adaptací? Jaké herní postupy a mechanismy pronikly na stříbrné plátno? A obohatily konkrétně FPS střílečky film o něco výrazného? To vše ukáže náš malý exkurz do historie sbližování obou médií, jejichž vývoj je až podezřele podobný. " říká Zdeněk

_KOFILA_
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KULA --- 8:05:29 12.1.2012
Musím pracovně odjet...A to to mám 200 metrů od baráku :/