Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

13 uživatelů půjde

hledání


http://www.csfd.cz/film/229999-ghetto-no-1/ , http://nerasismu.cz/udalosti/promitani-ghetto-no1

Zveme na druhé lednové promítání INR, tématem jsou Romové v ČR.

Popis
Druhé promítání z cyklu Romové v ČR se bude zabývat tématem romských ghett. V tomto případě půjde o asi nejznámější sociálně vyloučenou oblast- mostecké sídliště Chanov.

Ghetto no.1
(Ivan Pokorný, 2007, 92 min.)

... Ghetto No.1 je Chanov. Chanov je romské ghetto. Synonymum bezradnosti, nemohoucnosti, směsice pokrytectví a dobře míněných snah řešit takzvanou romskou otázku. Chanov, naše noční můra, výčitka, špatné svědomí. Ale i omezenost, agrese, bezvýchodnost. Prohlásí-li někdo, že žije v Chanově, je automaticky zařazen na nejspodnější myslitelnou sociální příčku. Je to nesmazatelné stigma. Chanov je značně horká půda – místo s nadprůměrně vysokou kriminalitou, pětadevadesátiprocentní nezaměstnanstí, skoro osmdesátimilionovým dluhem na nájemném. Obrazy, které Chanov nabízí, mluví samy za sebe. Ve filmu nechci obžalovávat (po pravdě řečeno nevím koho), nepředkládám osvícené recepty (pochybuji, že nějaké existují). Smyslem dokumentu je nahlédnout a nechat nahlédnout za jednu neviditelnou, ale bolestně citelnou hranici v srdci bezhraničné Evropy.

NERASISMU
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
FRUITS --- 16:41:20 23.1.2012
HERAK: mám pocit, že se dokument snaží popsat situaci, která v chanově je/byla. Nechápu koho myslíš těma špatnejma, pokud myslíš Romy z chanova, tak bych je nazval spíš obětmi společnosti. Pokud tu jen neplácáš, tak přijď, nebo si ho stáhni z netu a podivej se na něj.
LIBRARY --- 16:16:13 23.1.2012
HERAK: snad ne, stav se a koukni na to .)
HERAK --- 11:24:23 23.1.2012
to bude něajká obhajoba špatnejch?snad to nevyzní rasisticky..neni to tak myšlený